Immortal Rain - recenze

24. ledna 2010 v 16:55 | Tenny |  Recenze
Hahá! Už jsem myslela, že tenhle týden nic nesepíšu, ale naštěstí jsem narazila na jednu skvělou mangu... Abyste věděli, já neumím psát recenze na věci, které jsem viděla před x lety. A navíc... Proč psát recenze na věci typu Inuyasha nebo Naruto, když stejně všichni ví, o čem to je a na každém blogu je na ně recenze? (ovšem originální je tak na čtvrtině blogů... xD )
Radši napíšu recenzi na něco, co nikdo nezná, aby si to přečetli...
Ale, konec keců, vzhůru k manze...

"Raine... Daruji ti... samotu, dokud se znovu nenarodím... Daruji ti... Moře plné času... ...A konec světa."Immortal Rain (v překladu Nesmrtelný déšť) je tak trochu zvláštní manga. A to nemluvím o rekordním věkovém rozdílu hlavních hrdinů, zvláštním psychopatovi, nebo neurčeném sci-fi světě, ve kterém se to všechno odehrává. Ona je zvláštní celá - a právě proto byste si tuhle zamyšlenou romantickou sci-fi komedii říznutou pořádnou dávkou akce neměli ujít. xD

Příběh začíná v blíže neurčeném městě zapadlém v poušti. Podle nejnovějšívh informací je právě tohle městečko aktuálním místem pobytu legendárního Metuzaléma - který je údajně nesmrtelný. Je na něj vypsaná odměna tak vysoká, že po něm pasou všichni lovci odměn na světe. Vždyť, kdo by nechtěl žít věčně?
Jednou z lidí, kteří Metuzaléma hledají, je i čtrnáctiletá Machika. Tahle holka je vnučkou legendárního assasina, Zola a nosí pořádnou kosu. Jejím jediným cílem je chytnout a zabít Metuzaléma, neboť to byl jediný člověk, kterého její zesnulý děddeček nedokázal porazit.
Má štěstí - opravdu na Metuzaléma narazí. Ale rozhdoně nevypadá tak, jak si ho představovala. Je to vysoký muž v kněžkém obleku, s kloboukem, dlouhými vlasy a brejličkami. A navíc hraje strašně špatně na housle... Člověk by ho na nesmrtelného netipoval.
Jenže když na něj Machika zaútočí, objeví se jiní Lovci odměn a Metuzaléma chytí. To si Machiko samozřejmě nenechá líbit a tak ho vysvobodí z vězení. (s takovou tou potrefenou logikou, jaká je v mangách častá "pomáhám ti, protože jsem jediná, kdo má právo tě zabít" xD )
Tehdy se dozví jeho pravé jméno - Rain Jewlit. (jo, jmenuje se Déšť... Je to divný, ale zase jsem viděla mangu, ve které se hlavní hrdinové jmenovali Lundi - fr. pondělí a Jeudi - čtvrtek)
Věc se sejdou s jinými věcmi a Rain opět zmizí. A tak se Machiko opět vydává po jeho stopě...


Zásadní otázka je - Jakto, že je Rain nesmrtelný? Zdá se, že s tím mají něco společného jakési trosky výzkumné laboratoře, zmrzlé v ledu. Ty objeví společnost jménem Calvaria, kterou víceméně vede drsná žena jménem Sharem. Naleznou v ní zvláštní bytosti, kterým přezdívají Andělé, ačkoliv k pravým andělům mají tyto stvůry opravdu daleko.
Je zvláštní, že Rain svoji nesmrtelnost vysvětluje tím, že učinil hřích - pozřel anděla. Co je na tom pravdy, ví jen on sám...
(ostatně, my se pravdu dozvíme ve třetím volume... xD)

Jak už jsem říkala, IR je zvláštní. Zobrazuje všechny ty pošetilce v honbě za nesmrtelností, která se nakonec ukazuje jako nesmírné břímě. Rain samotný si přeje pouze zemřít a ukončit svůhj život, který již trval 624let. Ale ještě předtím musí počkat na člověka jménem Yuco, který se má znovu narodit v datum, které je vytištěno na kříži, jenž má Rain na hrudi.

Zní to jako melancholcký příběh, plný filozofování, co? Ale ani ne. IR je často komedie, hlavně kvůli Rainovi, kterému je sice 624let, ale chová se jak přiblblý puběrťák. Tím tvoří s machiko, která je přiblblý puberťák, skvělou dvojici.
Jejich eskapády, například když je chytnou Píseční piráti nebo když se svezou ve vězenské lodi, aby si ukrátili cestu, jsou vážně vtipné.
Souboje se v této manze objevují také docela často - většinou se Machiko ohání svou kosou, ale občas se zapojí i rain a vychází na jevo jeho ohromná síla. (např. dokáže zvednout náklaďák holýma rukama)


A romantika... No, to je právě věc, která lidi často odrazuje. Mě to například zpočátku také odradilo. Říkala jsem si, že je to nějaké pedofilní, vždyť hlavní hrdinové mají mezi sebou takový věkový rozdíl...
Když jsem mě na to pak máti ptala:

Já: No, teď čtu mangu, kde mají hlavní hrdinové věkový rozdíl asi 610let.
M: Nejsou tam nějaký pedofilové?
Já: Ne. Ten, kteýmu je 624, se chová jak sedmnáctiletej. Takže ne... xD

Romantika je tedy další krásná složka této ještě lepší mangy. Asi vám určitě došlo, že k sobě ti dva pocítí nějaké ty romantické city, ale budou s tím nějaké ty opletačky. Ty se naštěstí nebudou řešit moc dlouho. (narozdíl třeba od Skip Beatu a Renových výmluv... On si stěžuje na věkový rozdíl asi čtyř let... Co mají dělat tady, chlape? Ehm... Promiňte, poznámka mimo. xD)
Problémem je také Rainova stará láska Freya, která je sice už mrtvá, ale Rain se stále neokáže zbavit výčitek svědomí kvůli jistému incidentu... (ne, že by mi tohle nic nepřipomínalo, že, Kenshine? xD Ehm... Zase mimo.)
No, prostě je to zamotané dost a dost.

Přejděme od příběhu k ostatním věcem. Co se týče kresby - je prostě dokonalá! Tak krásně jemná a líbivá... Ach... *zamilovaně zírá* No, nesouhlasíte se mnou? Zvlášť ten třetí obrázek... :)
Manga také nádherně odsýpá. Není protahovaná, pořád se tam něco děje, všechny postavy jsou sympatické (i záporáci a to je co říct... xD ) a hlavně vás to strašně vtháne do děje. Včera jsem ji četla až do půlnoci...


Někteří zlý jazykové tvrdí, že IR až příliš připomíná mnohem slavnějšího Triguna. Ano, mnoho věcí je společných, jako povaha hlavního hrdiny, fakt, že je na něj vypsaná obrovská odměna a plno jíných detailů (i v Trigunovi na hl. hrdinu při cestách zaútoční Pouštní piráti a tak podobně...)
Ale hlavní rozdíl je v tom, že Trigun je shounen, kdežto IR je shoujo. Ano, je to trochu podobné... Ale neznamená to, že když jste viděli Triguna a nelíbil se vám, nebude se vám líbit IR. Já viděla obě věci, a musím říct, že z každé mám jiný pocit. Rozhodně se tím tedy nenechte odradit...

Takže, pokud jste člověk, co miluje sci-fi nebo příběhy o nesmrtelnosti nebo třeba složité milostné vztahy, určitě si to přečtěte. Ale myslím, že IR je manga pro každého, kdo má prostě rád trochu humoru, romantiky a dobrého příběhu.
A navíc - hlavní hrdina má neuvěřitelně dlouhé vlasy... To je taky důvod k přečtení, ne? xD (že, Tachiko?)

První tři kapitoly jsou v češtině tady, pokud vás to zaujme a bude chtít vědět pokračování, zkuste mangafox.com .

Zdraví vás vaše Tenny... :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 24. ledna 2010 v 17:19 | Reagovat

*vražednej pohled* Kdyby ses o těch vlasech nezmínila ještě tak naschvál, tak se ti na tu mangu vykašlu...bhuááááá! Ale vzhledem k tomu, že mě to zaujalo(a jsou tam dlouhý vlasy xP) tak si to píšu pod cosi, co jsem tam mimochodem přidala taky kvůli tobě...(koukne na seznam -chci vidět/číst- o cca 100položkách kde se pod Yakuzáckym dorama skví manga Hana Kimi-protože musí bejt určitě lepší než dorama, žeee? xD- a píše si Immortal Rain............)
PS: Ty na tu svou mangu nedáš dopustit, co?

2 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 24. ledna 2010 v 20:13 | Reagovat

no, nechci nic říkat, ale momentálně má Lali silně navrch...xD (páč se mi nechce číst mangu co není vyloženě "knížka") ale aby ze mě nakonec nebyla doramamangafilka xD

3 Tinka Tinka | 26. ledna 2010 v 13:52 | Reagovat

Líbí se mi tvoje recenze. V každé mě něco zaujalo- ať už kritika nebo zajímavý postřeh. Daleko radši se pak pustím do čtení prezentované mangy. A zatím jsem nebyla zklamaná, protože i když se třeba rozhodnu ve čtení nepokračovat, odložím mangu na hromádku a zase ji odsud vyhrabu, až dostanu správnou náladu. Takže piš dál :D !

4 lina lina | Web | 27. ledna 2010 v 20:02 | Reagovat

jo, většinou čtu v češtině:D ale třeba takovej Zombie Powder vesele louskám v angličtině:D to je tak, když mě to zaujme tak to v té angličtině i dám, jenže co se mangy týče jsem příšera vybíravá:D

5 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 30. ledna 2010 v 12:21 | Reagovat

tak ti pěkně děkuju, tos mi teda pomohla...CASTING T_T !!! Až se bude zas nějakej konat, musim se o tom dozvědět za každou  cenu...a Kobylka se má...

6 BuBuAnna BuBuAnna | Web | 1. února 2010 v 15:47 | Reagovat

Taaak *kliká na download na Mediafire* Zkusíme první část a uvidíme :-D Recenze se mi moc líbí a navíc jsem mangu už delší dobu nečetla *asi 4 dny*, takže není co řešit, navíc když mám ty prázdniny =3 Btw neboj já si ten Skip beat! raději přečtu od začátku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama