It started with a kiss - recenze

10. ledna 2010 v 18:50 | Layla |  recenze-dorama
Yuan Xiang Xing je obyčejná naivní, hloupá a velmi nadšenecká (celá já:p) a nepokouší se to ani nijak moc skrývat. A tak jednoho dne brzy ráno před celou školou předá svůj milostný dopis nejpopulárnějšímu klukovi školy. Takže ano, tohle asi nebude nic pro Tenny, jelikož hlavní hrdinka je tak trochu blbka a začíná to zrovna tímhle...Ale ne, nepřestávejte číst, pointa bude brzy.

Jiang Zhi Shu ji totiž jen bez povšimnutí přejde. Nelze totiž říct, že on by byl stejné mozkové kapacity, jako hlavní hrdinka, kdepak. No a tak by kdekdo řekl, že ti dva se už víckrát blíže nesetkají. Ale to by pak asi nebyli hlavními hrdiny.
Xiang Ying se právě přestěhovala do nového domu, který její otec postavil a není to zrovna bytelná stavba. Pak není divu, že při dvoustupňovém zemětřesení se celý dům sesypal a oni jen taktak stihli vyběhnout ven.Kdo ví, co by dělali, kdyby jim na pomoc nepřiběhli staří přátelé jejího otce a nepovolili jim u nich bydlet. Tihle známí byli tak milí a přátelští, vůbec jim nevadilo je tam nechat napořád. Jim ne, ale jejich dětem už ano. Měli mladšího syna Yu Shua, který neustále něco kreslil a snažil se nové příživníky držet dál od svého staršího bratra, Zhi Shua. Přesně toho Zhi Shua, který byl tak "ohromen" Xiang Xingininým dopisem. Zhi Shua, školního génia, samotáře a bručouna. A právě kvůli své pověsti zakáže Xiang Xing cokoli o tom ve škole říct.
No, ale co by čert nechtěl, že? Xiang Xing má ve škole obdivovatele a kamaráda v jednom, Ah Jina, a ten se jen tak nedá, ab zjistil, kde teď bydlí. A ani její kamarádky mu v tom zabránit nedokážou, a tak se toto malé tajemství brzy dostane na veřejnost hned i s několika fámamami. To ještě podpoří vědomí, že ji Zhi Shu začal doučovat.
Jenže znáte to, skutečnost většinou není taková, jak se říká a ať se Xiang Xing snaží seč může, jeho matka jí pomáhá také a kamarádky se j snaží podpořit, výsledkem je jen to, že si z ní Zhi Shu dělá jenom srandu a všemožně se jí snaží psychicky týrat.

Tohle dorama je vyloženě oddechové, a proto jsem ho taky zvolila, jelikož čekám až mi dopřeloží jiná. Ale celkově se mi líbilo a dost mě dostávaly Xinag Xinginy přědstavy. Jelikož má dorama třicet epizod, je trochu náročnější na čas, ale to se vykopenzuje tím, že se vlastně všechno odehrává v úseku pěti let. A aby toho nebylo málo, je i druhá série, na kterou jsem se právě vrhla. Snad jsem vás neodradila "malým" počtem postav, ale časem přibudou další a další rivalové a tentokrát nejen pro hlavní hrdinku.
Pokud si i přesto myslíte, že tu bude o zábavu málo a vážné scény nebudou stát za to, docela se pletete. Co se týče obojího, byla jsem naprosto skopokojená, ne jako u Hana-kimi, kdy mi vážné scény vysloveně lezly na nervy. Jediné co ůžu vytknout je pár epizod ke konci, ale i přesto se mi konec líbil víc než dost. Nevím, možná to není zrovna váš šálek kávy, ale i přesto doporučuji zkusit. Měla jsem u toho takový zvláštní pocit, to asi tím, že to bylo v taiwanštině, kdy umím jedině "whué" jako "Hej!". I přesto jsem se s hlavní hrdinkou dokázala ztotožnit(o což většině režisérů jde) víc než u jiných seriálů.

No a k předloze....manga předloha mám dojem je a viděla jsem i obrázek asi z anime, ale číst ji nejspíš nebudu, jelikož se mi v ní Zhi Shu nelíbí. Ale znova bych to klidně zkoukla. I když anime...ne asi to byl spíš obrázek z DA.

A konečná zmínka k názvu: Ne, ve skutečnosti to pusou vůbec nezačalo, ta je až asi ve čtvrtý epizodě, pokud se to dá počítat.

P.s.:Co se týče obrázků, budu se snažit dodat, ale zatím mi to moc nejde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 11. ledna 2010 v 19:42 | Reagovat

Tak že byste jedna z vás, jedno která, koukala na něco podobného, to mě nenapadlo. Ovšem pokud se to bere jako oddech, tak chápu. Mě takovéhle věci docela pomáhají prchat ze všedního světa a tak... a pokud zrovna nekoukám na něco ještě podivnějšího...samozřejmě. Určitě se podívám aspoň na první díl, nebo to možná vydržím až do "začátku"... xD A pak dám vědět, jak to na mě zapůsobilo...ovšem nečekejte, že bych to stihla do pátku, jelikož mě teď v jednom kuse z něčeho zkouší...známe to, že? pololetí a tak...-_-"

2 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 14. ledna 2010 v 17:51 | Reagovat

všechno platí, v pořdku, ok,ok...

3 nettiex nettiex | 14. dubna 2010 v 7:15 | Reagovat

Myslím, že je to taky založené na anime Itazura na Kiss. To je zase podle stejnojmenné a nikdy nedokončené mangy - její autorka zemřela.

4 Tenny Tenny | Web | 14. dubna 2010 v 11:03 | Reagovat

[3]: Slyšela jsem, že to pak dodělal nějakej chlap... Hledala jsem to, ale zápletka mi přišla jako taková ta "typicky natvrdlá shoujo zápletka", takže jsem to nečetla.

5 nettiex nettiex | 16. dubna 2010 v 16:57 | Reagovat

Já slyšela, že k tomu její manžel dal svolení, ale o dokončení nic...
Jinak jo, viděla jsem anime, asi před rokem. Typická natvrdlá uápletka s dementní hlavní hrdinkou a manžílkem typu kus ledovce. Mno, ale kupodivu mě to bavilo xD

6 Tenny Tenny | Web | 16. dubna 2010 v 19:23 | Reagovat

[5]: No nevím, neviděla jsem to, nechci nic tvrdit, já taky všechno zkomolím. xD
Ale docela mě naštvalo, když jeden docela známý otaku prohlásil, že je to lepší, jak Skip Beat!, nebo přinejmenším na stejné inteligenční úrovni. A přirovnal Kyoko k té blbce... (né, že by byla zrovna výkvětem inteligence, ale ona je trhlá úplně jiným způsobem, než věršina shoujo hrdinek) To mi fakt nadzvedl mandle. Grrr... xD

7 nettiex nettiex | 25. dubna 2010 v 18:29 | Reagovat

[6]:  Kyoko jako charakter je geniální právě tím, jak je šílená. Kromě toho, ten typ blbosti, který má snad každá anime hrdinka už jen proto, že je to anime hrdinka, se dá přehlédnout. A Kotoko... no, ta je prostě blbá.

8 kyoko kyoko | 17. prosince 2010 v 19:21 | Reagovat

no tak kyoko je moja najoblúbenejšia anime manga hlavná hrdinka a dokonca aj jej natvrdlosť je na anime a mangu hrdinku minimálna oproti iným, nehovoriac už o kotoko ktorá má IQ fakt malej tikve...poznámka že kyoko a kotoko sú na rovnakej inteligenčnej úrovni ma teda tiež poriadne naštvala :-? ked to ten otaku vyhlásil, musel si asi zobrať trochu kotokinej inteligencie lebo inak si taký blábol neviem vysvetliť

9 テレサ a バーバラ テレサ a バーバラ | Web | 12. prosince 2012 v 19:56 | Reagovat

Úplně stejný děj jako Playful Kiss :OO..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama