Akagami no Shirayuki-hime - recenze

9. ledna 2010 v 16:50 | Tenny |  Recenze
Víte, když jsem byla malá, milovala jsem pohádky. Měla jsem takovou růžovou knížku a v té jsem si vždycky četla. Ze všech těch princezen jsem měla nejraději Popelku. Nebyla to princezna, ale jen obyčejná hodná dívka, která si nakonec vzala prince... A naopak, neměla jsem ráda Sněhurku. Ta zápletka mi přišla hloupá, trpaslíci se mi nelíbili ani samotná Sněhurka... navíc, prince se tam jenom objevil a dal ji pusu. Ještě víc mi vadila verze od Disneyho - jeho představa Sněhurky mi přišla odpudivá. A nějaká "mluvící zvířátka" - no, tak to je pěkně trapné...

V téhle manze je hlavní hrdinkou Sněhurka. I přesto jsem si ji zamilovala. Není to totiž ta hloupá pohádka - nejsopu tam trpaslíci ani mluvící zvířátka. Vlastně tam nejsou žádné pohádkové propriety. Je to milý příběh o lásce, který rozehřeje srdce..

(pouze černobílá verze, zdroj barevné jsem bohužel nenalezla)


Akagami no Shirayukihime (v překladu zhruba "princezna Sněhurka s červenými vlasy") vypráví příběh obyčejné dívky, která se jmenuje Shirayuki. (Sněhurka, ale k tomu jménu mám jistou averzi, takže j budu nazývat japonskou verzí toho jména... V manze jí tak stejně říkají. :) )
Je to bylinkářka, která žije sama a vyniká jednou zvláštností - svou barvou vlasů, které jsou zářivě červené. (v této manze, narozdíl od jiných, NENÍ normální mít zelené nebo růžové číro... xD )
To zaujme prince její země, Rajiho, který je proslulý tím, že má plno konkubín a rád chodí do červených luceren. (kdybyste náhodou nevěděli - to jsou čtvrti s prostitutkami). Tenhle princ se rozhodne, že z ní udělá další konkubínu, když má tak neobvyklou barvu vlasů.
Jenže Shirayuki nestojí o to být nějaká hračka, kterou si princ vybral podle barvy vlasů a tak uteče. Uřízne si svoje krásné vlasy a zmizí v lese.
Hluboko v lese dojde až k malému domku, kde náhodou narazí na mladíka jménem Zen a jeho dva společníky. Při jejich první setkaní Zen spadne ze zídky a zraní si ruku. Shirayuki ho ošetří (je přecejen bylinkářka, jak jsem zmiňovala na začátku) a oba dva se spřátelí.
Jenomže před princem není úniku. Do domku pošle Shirayuki košík s krásně červenými jablky. A ona je... Nesní. xD Do jablka si kousne Zen, který potom zkolabuje. V jablce byl jed... (jak překvapivé, že?)
Objeví se jeden z princových přívržencům a řekne Shirayuki, že jestli chce Zena záchránit, musí souhlasit s tím, že se stane pricovo konkubínou. Jedině potom ají Zenovi protijed.
Shirayuki prince Rajiho nesnáší, ale nakonec se rozhodne že ano, aby zachránila Zena. Jenomže, co se nestane...
Najednou se bůhví odkud objeví Zen, prince pořádně... hmm... řekněme, uzemní a ukáže se, že Zen není žádný kluk z lesa, ale také princ, v tomto případě ze sousedního království. Princ Raji je v pěkném problému - pokud by vyšla najevo Zenova otrava, klidně by z toho mohla být válka.
Ale nakonec všechno dobře dopadne. Válka nevypukne a Zen s Shirayuki spolu odjedou do sousedního království...

Jo, a teď si myslíte, že jsem odvyprávěla celou mangu. Jo, kdepak, hošánci! Tohle je teprve první kapitola... :)


Tahle manga je sice podle pohádky, ale kromě první kapitoli a jména hlavní hrdinky nemá s pohádkou nic společného. Je to milý příběh o lásce, problémech, které působí a rozdílech mezi lidmy.
Nemyslete si, princové si nemůžou jen tak brát dívky, co potkají v lese. A navíc, proč by se to řešilo? Zen a Shirayuki jsou jenom přátelé... (ale tohle je shoujo manga... takže by se hodilo slovíčko "zatím" xD )

Akagami no shirayuki-hime jsem si zamilovala. Pro její nádhernou kresbu, milé zápletkya skvělé postavy.
Třeba samotná Sněhurka - je to dost kurážná holka, která se něčeho jen tak nezalekne a dokáže si vždycky poradit, takže to v žádném případně není uřvané stvoření, co se umí jen červenta a být zachraňováno, jako tomu v shoujo mangách často bývá.
Zen zase není "dokonalý princ". Je to dost zbrklý a nezkrotný kluk, který rád utíká ze zámku, ale přitom se červená, když se jeho ruky dotkne někdo, koho má rád.

I ostatní postavy jsou moc dobře udělané - v první kapitole asi budete prince Rajiho proklínat, ale když se objeví podruhé, tak mi ho bylo spíš líto. Vůbec, není tam žádná opravdu "špatná" postava, jako tomu obvykle bývá. Všechny postavy mají své důvody a nejsou vyloženě zlé. Někteří jsou sobečtí, jiní rozmařilý, ale vyloženě "zlý" charakter tam nenajdete. Postavy jsou rozmanité - ať už je to kluk se skvělou čepicí, který lidi špehuje ze tromů, či Sněhurčin pozdější nadřízený, co zásadně spí na zemi a je mu 12 let, nebo princův starší bratr, o kterém nikdo neví, co si doopravdy myslí.

Sněhurka

No, takže žádní trpaslíci, mluvící zvířátka a jiná kýčovitá havěť. Tady se vlastně žádné pohádkové ani fantasy věci nedějí. žádná kouzla, čarodějnice a ani draci. Přesto to má víc pohádkvou atmosféru než nělteré opravdové pohádky.
Jak bych to řekla - tu lásku tam vidíte. v některých příbězích člověk ani nepochytí, kdy se ti dva do sebe zamilovali. Tady tu lásku přímo cítite, je hmatatelná.

Tohle není manga, u které se budete popadat za břicho a válet se pod stolem (ačkoli dvakrát nebo třikrát se mi to stalo... xD ), tohle je manga, u které si nádherně odpočinete. Po šílených komediích, bláznivých soubojích a srdceryvných dramatech, je srdce rozehřívající manga o první lásce na motivy pohádek nádherným zpestřením.
Určitě neuděláte chybu, když si ji přečtete... :)

Můžete tak učinit na mangafox.com

Princ
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaká byla vaše nejoblíbenější pohádková hrdinka, když jste byli malí?

Sněhurka 17.7% (11)
Popelka 12.9% (8)
Šípková Růženka 9.7% (6)
Malá mořská víla 19.4% (12)
Kráska ( z pohádky Kráska a zvíře) 6.5% (4)
Červená Karkulka 4.8% (3)
Locika/Rapunzel (ta, co spouštěla svoje vlasy dolů z věže...) 6.5% (4)
Jiná 8.1% (5)
Neměl/a jsem pohádky ráda. 14.5% (9)

Komentáře

1 Namika Namika | Web | 11. ledna 2010 v 20:32 | Reagovat

Neznie to zle :D Síce chuť prečítať si shoujo mangu mám málokedy, ale keď to na mna príde, určite si prečítam toto :D
Nuž a ja od tej autorky poznám len Harete XD ale čo si spomínala tie trenky... navnadila si ma XD to určite musím nájsť XD

2 Namika Namika | Web | 12. ledna 2010 v 20:33 | Reagovat

V%daka za radu, už som si to stihla nájsť :D Len škoda, že to nie je dokončené :( Nerada rozčítavam mangy keď nemám istotu, že to nedokončia než stihnem zostarnúť XD

3 aja aja | 7. listopadu 2010 v 15:17 | Reagovat

zkus se podivat na anime nebo mangu ROMEO X JULIET

4 Tenny Tenny | Web | 7. listopadu 2010 v 18:33 | Reagovat

[3]: Viděla jsem anime i četla mangu ještě dřív, než jsem znala tohle. :)

5 Holandie Holandie | E-mail | 23. ledna 2016 v 23:41 | Reagovat

Sice jsem viděla jako první anime stejnojmenné, který je podle téhle mangy, ale někdy je lepší se koknout na obojí. Už se těším až se dopřeloží první volume téhle mangy, ale i anime je hezké teďko se začalo překládat druhá řada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama