Kde..... k manze otaku přišel?

2. února 2010 v 16:22 | Layla a Tenny |  L-anime a manga
Pamatujete si na článek o způsobech, jak se dostat k manze? Ne? Tady ho máte, a mazejte si ho přečíst. Tento článek se totiž bude týkat prvního a druhého způsobu čtení mangy. A proč? Protože se s vámi chceme podělit, jak se k manze na internetu dostaneme my a vy si to můžete zkusit taky. No, nejenom zkusit, nejlepší by bylo, kdyby jste to taky tak používali, ale myslím ,že většinu z těchto stránek už všichni dávno znáte.
Tak, ať nemusíme daleko cestovat, zůstaneme zatím na českých serverech a já vám představím překladatelské skupiny a jejich sránky, na které chodíme:Každý, ale opravdu každý, otaku ví, že kvalitní a známé mangy může česky najít na www.mangacesky.wz.cz. Aby taky ne, když je tam tolik překladatelů, kteří stíhají překládat poměrně rychle. Nové díly mang tu najdete na stáhnutí vždy v úterý jednou za čtrnáct dní. Sama jsem zkoušela pro ně něco přeložit, ale nakonec jsem to vzdala, protože to na mě bylo hodně náročné, a tím si překladatelé získali můj obdiv. Ono totiž nestačí jen přeložit text. Hodně záleží na zarovnání, smyslu a umístění do středu rámečku. Pak jen zazipovat, poslat a doufat, že to bude vyhovovat.

No a nelze zmiňovat mangacesky, aniž by jsme zmínili stránky jednoho z jejich překladatelského týmu, Hinata teamu. Www.hinata-inn.cz už existuje přes pět let stále nám hojně dodává všelijaké mangy, od Love Hina přes Full Metal Panic až po Kingdom Hearts.

Pokud hledáte stránku, kde uveřejňuje své překlady více jak jedna překladatelská skupina, nelze nezmínit www.anime-manga.cz. Snad každá manga, co stojí i nestojí za hřích, tu je přeložená z větší či menší části. Většina z nich je opravdu známá, tak se není čemu divit, že je přeložili, ale najdete tu i odpady, které jmenovat nehodlám. Pokud však nechcete stahovat a chcete si číst mangu v češtině, anime-manga je jasná volba. Ale abych ji jen nevychvalovala, musím uznat, že je trochu nepřehledná a matoucí. Pokud si něco chcete přečíst, musíte se na další kapitolu několikrát vracet na původní stranu a kapitoly jsou občas rozděleny na dvě části, které se dají najít zase úplně jinde.

Další stránkou, kde můžete číst mangu česky, jsou http://www.animetym.fonty.org/ . Tam najdete především shouneny proslavené v poslední době - Psyren, Belzeebub, Veritas, Gamaran, apod. (a kvalita překladu je několikanásobně vyšší než u některých mang na výše zmíněné stránce, které jsou občas opravdu tristní...)

Tenny dodává: Další stránkou, co překládá mangu do češtiny je manga-fan.net , kde najdete přeložené
například některé mangy od CLAMPU - Tokyo Babylon, XXXHolic, Legal Drug nebo například Fullmetal Alchemist či legendárního Bersekera.

Aby nezůstalo jenom u českých stránek, zabloudíme také k ašim bratrů slovákům na stránky SMT (Slovak Manga Team), které se nedávno přesunulo na www.animeworld.sk. Pokud vím, tak na staré stránce šlo číst mangu online i stahovat, ale kdo ví, jak to funguje nově. Mezi jejich překlady patří třeba Gintama nebo druhá série Kingdom Hearts.

No a jelikož já už víc stránek až na pár zahraničních neznám, zbytek článku vám dopíše Tenny, která je přes zahraniční překlady expert, pokud vím. Ale jelikož chtěla, abych vám něco připomněla, připomenu to a ona na to určitě taky nezapomene: Upozorňujeme, že překlady mangy jsou vlastně nelegální kopie originálů s textem přilepeným do bublin. I přesto však překladatelům děkujeme, protože bez nich se k nim sotva dostaneme, i když některé jsou už v češtině na prodej. (nakladetelství, které je prodávájí, jsou ZonerPress a Talpress )

A od teď vás tedy informuji já, Tenny. :)
K českým mangám bych ještě chtěla dodat, že téměř úplný seznam mang, co jsou přeloženy na českém webu do češtiny, je na www.manga.otaku.cz . Jelikož se ale situace stále mění a navíc mangu překládají i nezávislý jedinci, kterří to prezentují na svých blozích, nejsou tam samozřejmě všechny.
Manga v češtině je i na www.konoha.cz , kde můžete najít nejnovější díly Naruta a některé další mangy.

Co se týče anglických stránkech, těch existuje opravdu hodně. Tolik, že ni není možníé veškeré zmapovat, a tak zmíním alespoń tři, které nejčastěji používám.

První, na kterou jsem narazila, je www.onemanga.com. Zde jsou mangy v angličtině online (tj. žádné stahování, žádné přihlašování, apod. )
Je jich zde přesně 1073 a člověk, co se alespoň trochu vyzná v aj, si pěkně počte.
Znají jí především fanoušky "týdenních senzací" - alias Naruto, Bleach a One Piece, jelikož na onemanga se tyto mangy objevují vždy nejdříve. (a navíc v jakžtakž čítatelné formě... ale v tomto případě radím jít na konohu.cz, protože tam je Naruo manga hned druhý den, v češtině a mnohem lepší kvalitě)
EDIT: Onemanga byla zrušena z důvodů autorských práv. Ale věrní fanoušci mang, které vycházejí každý týden, nemusí plakat - nejdříve a v nejlepší kvalitě publikují na www.mangastream.com . (např. Naruta, One piece, Bleach, ale i Fairy Tail nebo Vinland sága)

Další stránkou, na které jsou mangy online, je skvělá www.mangafox.com . Je to mnohem lepší stránka než onemanga, a to z mnoha důvodů, například že obrázky se dají zvětšovat, je tam skvěle vyřešené fórum a také to, že je tam celkem 6588 mang! (takže o dost víc, než v případě výše)
Také, narozdíl od onemanga jsou tam silně zastoupeny mangy všech žánrů. (i těch 18+)
Takže, pokud máte v úmyslu číst mangu v aj, jedině mangafox.com!

Pokud neradi čtete online a radší si mangu schraňujete ve svém pc, je tu pro vás www.mangatraders.com , kde se mangy stahují. Tam se sice musíte zaregistrovat, ale mangy jsou tam ve velmi dobré kvalitě. Někdy tam jsou k nalezení i mangy, které jste nenašli na mangafoxu, ale to spíš výjimečně. (většinou to jsou manhwy)

Je samozřejmě plno jiných stránkech, ale tyto jsou nejznámější.
Pokud chcete vydělt nějaké penízky svým milovaným mangaka, mangy si kupte. Pokud se nechcete otravovat s anglickými eshopy, můžete tak učinit na www.mangashop.cz , kde mají anglické mangy k prodeji.

Co dodat? Snad jen: MANGA FOREVER! :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Taylor Taylor | Web | 2. února 2010 v 16:34 | Reagovat

pěkný lay ^^

2 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 2. února 2010 v 17:35 | Reagovat

tak o tom názvu nevím zcela nic. Vymýšlel to bráchův vůdce z aliance nebo tak...xD
A ta odpověď v tý anketě...nebyla jedna náhodou dělaná na mě? xD

3 Tachiko Manabu de Vampire Princess Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 2. února 2010 v 17:37 | Reagovat

jen tak mimochodem...jaký yaoi mangy?(není yaoifilka, ale docela by jí zajímaly xD)

4 Mirečka-chan Mirečka-chan | Web | 4. února 2010 v 8:38 | Reagovat

jo děkuju moc simi pomohla...ja jen nevim fakt nevim..moje fj je dcl dobra jen ta vyslovnost...asi si to necham projit hlavou stejne kdybych jela pojedu az pristi mozna az ten dalsí rok ..

ale stejne ti möc dekuju hodne si mi pomohla :) :-*

5 Calime.CZ Calime.CZ | E-mail | Web | 10. prosince 2010 v 23:12 | Reagovat

Prosím, prosím, my taky existujeme! RaionTora-Neko! ^_^ XD Ale prozatím ještě nemáme svůj web XD

6 Calime.CZ Calime.CZ | E-mail | Web | 26. dubna 2011 v 21:20 | Reagovat

Tak si po době čtu svůj starý příspěvek. Ano, RaionTora-Neko existuje, překládá mangu a anime Ao no Exorcist, spoustu další mangy, manwhy a webtoonů a link mám vedle jména. :-)

7 Tenny Tenny | Web | 26. dubna 2011 v 21:51 | Reagovat

[6]: On tenhle článek potřebuje aktualizovat, možná se k tomu někdy dokopeme.
Ale kdybychom měli uvádět všechny překladatelské skupiny a jejich weby, tak se asi zblázníme... xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama