Listopad 2009

Koizora - první dojmy

29. listopadu 2009 v 17:16 | Layla |  Ostatní dorama
Chtěla jsem se kouknout na něco milého, vtipného a hlavně čistě romantického. Koizora k tomu sama vybízela a už několik měsíců mě vábila tichým hláskem: "Teď shlídni mě!" Jelikož jsem opravdu už strašně dlouho žádné romantické dorama neviděla a v tomhle navíc hrál můj oblíbený herec, rozhodla jsem se onen hlas následovat. A netucha, že je více jak jedna Koizora, jsem hned zašátrala mezi seriály a zmáčkla play.
(perex)

Slečna z temnot - 1. kapitola

27. listopadu 2009 v 16:15 | Tenny |  Slečna z temnot
Edit: 1. díl mé originální povídky z původního blogu, Slečny z temnot. Aby jste to pochopili, je třeba si přečíst toto - http://tomodachi.blog.cz/0911/slecna-z-temnot-uvodDneska jsem prohlížela různé blogy a narazila jsem na jeden, už ani nevím jaký, který patřil jedné dívčině. Byla na vysoké a psala povídky, a u všech měla velké množství oóchajících komentářů. Přečetla jsem si obsah těch povídek - a byla jsem znechucena. Zápletka hodná desetiletého dítěte, hlavní hrdinka "obyčejná dívka, co náhle získá zvláštní schopnsoti a musí zachránit svět".
Když jsem to viděla, řekla jsem si - já přece umím psát líp než ona! A zasedla jsem ke kompu a napsala tohle všechno za dvě hodiny. Je to první kapitola Slečny z temnot, tak snad se vám bude líbit.

Ty veršíky na začátku jsou pěkně trapné, ale beret to jako jakousi "parodii na proroctví", ačkoliv tahle povídka parodie není. Není ani moc vtipná, protože v těch dvou dějství, co tam jsou, se ani nic moc vtipného stát nemohlo. xD
Pokud se vám nelíbí - dejte mi ještě jednu šanci a počkejte si na další kapitolu. Tahle je tvz. rozjezdová. ;)
Kdy bude další díl, opravdu netuším. Snad brzy. :)


Slečna z temnot - úvod

27. listopadu 2009 v 16:08 | Tenny |  Slečna z temnot
Edit: Začínám přidávat články ze starého blogu. Jedním z nich je i originální povídka Slečna z temnot. Zatím jsem stvořila jenom úvod a první díl, ale pracuje se na pokračování...
Pokud si chcete přečíst komentáře, můžete se podívat na náš starý blog -


Měla jsem chuť něco napsat, ale ne fanfiction... Něco svého, origináního. Něco, co by mohl číst každý, i když dotyčné anime/mangu/knihu/film neviděl nebo nečetl.
A o prázdninách mě napadl zajímavý příběh s jednoduchým tématem - "Dokážeme změnit svůj vlastní osud?"
Z náhlého záblesku nápadu se vytvořil propracovaný plán o postavách a dalších událostech. Po dlouhé době jsem se odhodlala k akci a stvořila úvod, který mě v tu chvíli napadnul, protože jsem předtím plánovala nějaký jiný.
Je to také poprvé, co jsem uvažovala o další sérii, která by byla po této. Její pracovní název je "Jadeitová císařovna", což zní podle mě ještě líp, než "Slečna z temnot", název této série.
A pokud vás náhodou napadne, že to bude o upírech... Ne, není. Je to sice fantasy příběh, ale neobjeví se tam ani jeden upír, vlkodlak, elf, trpaslík či drak a jiná podobná "havěť". Tady vystupují jen a jen lidé...
A o čem to tedy je? O jedné neobyčejné dívce, na jejíž bedra bylo složeno velké břímě - musí ovládnout jednu nejmenovanou fantasy zemi, protože je dcerou Pána Zla. A to je skutečně velký úkol, zvlášť když je vám jenom 17...
(dodám ještě nějaký pěkný obrázek, až se domluvím s Lali :) )
A žánr? Humorná fantasy. (protože už mi ty "tragické povídky o nedosažitelné lásce" začali lést na nervy. :D )
Tím pádem - čekejte neočekávatelné, čekjte trochu jiný příběh. :)

Mimochodem, povídka se bude nést v jiném duchu, než tajemný úvod.
prosím, zkuste si to přečíst a pokud vás to zaujme, zanechte komentář... Budu nesmírně potěšena. Pokusím se napsat pokračování co nejdřív, ale teď bohužekl jedu na cyklisťák, takže nebudu týden doma... :/
(povídka je pod perexem)

Seznam

27. listopadu 2009 v 16:00 | Tenny a Layla |  Informace k blogu

Oblíbené blogy


- blog jedné malé psychopatky, která dělá grafiku, píše povídky, vydala i knihu a navíc je prostě skvělá... (alias naše Tachiko)


- blog slečny jménem BuBuAnna, která má velkou slabost pro asijská dorama a asijské... bishíky! :D- Netřeba představovat, legenda českého manga a anime blogování... Kdo nezná, jako by nebyl. :)


- Písmenka psaná z jiskřiček, poesie a jiné od slečny Nefrites. :)

- Tinčin blog, dívka s uměleckou duší, kutilskými schopnostmi, malířským cítěním a andělskou povahou. :)

Kdo další se přidá? ^^

A blogy, kde se rádi objevíme jen tak někdy i bez odezvy, ale velice často. Pravděpodobně je všichni znáte a činíte tak jako my:

- Dívčina pruhovaná od hlavy až k patě s neuvěřitelnými uměleckými schopnostmi a pařmenským duchem.

- Brněnský otaku s duší kritika a organizátora.

- Tak tenhle člověk si ukousl velké sousto, ale mi věříme, že ho spolkne a již brzy spatří světlo světa slibovaný manga časopis.

Pravidla spřátelování

27. listopadu 2009 v 15:52 | Tenny |  Informace k blogu
EDIT: Už nevedeme přímo "spřátelování", spíše máme jakousi zavednou komunitu lidiček které navštěvujeme a oni navštěvují nás... Přesto, pokud si přejete být zapsáni v seznamu našich oblíbených blogů, raději si to přečtěte... ;) Aby jste neměli mylné představy.Pokud se s námi chcete spřátelit, přečetěte si toto!

Nevím, jestli jste si všimly, jak vlastně funguje to spřátelování, alespoň podle většiny dívek. (chlapy to moc nepěstují :D ) Faktem je, že se pod tímto pojmem skrývá zhruba toto:
Budu mít odkaz na tebe na svém blogu a ty na mém. Musíš na můj blog chodit alespoň 5x/3x/2x týdně (záleží na blogařovi) a vždy tam dát komentář. Pokud tak bez předchozí upozornění neučiníš, odstaním tě ze svých spřátelených blogů a dám tě na černou listinu! Tohle se přece spřátelenému blogísku nedělá!

Alespoň tak to většina lidí (těch mladších) bere. A co my? A co si o tom myslíme? BLBOST! Nic takového... I když, samozřejmě máme na vás, pokud se s námi chcete spřátelit, jisté požadavky, kromě toho že na nás budete mít odkaz. :)

1) Náš blog má jistou úroveň, což znamená, že by nějakou úroveň měl mít i spřátelený blog. Pokud vlastníte něco, kam akorát dáváte anime pokradené po netu, hezoučké obrázky vašich oblíbených postav a zkopírované recenze, které se vám líbí, tak počítejte s tím, že vás ODMÍTNEME.
Takže - Ucházející vzhled a články! - Jsme vybíravé... Nějaký hrozný blog s naprosto otřesným desingem a články typu: " New kusovka! New bleskowka!" " Pekjně me se*ou,nesnazim skolu!!!! tO jWe HrUsA! " rozhodně NE!
A také žádné spamerské typy - pokud na každý blog dáváte reklamy, nestojíme o vás!

Upozornění! Nespřátelíme se s blogem, který obsahuje následující: Hannah Montana, HSM a ostatní disnyeovské věci, články složené pouze z obrázků a videí, obrázky zvířátek, agitace na ochranu zvířat, soutěže o nej blogísek/cokoliv jiného, co lidé sami nevytvořili (třeba soutěž o nejlepší fanart je úplně v pořádku, ale soutěž o nejlepší píseň fakt ne...), zkopírované recenze/povídky, EMO, SCENE, a jiné věci, které nám upřímně vadí.
- posouzení těchto věcí prosím nechte na nás...2) Jakkékoliv sprostě zkopírované články nesmí být! Vše má určité meze... Obrázky z mangy a anime se stejně nedají vzít jinde, než na internetu, ale jinak kopírování článků a recenzí NETOLERUJEME! (byť se zdrojem... Pokud by to ovšem byl jeden nebo dva články, které máte se souhlasem autora, nevadilo by to...) - týká se pouze textu, na videa a titulky se toto nevztahuje

3) Nebudete nás nutit dělat ty samé věci, které my vás nenutíme dělat! (viz. dole... )

Co naopak nemusíte dělat?

4.) Nemusíte neustále navštěvovat náš blog a dávat k nám komentáře. Nestojíme o komentáře typu "objíždím SB" nebo "Kawai" a tak dále. Spíše toužíme po komentářích, které dokazují, že jste naší tvorbu přečetli a máte na to svůj názor. Zase jich nemusíte dávat tolik a nemusíte navštěvovat náš blog každý den.

5) Nemusíte se povinně účastnit soutěží. Pokud nějakou soutěž uděláme, je na vás, jestli se zúčastníte, pokud vás zaujme.

6) Nemusíte pro nás hlasovat, pokud se účastníme v nějaké soutěži. (my se stejně do žádných soutěží nehlásíme, ale tohle spíš platí pro bod 3. )

Moc keců a pravidel? Hm, já prostě chci zamezit tomu, aby mi nabídky na spřátelení dávali lidé, o kterých vím, že bych je nikdy ve spřátelených mít nechtěla. Nemějte mi to za zlé... A taky nechci, aby mě někdo ze spřátelených vyšoup jenom proto, že včera se mi nechtělo psát komentář, protože jsem strávila celý den nad učením. A soutěže, kam přihlašujeme věci posbírané na netu, mi s odpuštěním přijdou hloupé...
Pokud na spřátelování máte stejný náhled jako já, jistě spolu budeme vycházet. ;)

Manga boří svět! Jak se k ní dostaneme?

24. listopadu 2009 v 15:08 | Layla |  L-anime a manga
Já osobně znám zatím jen čtyři způsoby, jak k manze. Tři mám ozkoušené a na ten čtvrtý se snad taky jednou dostanu. Většina z vás jich taky používá jenom tři, a hlavně proto se v tomhle článku budu věnovat především tomu čtvrtému. Bla,bla,bla, aby byla zábava, tady vám je hezky vyjmenuju.

1. Někdo může mít na tohle odprný názor, ale je pravda, že většinu mangy si každý její čtenář přečetl na internetu online. Je to dostupné, zdarma a jednoduché. Navíc nemusíte čekat, než se vám něco stáhne. Kdo z vás tvrdí, že to nikdy neudělal, buď na to zapomněl, nebo moc mang nepřečetl.
Co se těchto mang týče, může te je najít snad ve všech jazycích, ale po většinu času jsou nám dostupné převážně v angličtině. V češtině znám snad jenom Naruta a ve slovenštině pak má online čítárnu i jejich překladatelská skupina SMT.
2. Ne každé překladatelské skupiny si můžou dovolit plýtvat časem, který by mohly dát na překládání, na zveřejňování mangy online. Proto taky většina česky přeložené mangy je přímo na stáhnutí. Pravda, trochu vást o zdrží, ale za zjištění, jak dopadlo to a to dobrodružství, to stojí.
I v angličtině najdete pár takovýchto serverů, ale v češtině je jich víc. Snad mezi námi nejsnámější je mangacesky.wz.cz
3. No a nám známý třetí způsob je vymožeností hlavně posledních dvou let. Manga ke koupi se k nám dostala zrovna nedávno a to v nejrůzějších podobách, které většinou nebyly ty z nejkvalitnějších, co se týče příběhu. Ale i mezi nimi se mohlo najít pár skvostů. Mě osobně se, když odbočíme od mangy, líbila manhwa Královnin rytíř a Deník pána démonů, nebo Kill me, Kiss me. No a pro ty, kteří doteď čekali na něco známého, díky překladu manga veterána Hintzua, se k nám dostala i manga Gravitation s konečně dobrým překladem.
4. Tento způsob je nám nejvzdálenější. A proč? No, aby se k nám dostal, je to až moc náročné, a na všechny by se ani nedostalo. O čem, že to mluvím? O časopisech, které se v Japonsku vydávají jednou za čas a jsou nacpané nejnovějšími kapitolami mang a jinak se jim také říká tankóbon. Každý z nás jich pár zná.

Shounen Jump
Weekly Shonen Jump
(shonen manga)
Kdo by tenhle časák neznal. Jeho sláva prostoupila až k nám, na druhou stranu světa, a to díky nejznámějším mangám, které jsou jednou týdně právě v Shonen jumpu. Které?
Naruto
Bleach
One Piece
Shaman King
Dragonball
Gintama
Hikaru no Go!
Yu-Gi-Oh!
Yu Yu Hakusho a další. Jak sami vidíte, většina je jich spíše pro kluky, ale pokud vás chytne amok po něčem akčním, tak proč ne, že?
Jednou týdně je vydáván Weekly Shonen Jump, na kterém je tento založený. Naštěstí pro nás, Weekly Shonen Jump je tak slavný, že je i několikrát přeložený. Jako právě Shonen Jump se dstane k nám v anglické podobě. A další státy mají tu výhradu, mít ho ve svých jazycích: V němčině jako Banzai!, a pak je ještě norsky, švédsky, čínsky a thaisky. Jeden by jim i záviděl.
Afternoon (seinen manga)
Musím přiznat, že já sama jsem tenhle časopis taky neznala, a to jsem z toho jednu mangu dlouho četla. Aby jsem vás moc nemátla, Afternoon je vydávaný měsíčně a mezi série v něm vydávané patří:
Oh! My Goddess!(Ah! Megami-sama!)
Narutaru
Vinland Saga a mnoho dalších.
Je určen hlavně pro muže od 18-30, ale nepleťte si to s ničím nepřístupným. Třeba Oh! My Goddess! je hodně o autech a jedné bohyni a tak.
Hana to Yume (shoujo manga)
Tady najdete hlavně dívčí mangy, které jsou vydávány dvakrát měsíčně. Pokud vám nesedí název, jinak se mu také říká HanaYume.
Gakuen Alice
Skip Beat!
Ludwig Kakumei
Hana Kimi a další


Že by výkec? Možná

24. listopadu 2009 v 13:11 | Layla |  L-o mě
Takže lidičky, jsem marod, tři dny jsem s nesměla k počítači ani přiblížit oficiálě a dva jsem prostě nemohla. Chápete určitě , že po takové pauze prostě člověka popadne amok a jesdiný, čeho je schopný je propařit první příležitost nějakou stupidní hrou. Noooo, měla jsem to včera v plánu, ale to bych se vlastně potom ani nenamáhala psát tenhle článek (znáte mě). Jenže ještě něž jsme se přesunuly oficiálně sem, Tenny mlela něco o tom, že by chtěla zavést tzv. výkecy, stejně jako má Tachi. Řekla jsem proč ne, ale bude to furt patřit k aktualitám. No a jelikož se zatím Tenny na žádnej pořádněj nedala, začnu já. A vcelku mě to i baví, chacha.
Co že jsem vám to chtěla všechno vyslepičit? Jó, už si vzpomínám. Takže jsem včera místo nějaké stupidity, kterou bych vyhrabala v útrobách našeho pc, hrála něco naprosto úžasného, za co jsem mojí mamce neskutečně vděčná. Tak se Tachi připrav, myslím, že se zblázníš XD. Mamka sehnala program,. který umožňuje hrát hry na Nintendo DS na PC. To ale není všechno, z toho bych tak nadšená nebyla. Úplně mega nadšená jsem z tohohle: Mám k tomu stáhlou Final Fantasy XII: Revenant Wings. Juchů!
No tak dneska jsem chtěla pařit tak,y ale jelikož mi postavu už podruhý zabili, rozhodla jsem se vám sem něco napsat. Rádi? Ne, vím, že takhle to vypadá spíš jako vytahovák, něž výkec, ale chtěla jsem to prostě někomu říct. (Tenny to v mobilu nedokáže ocenit:D)
Tak a teď k blogu. Jetě dneska sem hodím jeden článek, možná stihnu i recenzi atd. Pak už pádím k té hromadě věcí, kterou mi Tenny poslala po sestře, abych se nenudila. A ještě než tohle dopíšu: Co se týče Spřáteláků, nebo jak to mám nazvat, vše kolem nic teprve připravujeme, takže než se někdo rozhodne se s náma spřátelit, měl by si to urovnat, aby pak nemusel být zklamaný, jelikož Tenny chystá pravidla. Takže tímhle se omlouvám Tachi, že ji t ještě nemáme napsanou, ale budem se to snažit rychle napravit (Já za to nemůžu, to je Tennyina práce ;)).

Vaše Lali
(Tohle podepisování mi příjde divný, ale když to napíšu k podpisu u článku, nikdo si toho nevšimne.)