1/2 Prince - recenze

5. února 2010 v 16:43 | Tenny |  Recenze
EDIT: Tenhle týden se mi nechce nic psát, takže tohle je trochu upravená recenze ze straého blogu. No, recenze je to sice stará... Ale stejně vám radím, tohle dílko si přečtěte! Zaručuje se smrt smíchem! :)

Chcete prožít nový život? Chcete zažít tu nejrealističtější fantasy? Staňte se sličným elfem, mocnou bestií či magickým elementálem, buďte mágem, válečníkem či zlodějem a zažijte dobrodružství, o jakém se vám nezdálo! 99% autetičnost! Místo snění svých snů - prožijte je doopravdy! Kupte si hru Second Life a sdílejte svou novou identitu s miliony dalších lidí online!
Největší novinka roku 2100! Second life již brzy u vašich prodejců!


- aneb i o RPG může být manga, která se líbí dívkám.

Nebo lépe řečeno Manghua, twaj-chanská obdoba mangy. 1/2 prince (v překladu Poloviční princ, ale vám snad došlo, ne? xD ) je podle již několikadílné novely a byla přetavena do podoby komiksu, kde získává obrovský úspěch. Jak by ne, když autor skloubil s mangou jeden z největších taháků internetu - online RPG hry?

Samozřejmě, existuje plno mang podle počítačových her. Ale mužů vám říct, že jsou všechny na jedno brdo - nudné. Hra samotná bývá dobrá, ale manga podle ní už moc ne.
Ale ačkoli je Poloviční princ o RPG, není to podle žádné hry. a i když je to o hrách, čtou tuhle mangu převážně dívky... A proč? Protože je prostě skvělá! :)

Ale k příběhu. Vše se odehrává v roce 2100, kdy hry dosáhly již téměř 100% autetičnosti (cítíte foukat vítr, slyšíte zpěv ptáků, s nestvůrami opravdu bojujete... Témeř jako normální život, ale můžete umřít a oživnete a vnímání bolesti je sníženo na 30% ) a aby neukrádali čas, nasadíte si helmu a hrajete, když spíte.
Nejnovější a nejmodernější hra se jmenuje Second Life (pozor, neplést s opravdovou hrou Second life, pouze stejná jména :) ) a má prvky klasické RPG hry - můžete si vybrat z mnoha magických ras, máte typická fantasy povolání, bojujete s nestvůrami a démony, dostáváte za to peníze a zkušenosti, postupně se vám zvyšují levely a tak podobně...
Hlavní hrdnkou je 19letá studentka univerzity, Feng Lan. Ona sama moc nehraje, ale její bratr-dvojče je pařič nad pařiče a když přinese přímo z obchodu nejnovější hru Second life (od této chvíle SL), vyhecuje ji natolik, že i přesto se to rozhodne zkusit.
Bratr se jí také posmívá, že ženské postavy to mají mnohem jednodušší (což je pravda) a všichni je jenom chrání a ona se mu rozhodne pomstít...Zdroj obrázku: http://www.mangafox.com/manga/1_2_prince/v01/c001/10.html

Čirou náhodou je první osobou, která si SL pustí a tak může mít speciální přání. V SL je určeno, že každý musí mít pohlaví, jaké má ve skutečnosti a jeho vzhled se vygeneruje podle jeho opravdového vzhledu. A navíc, své atributy si člověk vybírá jen jednou a nemůže je poté změnit.
Feng Lan má stále ještě v hlavě bratrovo posmívání a tak se rozhodne, že bude hrát za mužskou postavu. Vedení hry jí to nechce dovolit, ale protože je první hráč, použije to na své speciální přání.
Ovšem admini hry mají jednu podmínku - musí si vybrat, zda chce být o 30% hezčí, než ve skutečnosti, nebo o 30% ošklivější. Feng Lang si ve své naivnosti vybere o 30% hezčí (překvapivě, že xD) a jako rasu elfa. Tím pádem se ovšem stává bishíkem největšího kalibru (přecejenom, 30% je 30% a ve skutečnosti je taky docela hezká)
NPC (dívka, která zařizuje výběru charakteru) ji navrhne, že když vypadá takhle, mohla by se ve hře jmenovat "Princ na bílém koni", ovšem bez toho koně, to je moc dlouhé. A než se Feng Lang, nyní Princ, naděje, už je hozená do světa ve své krásné podobě.
A problémy teprve začínají...


Jak Feng Lan záhy zjišťuje, život v mužském těle není žádný med. Zvlášť když vás pronásledují poblázněné dívky, které si z vás chtějí udělat přítele, nebo dokonce manžela a spíše než hezká děvčata připomínají krvelačnou smečku vlků.
Tyhle fanatičky jsou schopny udělat cokoliv - opustit svůj tým nebo využít svých peněz, aby váís dostali. A to ani nemluvím o zlomených srdcích... Kterých je samozřejmě dost, protože Feng Lan je samozřejmě všechny odmítá. (není přece lesba, že... xD)


Situace ohledně ženských se poněkud vylepsuje, když se objeví NPC z dřívějška, které se Princ tak líbil, že se rozhodla také hrát (jako tajný kontrolor, ale nemá žádné výhody, je na stejné úrovni jako ostatní hráči). Její herní jméno je Loli Dragon a je to zlodějka.
A protože nestvůry se lépe zabíjejí ve skupině, začnou si hledat nějakou partu, jak už to ve fantasy a RPG bývá - nejlépe nějakého čaroděje, kněze, lukostřelce a tak dále...

Princ ovšem nezůstane nováčkem pořád. Díky svému vzhledu a také svým bojovým schopnostem, které se projeví jako značné, jeho známost roste.
Spolu se svou partou, zvanou Odd squad (v překladu asi jako "Skupina divných" nebo "Zvláštní skupina" ) se také zúčastní turnaje a tam získá kvůli jistým incidentům přezdívku "Bloody elf" - Krvavý elf.
Ovšem nic není tak jednoduché, jak se zdá... SL hrají její přátelé, rodiče, bratr, dokonce i její učitelé, ovšem nikdo jí nepoznává díky změně pohlaví. (i když, jistá podobnost tu je... :) )
A tak nastávají kuriozní situace typu - "přebrala jsem holku svýho bratra" nebo "rozsekala jsem svoje rodiče v souboji" a celá její rodina začíná toho "arogatního Prince" nesnášet. A tak musí Feng Lan svojí herní identity přísně tajit, aby to nedopadlo špatně... Ovšem nic se nedá tajit věčně, že? :D
A dalším Princovým problémem je taký její spoluparťák, bard Guiliastes, který mu ve hře... ehm, projevuje sympatie. xD (lépe řečeno, snaží se ho sbalit a je mu jedno, že je Princ kluk) To by možná nebyl zas takový problém, větší problém je, že se ukáže, že to je její učitel na univerzitě... xD

A co teprve když se objeví její kamarád z dětsví, který hru také hraje...
Feng Lan se tedy musí vyrovnat nejenom s problémy života ve hře, ale i skutečního života a hlavně musí zabránit odhalení své vlastní identity. A aniž si toho všimne, začíná se chovat čím dál víc jako chlap, což musí neodkladně vést ke katastrofě... :)

Na 1/2 Prince jsem poprvé narazila na mangafoxu, když jsem projížděla top mangy. Popisu jsem moc nerozuměla a tak jsem si představila nějakou psychologickou mangu o dívce ovládané počítačem, něco ve stylu Ghost in Shell. (pro neznalce - něco ve stylu Matrixu... Matrix se totiž jedním z nejznámějších anime Ghost in Shell, dost inspiroval.) Na futuristický a psychologický horor jsem v té době opravdu neměla náladu a tak jsem se na to vykašlala, bylo to někdy na začátku července. Ale dneska jsem narazila na tomto blogu na recenzi a přečetla si jí. Velmi mě to zaujalo... A tak jsem 1/2 Prince přečetla na jeden zátah a v ten samý den jsem ještě napsala recenzi. :)
1/2 prince je totiž hlavně komedie a akce. Romantika tam sice také je, ale ne tolik, jako to u shoujo mang obvykle bývá. (to bude asi tím, že tohle je shonen manga. xD )
Narozdíl od některých, podle mě má co nabídnout mužským i ženským čtenářům. Chlapům se naservíruje drsná akce, honění nestvůr, turnaje a plnění těžkých úkolů, dívkám skvělý humor, problémy dívky v mužské podobě a problémy s jejími obdivovateli (teď mluvím o těch mužských xD)
1/2 prince je prostě skvělá manga a neprohloupíte, když si ji přečtete. :) Navíc je krátká - jenom 30 kapitol. (což je oproti většině shonen mang krátké... :) ) Můžete tomu tak učinit zde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katoka Takuma Katoka Takuma | 9. prosince 2010 v 8:05 | Reagovat

1/2 je snad nejlepší manga vůbec!! :-)  :-) a tvoje recenze napovídá,že si o ní mysliš skoro to samé :-)  :-)

2 Tenny Tenny | Web | 9. prosince 2010 v 19:27 | Reagovat

[1]: Ne, to si tedy nemyslím. 1/2 princ totiž není manga ale manghua, takže... :-P
Jinak, polovičák je hlavně ze začátku úžasně vtipný, ale poslední díly mě nějak nudí.
Za nejlepší dílo na téma RPG považuji Yureku, ta je totiž vyváženější a logičtější.

3 Destel Destel | Web | 6. července 2012 v 18:44 | Reagovat

Jelikož jsem v minulosti nějakou dobu hrála World of Warcraft, tahle manga či manghua mě hodně zaujala.. :D Bohužel jsem ji nedočetla, tak si to dám asi od začátku. :)

4 Gura-chan Gura-chan | E-mail | Web | 16. září 2012 v 19:41 | Reagovat

Tuhle manhwu čtu na jednom slovenském překladatelství a jen si ji pochvaluji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama