Leden 2010

Immortal Rain - recenze

24. ledna 2010 v 16:55 | Tenny |  Recenze
Hahá! Už jsem myslela, že tenhle týden nic nesepíšu, ale naštěstí jsem narazila na jednu skvělou mangu... Abyste věděli, já neumím psát recenze na věci, které jsem viděla před x lety. A navíc... Proč psát recenze na věci typu Inuyasha nebo Naruto, když stejně všichni ví, o čem to je a na každém blogu je na ně recenze? (ovšem originální je tak na čtvrtině blogů... xD )
Radši napíšu recenzi na něco, co nikdo nezná, aby si to přečetli...
Ale, konec keců, vzhůru k manze...

"Raine... Daruji ti... samotu, dokud se znovu nenarodím... Daruji ti... Moře plné času... ...A konec světa."


Útržky ze života 01 - V průsmyku Kikyou

24. ledna 2010 v 15:16 | Layla |  L-straré povídky
Edit: Toto je má první fanfiction. Tento článek je ze starého blogu, a je opravdu, opravdu starý. Pokud se vám zdá, že jste ho už někde viděli, je také umístěn na konoha.cz.


Útržky ze života - Kabuto - 01 - V průsmyku Kikyou


Na zem dopadla mrtvola muže. Chlapec v křoví vystrašeně odvrátil obličej. Přitiskl se ke stromu, po tvářích se mu skutálely slzy.
"Copak to nechápete? Jenom procházíme, nechte nás projít vaší zemí. Nic jsme neudělali!" Zakřičela žena.
Měla na sobě lehké šaty zelené barvy. Na ramena jí spadaly stříbřité lesklé husté vlasy, v pomněnkových očích měla zděšení a slzy. Kolem ní stálo několik mužů, byli připraveni ji bránit.
Naproti nim stáli ninjové, nejspíš chunini, podle čelenek patřili k Listové vesnici. Dostali dnes rychlou misi, a to zlikvidovat skupinu ninjů, kteří se snaží průsmykem Kikyou dostat do Listové, aby se mohli pokusit ukradnout tajemství klanu Hyuga. Když dorazili, našli ženu s několika muži. Ninjové se na nic neptali. Jeden z nich vyrazil a zasáhl muže, který stál ženě nejblíž. Přes její vysvětlování a nářky ho zabil.
Další hned zareaguje: "Jsi příliš unáhlený, Kate! Nikdo neříkal, abys ho zabíjel. Jak víš, že jsme našli správné?"
"Nikdo jiný tu není, pane. Musí to být oni," odporoval mu útočník. Jeho pes souhlasně zaštěkal.
"My nic neudělali, nechte nás projít," prosila žena.
Klečela u mrtvého.
"Ne, je nám líto. Teď tudy nikdo nesmí projít, máme tu misi a nechceme, aby kdokoli měl šanci proklouznout," řekne omluvně vůdce ninjů.
"Ale…," pokusila se ho přemluvit.

My Boss, My Hero - konečně recenze

24. ledna 2010 v 15:13 | Layla |  recenze-dorama
Jsou dorama, která vidět nemusíte, musíte, měli by jste a můžete. Ale i toto odpovídá jistým kritériím podle vaší osobnosti, že? No a o těch, která musíte, se většinou brzy dozvíte. Co se týče My Boss, My Hero, tak, i když o něm zase tolik zmínek není, už kvůli svému vlastnímu uspokojení ho vidět musíte. Kdyby jste tak neučinili, věřte mi, že by jste byli ochuzeni o dost velkou část své celoživotní dávky smíchu.
(perex)

Boys before flowers - asi recenze

17. ledna 2010 v 16:53 | Layla |  recenze-dorama
P.s.:Obrázky snad někdy budou.
(perex)

It started with a kiss - recenze

10. ledna 2010 v 18:50 | Layla |  recenze-dorama
Yuan Xiang Xing je obyčejná naivní, hloupá a velmi nadšenecká (celá já:p) a nepokouší se to ani nijak moc skrývat. A tak jednoho dne brzy ráno před celou školou předá svůj milostný dopis nejpopulárnějšímu klukovi školy. Takže ano, tohle asi nebude nic pro Tenny, jelikož hlavní hrdinka je tak trochu blbka a začíná to zrovna tímhle...Ale ne, nepřestávejte číst, pointa bude brzy.

Akagami no Shirayuki-hime - recenze

9. ledna 2010 v 16:50 | Tenny |  Recenze
Víte, když jsem byla malá, milovala jsem pohádky. Měla jsem takovou růžovou knížku a v té jsem si vždycky četla. Ze všech těch princezen jsem měla nejraději Popelku. Nebyla to princezna, ale jen obyčejná hodná dívka, která si nakonec vzala prince... A naopak, neměla jsem ráda Sněhurku. Ta zápletka mi přišla hloupá, trpaslíci se mi nelíbili ani samotná Sněhurka... navíc, prince se tam jenom objevil a dal ji pusu. Ještě víc mi vadila verze od Disneyho - jeho představa Sněhurky mi přišla odpudivá. A nějaká "mluvící zvířátka" - no, tak to je pěkně trapné...

V téhle manze je hlavní hrdinkou Sněhurka. I přesto jsem si ji zamilovala. Není to totiž ta hloupá pohádka - nejsopu tam trpaslíci ani mluvící zvířátka. Vlastně tam nejsou žádné pohádkové propriety. Je to milý příběh o lásce, který rozehřeje srdce..

(pouze černobílá verze, zdroj barevné jsem bohužel nenalezla)

Sonan jyanaiyo! - recenze

2. ledna 2010 v 15:43 | Tenny |  Recenze
Tak, a Tenny si zase přečetla nějakou mangu a hezky vám o ní poreferuje... No, je smůla, že kdybych psala tolik recenzí, kolik jse přečetla mang, tak by tohle byl nejpřispívanější blog... xD Ale jelikož jsem líná jak veš, tak tohle je vlastně první manga recenze na tomhle blogu. :D
Mimochodem, je to shoujo manga, nemusíte se ničeho bát. xD


Byli by jste schopní někoho milovat 10 let? A těch 10let jste mu nemohli říct, jak moc ho milujete, nemohli byste ho políbit, vzít ho na rande... Protože kdybyste to udělali, všechno by zmizelo...A máme tu další nový rok...

1. ledna 2010 v 10:43 | Tenny |  Epizody z mého života
No, není to trapné? Každý rok se to opakuje, pořád dokola a dokola... Že to tu zemi ještě furt baví. xD
Ta malá devítka na konci letopočtu se přehoupla a najednou to je číslo 10... A já ten silvestr zase zaspala.
Víte, včera přesně o půlnoci se měl objevit vyčerpávající článekj o minulém roce a o tom, co očekáváme v tom dalším. Jenomže, co se nestalo... Ve středu jsem si s kamarádkou zašla do čajovny, vypila 2 konvice zeleného čaje a pak jsem se vůbec nevyspala. A tak mě ve čtvrtek děsně bolela hlava... Takže jsem šla spát ve třičtvrtě na sedm. No, takže ohňostroj a ty ostatní věci jsem zaspala...
Víte, minulý rok se toho stalo poměrně dost. Většina věcí by vás nezajímala, ale byla jsem například na prvním sraze otaku v mém rodném městě, nebo jsem jela na celokonožní sraz.
Přečetla jsem tolik mang, že by se z toho plno lidí zbláznilo, založili jsme s Lali nový blog... A tak dále.

Tak jsem si pročetla ty předsevzetí, co jsem si dala minulej rok...

1. Zhubnout - no... Řekněmě, že jsem spíš přibrala... xD
2. Psát a psát... - Hehehe... Možná an začátku roku jo.
3. Splnit všechny resty a sliby. - Ve skutečnosti jich ještě víc přibylo.
4. Nebýt líná... - Hm...
5. Shlídnou dál anime, přečíst pár mang... - Těch anime by pár bylo... A těch mang rozhodně víc než pár... :D
Ale hlavně: BÝT ŠŤASTNÁ! - To jsem byla... Většinou. :D

No, tak uvidíme jaký to bude v roce 2010. jestli se něco změní... Já doufám, že ano. :D Ale nějak se mi do toho nechce... *dostala výtlem*

Takže, pokusíme se plnit program, který jsme si vytyčili. Lali se ten nový lay povedl, co myslíte?
No, prostě, uvidíme... Vždycky se uvidí! A já si radši nebudu dávat žádný předsevzetí, protože je stejně nesplnim... :D