Únor 2010

Her Majesty´s Dog - recenze

28. února 2010 v 16:24 | Tenny |  Recenze
Heh, zase další recenze, mí drazí... Tentokrát to ovšem není zamilovaná shoujo plná školních uniforem... Ačkoli, jak se to vezme. xD Narazila jsem na tuhle magu když jsem jako obvykle projížděla seznam nejnovějších mang na mangafoxu. Ten název mě docela zaujal a představila jsem si anglickou královnu, jak drží malá roztomilého čoklíka na klíně. Říkala jsem si, to bude asi o psovi na královském dvoře... No, nemohla jsem se mýlit více. Her Majesty´s Dog (v překladu Pes Jejího Veličenstva) je totiž opravdu skvělá manga o lásce a poutech v rodině... Dalo by se říct.
Název je trochu zavádějící, není liž pravda? :D


Musíte se postavit sami sobě, abyste nalezli odpověď. Ale copak někdy nestačí jenom zavolat jméno?

Moje milovaná superhrdinka - úvod

26. února 2010 v 21:45 | Tenny |  Povídky
Víte, toužila jsem něco napsat. něco jiného, než fanfiction či fantasy, něco neotřelého. Vždy mě nesmírně fascinovali superhrdinové z amerických komiksů (můj nejolíbenější je Iron Man) a napadlo mě poměrně zajímavá povídka na tohle téma. Takže jsem si sedla a psala...
A o čem to bude?
Moje milovaná superhrdinka by se dala zařadit nejlépe jako hořká komedie o lásce. Úvod moc k popukání není, ale to byl úmysl... Však se dost pobavíte v ostatních kapitolách.
Hlavním hrdinou je novinář Thomas, který je posedlí odhalováním identit superhrdinů. cestuje od města k městu a vždy odhalí identity hrdiny, jenž to město chrání. Je to zahořklý člověk, který už dávno zapomněl, co je to vlastně láska. Na začátku příběhu se doslechne, že v jeho rodném městě se objevila nová superhrdinka a on se rozhodne, že opět přijde na to, o koho se jedná... Jenomže se objeví nečekané komplikace.

Jen bych chtěla říct - úplně nesnáším sladkobolnou romantiku. Vím, že z úvodu možná budete mít tenhle pocit, ale bude to nejspíš poprvé a naposledy. A ještě jedna věc - hrozně mi vadí, když lidé používají v povídkách cizí jména. Tentokráte mi ovšem česká jména k příbehu neseděli, navíc superhrdinové jsou typickou záležitostí USA, takže jsem se rozhodla, že se přece jen budou jmenovat anglicky. No nic, užijte si to... :)


Podpořte vydávání mangy v České republice!

26. února 2010 v 15:50 | Tenny |  Pár postřehů o manze a anime
Taky vás štve, že většinu zajímavých titulů si můžete přečíst pouze v hrozivé kvalitě a v angličtině? Chtěli byste konečně přijít do knihkupectví a odejít s náručí plnou mang? Pokud se vám o nocích zdají takové sny, vězte - možná se splní. Ale rozhodně to nebude procházka růžovým sadem a bude se proto muset něco udělat.
A jak podpoříte vydávání mang? Jednoduše - koupíte tituly, které už v češtině vyšli!

Dengeki Daisy - recenze

9. února 2010 v 19:42 | Tenny |  Recenze
O téhle manze jsem se už několikrát zmiňovala a hodně lidem jí vnucovala. A proč? Protože je to prostě geniální!
Jistě si na to pamatujete - je to ta manga o děsně chudé holce s prořízlou pusou, o hackerovi s přezdívkou Sedmikráska a o chlípném školníkovi... xD
Když někdy říkám, že byste si to mohli přečíst, dnes říkám - musíte si to přečíst! Jinak přijdete o úžasný zážitek. A navíc to má zatím jenom 18 kapitol. (narozdíl od Skip Beatu, který s touhle mangou soupeří o první místo na mém žebříčku shoujo mang)

"Myslel jsem to, co jsem řekl. Co bys udělala, kdyby ten tvůj milovaný Daisy byl ve skutečnosti někdo tak zkažený... jako já?"
"Není to jasné? Prostě bych se tě naučila milovat..."


Ghost Friends - recenze

7. února 2010 v 16:00 | Layla |  recenze-dorama
Ghost Friends je dorama snad pro každého s aspoň trochu romantickou duší, smyslem pro humor, ale hlavně pro ty, kteří se rádi napnou. Pokud máte tyhle všechny vlastnosti, čtěte dál. Dřívě jsem si sama říkala, že to asi bude blbost, ale svou milostí a hezkým příběhem si i mě tohle dorama získalo a právem. Ani si nedokážete představit, jak jsem trpěla, když v prostředku seriálu byl jen jeden hostující web a zrovna Veoh, který není pro Českou Republiku. Tak dlouho jsem všude hledala a až teď jsem mohla konečně dokoukat, co jsem na podzim začala. Ale stálo to za to, dokonce i člověka jako mě dokázal konec překvapit. Ale nebudeme uhýbat od tématu a přejděme k recenzi.
(perex)

1/2 Prince - recenze

5. února 2010 v 16:43 | Tenny |  Recenze
EDIT: Tenhle týden se mi nechce nic psát, takže tohle je trochu upravená recenze ze straého blogu. No, recenze je to sice stará... Ale stejně vám radím, tohle dílko si přečtěte! Zaručuje se smrt smíchem! :)

Chcete prožít nový život? Chcete zažít tu nejrealističtější fantasy? Staňte se sličným elfem, mocnou bestií či magickým elementálem, buďte mágem, válečníkem či zlodějem a zažijte dobrodružství, o jakém se vám nezdálo! 99% autetičnost! Místo snění svých snů - prožijte je doopravdy! Kupte si hru Second Life a sdílejte svou novou identitu s miliony dalších lidí online!
Největší novinka roku 2100! Second life již brzy u vašich prodejců!


- aneb i o RPG může být manga, která se líbí dívkám.

Kde..... k manze otaku přišel?

2. února 2010 v 16:22 | Layla a Tenny |  L-anime a manga
Pamatujete si na článek o způsobech, jak se dostat k manze? Ne? Tady ho máte, a mazejte si ho přečíst. Tento článek se totiž bude týkat prvního a druhého způsobu čtení mangy. A proč? Protože se s vámi chceme podělit, jak se k manze na internetu dostaneme my a vy si to můžete zkusit taky. No, nejenom zkusit, nejlepší by bylo, kdyby jste to taky tak používali, ale myslím ,že většinu z těchto stránek už všichni dávno znáte.
Tak, ať nemusíme daleko cestovat, zůstaneme zatím na českých serverech a já vám představím překladatelské skupiny a jejich sránky, na které chodíme: