My Boss, My Hero - konečně recenze

24. ledna 2010 v 15:13 | Layla |  recenze-dorama
Jsou dorama, která vidět nemusíte, musíte, měli by jste a můžete. Ale i toto odpovídá jistým kritériím podle vaší osobnosti, že? No a o těch, která musíte, se většinou brzy dozvíte. Co se týče My Boss, My Hero, tak, i když o něm zase tolik zmínek není, už kvůli svému vlastnímu uspokojení ho vidět musíte. Kdyby jste tak neučinili, věřte mi, že by jste byli ochuzeni o dost velkou část své celoživotní dávky smíchu.
(perex)

No teď už k příběhu, že? Sakaki Makio *divím se, že si jméno po čtyřech měsících ještě pamatuju* je syn bosse jedné jakuzácké rodiny. I přesto, že je starší než jeho druhý bratr Mikio, není o to chytřejší. Naopak. Mikio je oproti němu ipravdový génius a náš Maki se může svým životem probíjet(doslova) jen pomocí pěstí. Ono totiže není jednoduché být nástupcem a být přitom kvůli inteligenci zesměšňován. Ale prakticky si za to může sám. Místo aby se snažil být nejsilnějším v širokém okolí, měl se občas věnovat studiu.Ale ne, on si byl jistý, že s tímto přístupem se nástupcem stane, páč jeho bráška je trošku zdravotně nestabilní.

A tak z výše uvedených důvodů, se jeho otec rozhodne ho poslat na střední školu dokončit maturitu. Ne, že by se to Makiovi extra líbilo, ale, pokud chcezískat onen post, musí získat i diplom. Proto se tedy v převleku za *teď nasaďte šok* sedmáctiletého studenta, což je mimochodem věk, který měl už před deseti lety. A to není jeho jediný problém.
Ve škole na něj všichni hází podivné pohledy, hned jak zjistí, že v každé látce naprosto plave. Kdyby mohl, zmlátil by je všechny na jednu hromadu, ale to by a) zjistili, že není, za co se vydává a b) vyhodili by ho. Z toho důvodu se dokonce nechá svými novými "kamarády" i okrást. Jeho život se stává nudným a otravným, nevidí pražádnou šanci, aby prošel aspoň s horšími známkami a vůbec.
Aby ale pořád neplakal, páč je tohle hlavně o smíchu, objeví se nový kamarád(co mi od začátku přišel trochu přiteplenej), který mu začne ukazovat krásy studentského života. Ale Makia to nijak moc nebere. Ano, super, studentský život je o hledání přátel(které nemá), o zábavě(kterou nikde nevidí) a o dalších věcech. I přesto však vynaloží co nejvíc, aby něco z toho zakusil, a začne hned jedním důležitým prvkem, který je pouze na této akademii: Pudingy sv. Agnes. Každý den jich dorazí pouze dvacet(či tak), mají strašně vysokou cenu a prý výbornou chuť. To si přece takový milovník pudingů, jakým Makio je, nemůže nechat ujít.
Hned tu však máme nekolik problémů: Jejich třída je v době prodeje na druhém konci budovy(proto se ostatní už ani nanamáhají) a pro pochoutku se žene celá škola.
Celý příbeh je tedy o objevení smyslu chození do školy, který mu pomáhá nalézt Sakurakouji, Makiem nazývaný Sakuranantoka(=Sakura-cože to?). Ze sedmadvacetiletého jakuzáka, se tak stává sedmnáctiletý student, který se pomalu stává velmi oblíbený, jak mezi svými, tak ve škole.

My Boss, My Hero mě zaujal v recenzi od Hintzua, kterou jsem si jednou četla. Už samotný příběh se mi líbil, a od té doby, co jsem shlédla Gokusen, mám menší slabost pro jakuzácké komedie(i když jsem jich moc neviděla). Tohle dorama vyloženě doporučuji, protože je úžasné od začátku do konce. Dokonce se tam dočkáte trochu té romantiky, ale to jen trochu.

Mám dojem, že manga, ani anime opravdu neexistuje(což je občas i dobře), ale je celovečerní korejský film, podle kterého byl natočen seriál. Užijte si ho, a neumřete smíchy, prosím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 24. ledna 2010 v 17:01 | Reagovat

teď mě napadá, jestli mi to děláš schválně, nebo co? (Tachi nám začala dost tvrdě najíždět na dorama xD a nebýt tebe tak by se to asi nestalo) Že sem dáš recenzi vždycky v takovou dobu, co dokončuju koukání na něco...což u ěm má za následek, že začnu koukat na to, co je v tý recenzi...(ačkoliv teďka spíš v jednom kuse mlátim o stůl/PC/postel/japonce na stěně/atd. pěstičkama kolem sebe že jsem mohla mít *nejmenovaný míček xD* kterej tušim máš...)
No, určitě to vypadá zajímavě, píšu si do stále se prodlužujícího seznamu toho, co chci vidět...

2 BuBuAnna BuBuAnna | Web | 25. ledna 2010 v 19:07 | Reagovat

Už jsem jednou přemýšlela že se na to podívám, ale potom jsem na to nějak zapomněla a teď jsem si vzpomněla až při čtení téhle recenze ;^^ No mohlo by to být opravdu zajímavý, takže je asi rozhodnuto co budu dělat příštích pár dní :-D Ale jen mi řekni, nepřevlíká se tam žádná holka za kluka? XD To už nějakou dobu nechci ani vidět :-D

3 Chisai Chisai | 1. dubna 2011 v 20:24 | Reagovat

nedávno som to začala pozerať a musím povedať, že je to výborná dorama :-D bodaj by som si, tak ako Tornádo, tiež  obľúbila učenie

4 layla layla | Web | 2. dubna 2011 v 11:42 | Reagovat

Já bych chtěla umět takhle sekat zeleninu. Člověk by si ušetřil bolavých prstů uplatnit při tom kung fu a podobně:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama