Boys before flowers - asi recenze

17. ledna 2010 v 16:53 | Layla |  recenze-dorama
P.s.:Obrázky snad někdy budou.
(perex)Pracovat v čistírně oblečení musí být těžké, když tam pracují jen tři lidé. Pak se člověk ani nediví, když to chce mít Geum Jan Di za sebou a dovést zásilku majiteli co nejrychleji. O čem že to mluvím? O ničem, nevšímejte si mě. Jen tu tak polemizuju, že se vlastně není čemu divit, když je nervózní, aby se zásilky zbavila. No dobře, už jdu k věci.
Shinhwa Group ovládá byznys Jižní Korey. Je to nejvlivnější firma země a je ovládaná jedinou ženou(která nám už pomalu stárne). Pod záštitou této firmy je pak ještě mnoho dalších zařízeních, jako třeba hotely, benzinky, ale i nejluxusnější škola v zemi, Shinhwa. No a aby se neřeklo, tak tam studuje i jediný syn ředitelky firmy, Gu Jun Pyo. Jo, uhádli jste, dá se o něm říct, že je to bišík. Ale pěkně rozmazlenej bišík. Křivě se na něj podíváš, máš vyhazov. Příliš horký čaj? Vyhazov. Máš tu drzost ho jít budit? Vyhazov. A to jsem zatím mluvila jenom o jeho osobních služkách. Ve škole si nastolil teror. Nepřeháním. Spolu se svými třemi kamarády si utvořil nadvládu nad školou. Říkají si F4. Stačí maličkost a tvůj život se stane peklem. Všichni spolužáci se proti tobě obrátí a nic je nezastaví.
Tak se zase vráíme k naší Geum Jan Di. Ona totiž na tuhle školu brzo začne chodit, sice o tom ještě neví, ale bude. Jakto? No mohla by se toho všeho ušetřit, kdyby při dovozu čisté uniformy nezachránila i jejího majitele před sebevraždou. Pro dobrotu na žebrotu, že ano. Nebo ne? Ano. On totiž nikdo nestojí o školu plnou násilníků. Ale Geum Jan Di nestačilo školu opusit, on místo toho vyhlásila F4 válku. No a hned tu máme nový objekt šikany.
Dost často Geum Jan Di napění. To se hned uklidí na nouzové schodiště a vyřve svou zlost do světa. Ale tam nikdy není sama, bohužel. Téměř vždy, když si tam zajde prověrávat hlavu, spí si tam jeden člen F4 a není mu to zrovna rajskou hudbou. I když on není ve skutečnosti zas takový záporák, což způsobí, že se Jan Di do něj zamiluje.
Oj tož ajta. Gu Jun Pyo si její nadávky a výbuchy vsteku trochu špatně vyložil a to tím způsobem, že Jan Di je do něj ve skutečnosti po uši zamilovaná. Tento milný dojem samozřejmě způsobí, že se do ní zamiluje i on a máme tu trojúhelník. Bez něj by to nešlo. I když nevím, proč nědo nepoužije třeba šesterečník.

No abych tu nepsala samý žvásty. Taksi jaksi se to vymrví a zmrví, že první Jand Diina láska se tam bude furt objevovat, ale hlavní bude ona a Gu Jun Pyo. Jeho matka jim samozřejmě nepřeje a on si bude chít vzít někoho úplně jiného. Jak patetické, takhle to bylo už v mnoha doramech.

Takhle to vyzní, jako že se mi tohle dorama nelíbí, ale ve skutečnosti je jedno z mých oblíbených(pokud by byla patnáctka oblíbených, umístilo by se). Líbí se mi, že pro jednou je naivní mužský hrdina, i když hrdinka ho pomalu dohání. I přesto však je to hlavně o tom se zasmát. No i když vážných scén je tam hodně, ale taky nevadí.

Manga je, najdete ji pod názvem Hana Yori Dango. Je i anime pod názvem stejným jako tohle dorama a pak je taiwanská verze Meteor Garden (neviděla, neuvidím, nelíbí se mi hlavní hrdinové a fotoalbum s tímhle motivem v bankrotu) a japonská verze Hana Yori Dango (viděla, ale korejská je lepší, nic proti Mantumotu Junovi).

A nakonec upozorňuju: Je to věčnost, co jesem to shlídla, vše si fakt nepamatuju a jelikož má kolem třiceti epizod, na nějaký smysluplný vyprávění děje jsem se vykašlala. Stáčí vám znát hlavní věc: Je to o tom, jak se ti dva pořád rozcházej a scházej kvůli jiným lidem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BuBuAnna BuBuAnna | Web | 17. ledna 2010 v 18:21 | Reagovat

Už nějaký čas jsem přemýšlela, že se na to taky podívám. Nevíš o nějakém linku na stáhnutí (kromě torrentů)? Můj největší problém s korejskými a taiwanskými dramaty je ten, že si nikdy nedokážu zapamatovat jména herců a postav  :-D To je pro mě nadlidská úkol. Hana Yori Dango se mi celkem líbilo, takže jsem zvědavá na tohle spracování :-)

2 BuBuAnna BuBuAnna | Web | 17. ledna 2010 v 21:32 | Reagovat

Jo seznam taky doporučuju udělat :-D A nějaká taková akce určitě je i blízko vás ne? Vždyť se jich pořádá docela dost.
A je asi zbytečná to sem psát když tu u toho nejsou ty obrázky, ale tak musim taky odpovědět :D
1. Jo měla bys znát :-D Ten je z Gokusenu 2
2. No coment XD
3. Souhlasim
4. Chyba :-D Nejraději ho mám v Hana Kimi
5. Já vim :), polovina lidí ho nemá ráda, u té druhé je to naopak.
6. Pravda, je lepší, ale neměla jsem ho ráda v Mei-chan  no shitsuji...To jsem vydržela pár dílů.
7. Jo tam s těma vlasama vypadal opravdu...zajímavě? O__o
8. Já ho viděla jen v One liter of tears, takže ho znám jako takovýho škarohlída. Ale jinak se moc pěkně usmívá :-D
9.Stejný případ. Proč se začala dívat na Hana yori dango a Hana Kimi? :-D
10. Ou tak to nwm jestli tam hrál...Já Koizoru neviděla *kouká na google a koho to nevidí pod bílou čupřinou XD*

3 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 18. ledna 2010 v 19:49 | Reagovat

abys věděla, tak Ikuťák ještě přijde...mwuháhahahaha xD

4 BuBuAnna BuBuAnna | Web | 19. ledna 2010 v 18:02 | Reagovat

Tak Animefest je 7-9.5. A klid já tam taky nikoho neznám :-D Ale čím víc nás pojede, tím líp :-)

5 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 21. ledna 2010 v 17:43 | Reagovat

Tak jsem se dokopala si to přečíst... no, nevypadá to vůbec špatně. Ovšem netuším, jestli se na to podívám...to bych moc slibovala...xD

6 xDaWiD xDaWiD | Web | 23. ledna 2010 v 18:45 | Reagovat

WoW!!! Jsi dost dobře informovaná.xD Doufám, že to bude kachna i u Pirátů z Karibiku. :-D

7 Ka-chan Ka-chan | Web | 21. dubna 2013 v 22:33 | Reagovat

Má to 25epizod :D Ale taky mě štvalo že se rozcházeli kvůli každé prkotině. A navic tvrdohlavá Geum Jan Di.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama