Jak jsem (ne)byla zrazena...

6. prosince 2009 v 14:15 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
EDIT: Další článek ze starého blogu, tentokrát o fenoménu článků o zradách... Když ho teď čtu s odstupem, až mě udivuje, jak se mi povedl. xD

Je velmi zajímavým faktem, že jeden typ článků se vyskytuje snad na úplně každé dívčím blogu, kromě těch, kde jsou pouze pixelky, kusovky a věty dlouhé maximálně na dva řádky. Je to téměř vždy duševní výlev o tom, jak autorka blogu důvěřovala určité osobě či osobám a potom ji ty dotyčné (možno i dotyční, ale dotyčné mnohem častěji) zradili. Autorka článku si vždy sype popel na hlavu a vůbec. Tenhle článek opravdu najedete na hodně blozích, i na nižší i na vyšší úrovni. Sice se liší styl (od "TwY kRáWi!!!!! x"/ JzOu Na MnJe ZlÝ!" až po dvou stránové eseje), ale jsou tam.
A protože blogy s nejvyšší návštěvností jsou vždy ty, které odpovídají normám, proč jeden takový článek nepřidat?

Upozornění: Dnes jsem měla opravdu velkou depku. Opravdu velkou. Myslím, že je to vidět.
Jo, a je to myšleno obecně! Nemyslím to nijak osobně...

Popravdě, nepamatuju ji si nějaký příklad v poslední době, kdy jsem byla zrazená. Hodně jsem o tom uvažovala - za velkou zradu se považuje, když vás zradí kamarádka, nejlépe nejlepší nebo přítel. Druhá možnost mě samozřejmě nepřichází v úvahu, protože jsem nikdy žádného přítele neměla. (Což by se ovšem dalo považovat za jistý druh zrady, ale chybí zde důležitý aspekt viníka. Nerada si házím popel na vlastní hlavu)
Aby mě zradila nějaká kamarádka... Poslední případ, co si pamatuji, bylo na začátku sekundy (v sedmičce, ale na gymplu), kdy mi jedna kamarádka slíbila, že si se mnou sedne a zároveň to slíbila ještě dalším dvou dívkám. Tak jsem musela změnit plány a sedla jsem si k Lali. A teď z nás jsou nejlepší kamarádky... Ze zpětného pohledu to rozhodně není zrada, rozhodně jsem s Lali spokojenější než s ní. (ale stále se přátelíme, kdyby vás to zajímalo... xD )
Když o tom tak uvažuji, poku je tolik dívek, které jsou zrazvány, musí být také plno dívek, které ty zrady dělají. Tak asi patřím do té druhé skupiny.
Kolik lidí jsem zradila? Docela dost. Ale záleží na úhlu pohledu - kvůli přestěhování jsem ztratila nejlepší kamarádku. Další nejlepší kamarádku jsem ztratila, když jsem změnila školu. Zradila jsem je?
Párkrát jsem odmítla jedné holce poradit při písemce, slíbila jsem před rokem kamarádce, že jí udělám k narozeninám tričko a dodnes jsem to neudělala. Je to zrada?
Hodně lidí lituje ty chudinky, které o těch zarzení píší... Ale ono to není tak žhavé. Divili byste se, co všechno může pubertální holka považovat za zradu. Za dlouhým a srdceryvným esejem se může skrývat naprostá banalita - třeba to, že s nimi kamarádka nesedla při obědě.
Možná mě štve, že mě nikdo nelituje. Každý člověk totiž potřebuje kapku lítosti. Ale já bych je možná s tou lítostí poslala někam. Možná taky ne.

Víte, přecejenom jsem dneska byla zrazená. V mém oblíbeném seriálu udělali něco opravdu hnusného. Byl to hraný seriál. (ano, já se taky občas dívám na hrané věci. Možná vám to přijde divné, ale je to pravda)
Byla ta jedna postava - nebyla moje oblíbená, ale měla jsem jí ráda. A oni z ní udělali vraha... Chápete to? Mohla to být kterákoliv postava kromě té hlavní, ale proč to byla zrovna tahle? Asi proto, že to byl člověk, co se nedokázalů začlenit do společnosti. Byl nadprůměrně inteligentí, ale přitom docela naivní. Většina lidí tehle typ nesnáší. Nazývají je šprti.
A oni se rozhodli, že prostě proto, že je ta postava nejméně oblíbená, tak jí udělají tohle. Pěkně hnusné, nemyslíte?

Jasně, říkáte si, že je to hloupst. Tohlle přece není ždáná zrada. Ale vsadtě se že "zrady" těch holek jsou ještě někldy banálnější než tohle. Jasně, někdy je to opravdu bolestivé a důležité... Ale pochybuji, že všechny ty články takové jsou.
Mě to prostě štve - ty holky si stěžují, jak je všichni opustily, jak nemají kamarády, jak jsou oškllivé... Víte, hodně mě to štve. Úplně nenávidím, když holka, co má 50 kilo, řekne, že je tlustá a že je ošklivá. Protože tím vlastně říká, že já jsem tlustá jako sumo zápasník a hnusná jako noc.
A ještě víc nenávidím, když asi to holky stěžují, že je opustil přítel. Fajn, oni alespoň nějakého měli...

Všechny ty články o zradách - to je jako zrada na mě. Vždycky, když vidím takový článek, cítím se zrazená.
Možná bych si neměla stěžovat, protože všechno může být vždycky ještě horší... Proč to ale neví ty holky?
Nechápu to....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BuBuAnna BuBuAnna | Web | 6. prosince 2009 v 16:32 | Reagovat

Holky typu ,,HlÁsNuEtE zA MnUe w bLeSaJdĚeE PlsKyy XDD'' jsou buď moc mladé a za zradu považují i to, že si kamarádka sedne k někomu jinému na obědě, nebo si na to stěžují jenom proto, že jim tyhle zrady připadají mnohem důležitější než pro ostatní...Znám to, ve třídě je jich plno a díky tomu, že sedím v takové blízkosti u nich, tak mám to ,,štěstí'' poslouchat: jak ta mrcha Kristýna jí slíbila, že s ní půjde na Chodov a potom se na ní vykašlala a raději šla s Monikou na ,,Tvajlajt''...Potom si to dají do statusu na facebooku a týden spolu nemluví. Myslím že je to opravdu všechno jenom o věku, nebo duševní vyspělosti. Když se podívám do svého deníčku z páté třídy, tak se nestačím divit co pro mě všechno byly zrady :-D

Btw moc děkuju za tvůj názor na mém blogu, jenom nevím, co všechno bych mohla zařadit pod pojem autorský blog.Je mi jasné že videa a obrázky si umí dát na ,,blogísek'' každý druhý. Blog jsem znovu zprovoznila na začátku prosince, od té doby jsem dala dohromady tři recenze a další dvě mám rozepsané. Ale protože nemám střevo na psaní povídek, ani skládání básní nebo s mojí ubohou angličtinou překládání mangy, bude asi v mém případě opravdu muset stačit jenom psaní mích názorů a postojů k různým anime a mangám...Pokusím se zveřejnit co nejvíce originálních článků (ikdyž moje oblíbené fanarty a videa budu dávat na blog stejně ;) ) Možná se odhodlám i k tomu, zveřejnit pár obrázků, co jsem nakreslila.No rozhodně se budu snažit( na mou duši, na psí uši...). Děkuju že jste mi daly šanci^_^

2 tamari-san tamari-san | Web | 7. prosince 2009 v 20:28 | Reagovat

ahuuuuuuuuuuuuujkjy  máš moc krásný blog nechceš se spřátelit? teda jako na mém blogu mám hlavně hanu montaanu ale mám ráda i anime jako třeba naruto, král šamanů, pokémon a ouran high school host club. a jestli se ráda účastníš soutěžích tak abys věděla na zítřek plánuju velkou měsíční soutěž a tak bych byla ráda abys ses jí zúčastnila a aby si o ní řekla i svým SB a kde komu prostě skoro všem
a  co tebe zajímá za anime?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama