School rumble - recenze

2. září 2009 v 19:13 | Layla |  L-anime a manga
Suki...Záhadné slovo...
School Rumble
(perex)


Snad každý to zná. Jednou se prostě zamilujete a pak by jste udělali cokoli, aby si vás ten druhý aspoň všiml. Někteří z nás se snaží chovat normálně, jiní v jeho přítomnosti předvádějí šílené kousky za bláznivými a někteří se raději zašijí do kukly a tajně pozorují svého idola.
Přesně tohle prožívá Tsukamoto Tenma. Čistě a jednoduše se zabouchla do svého spolužáka Karasuma Oji. Kdyby jste se nad tím zamysleli,docela by se k sobě hodili (ona: zasněná, natvrdlá, strašné známky ; on: zasněný, mimo,téměř vždy na podivných místech, známky dobré), ale jsou tu i zápory. Její láska Ojiho odradila od přestoupení na americkou školu, jenže to má jeden háček. Pod ten zdlouhavý osudný milostný dopis, který on četl dvakrát, se zapomněla naše milá Tenma podepsat. Nejednu z nás by to tak zdrtilo, že by to rovnou vzdala. Ale naše hrdinka se jen tak nevzdává. Bojuje proti nástrahám ( místo ní si vedle něj sedla jiná spolužačka; nechce se s ním potkat před záchodky atd.), a snaží se všelijak získat srdce svého "objektu".
Jak? Dovolte, prosím, abych vám přednesla několik příkladů.

  1. Víte, že když člověka vylekáte, tlukot srdce způsobí iluzi lásky? První dojem a vzhled jsou důležité, čehož využívají i ptáci(např. páv). Těmito fakty se už odpradávna řídí mnohé mangy. A jak to s tímto plánem dopadá? Chudák Oji se v Tenminých představách houpe na lávce vysoko nad zemí popoháněný Tenmou v pavím obleku. Tak to raději nezkoušejte.
  2. Propůjčení deštníku je velice běžná věc a zaručeně funguje (aspoň myslím). Ale co když..... se ukáže, že Oji má svůj oblek kappa (=pláštěnka; mýtické zvíře. Co myslíte,že z toho měl?)?
  3. Rozdělení se o oběd je taky lákavá nabídka, kdo by neodolal. Ale....Oji miluje kari. To Tenma nechala doma a místo toho si omylem vzala dvě krabičky rýže.
  4. Hlasování pro stánky s občerstvením, aby jste v brigádě mohla prodávat jídlo jemu. No, to jde. Ale kde je záruka, že vás vezmou?
A aby toho nebylo málo, Tenma má mnoho obdivovatelů, mezi nimi i třídního delikventa Harimu, který má podobně střeštěné nápady jako ona. Ne, že by si ho nějak všimla. Prakticky o něm ani neví, ale toho si nevšiml zase on. Chudák. A přitom se tak snaží.Harima Kenjizdroj obrázku

Tenma má starší sestru Tsukamoto Yakumo. Je tichá a stejně jako ona i velmi oblíbená u kluků. Má to ale háček (Sakra, to tu má snad všechno.). Má totiž jednu zvláštní schopnost: Umí číst myšlenky lidem, kteří ji mají rádi; a to jí brání se do někoho zamilovat.

Tahle recenze je spíš o manze, ale mám pár slov i k anime. Viděla jsem pár dílů a musím jen chválit. Písnička je hezká, příběh se naprosto drží mangy. Dabing mě sice neseděl, ale to bude tím, že jsem si Tenmin hlas představovala jinak.
V každém dílu najdete tři kapitoly mangy a to přeseně tak, jak to má být, takže pokud jste nečetli mangu, není se čeho bát a v klidu zkoukněte anime.

Tahle recenze byla uveřejněna na starém blogu k datu 20. srpna 2008 v 19:24.
Dnes 02.09.2009 jsem ji přesunula na nový a stávající blog. Pokud jste ji četli v původní verzi, upozorňuji, že tato verze je prodloužena, opravena a celkově mi nyní vyhovuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama