Atashinchi no Danshi - recenze

20. března 2010 v 19:03 | Layla |  recenze-dorama
Atashinchi no Danshi
Romantických slátanin už bylo dost. Někdo by konečně měl začít s něčím vážným. Být bez domova je velmi vážný problém. Ale trocha vtipu nikdy nezaškodí, že? Za úsměvem paní štěstěny nikdy není pouze štěstí a vše může být horší, než se zdá. A proč že jsem se na tohle vlastně dívala? No odpověď je jednoduchá: Viděla jsem reklamu, která se mi líbila. A věřte mi, nelituju toho, už protože je tohle jedno těch povinných dorama, které musíte vidět.
Celá rodina pohromadě, tak to má být, ne?

Jo a čokoláda je má. Přesně tak, jsem buď nezřízeně mlsná, nebo blbá. Ne, mě opravdu došlo ,že to Tenny říká jen tak, aby jsem konečně něco napsala. Ale mě to nevadí. Já bych něco napsala i bez toho, ale takhle za to budu mít čokoládu. Klidně bych se s váma rozdělila, ale neumím to viruálně. Tak si jí aspoň představte.
To ale neznamená, že už nic nebudu nějakou dobu psát. Ne. Navíc chytám nový elán do věcí, takže to je dobré znamení. Ale zítra teda ode mě nic nečekejte, jdu slavit a flámovat...k babičce. Oslava několika svátku a narozenin a já tam budu celou dobu jenom sedět a nic nedělat. Nuuuuuda. Snad to přežiju. Počkat, pokud si vzpomínám, babička má jednu zajímavou knížku o Japonsku...Tak to určitě přežiju. Jo, jo, přejdeme k recenzi.
(perex)


Mineta Chisato je velmi zajímavý charakter.
Mineta Chisato žije na ulici, živí se odpadky a bydlí v "igelitovém domku". Proč? Pouze z jednoho důvodu: Její jediný příbuzný, její otec, se zadlužil natolik, že utekl a napsal dluh na ní. Od té doby se schovává před dluhovými vymahači a živí se jak může. Jenže ani to málo jejích přítel, natož ona, ji nedokáží chránit navždy. Když už to vypadá, že v jejich rukou buď zemře, nebo s ní udělají něco horšího, zachrání jí tajemný neznámý.
Nejstarší Fuu se mi ze začátku hnusil, ale časem postoupil na příčce.
Ale slovíčko "ale" je všude. I tohle má háček. Neznámý sice zaplatí všechny její účty, ale ona se musí stát jeho manželkou. Ne tedy že by se jí ptal, ale zahrnul to do smlouvy, kterou nečetla. Toto manželství má jen jeden "světlý" bod. Její nový manžel, Ohkura Shinzo, má podle všeho jen měsíc života. A taky má šest pohledných nevlastních synů. Ty zatím sice nepotká, ale po jeho smrti se objeví další část smlouvy: Žít v zámku s jeho syny jako jejich matka po dobu tří měsíců a snažit se ucelit rodinu. Jinak bude donucena peníze zaplatit.
2. Takeru a 5. Satoru. Satoru měl takový ten charakter, co na mě působil jako plyšový méďa.
Ono se to lehce řekne, ale hůř udělá. Synové jsou banda nevychovaných klacků, kteří v domě sotva přespí. ke všemu má každý svůj mindrák a to její snahu jenom komplikuje. Nejstarší z nich Fuu se doma neobjeví, už protože bydlí jinde a je děsný děvkař. Druhý syn doma sice bydlí a vegetuje ve volném čase v sauně, ale svým hrubiánským postojem od sebe odradí kde koho. Třetí syn se snaží být milý, ale vše je jen pozlátkem pod maskou chtíče po penězích, kterých se mu z práce v host klubu nedopřává. Čtvrtý je případ sám o sobě už tím, že k sobě nepustí nikoho opačného pohlaví, kvůli své fóbii. Pátý je sice lehký k manipulaci, ale těžko ho k něčemu přinutíte, když je celý den zavřený ve svém pokoji přeměněném v jakýsi "trezor". A nakonec nejmladší je chladný a odtažitý génius.3. Sho mi z nich byl asi nejsympatičtější a zároveň nespadal do kategorie oblíbenec.
Ve snaze splnit podmínky smlouvy a najít bájné rodiné dědictví se celá rodina pomalu ztmeluje a poznává, ale kdo ví, jestli poznané přinese užitek.


4. Masaru vzbuzoval takový ten dojem, že k němu prostě jít musíte, aby začal ječet.
Můj názor na tohle dorama je hodně citový. Moc se mi líbil smysl pro humor a jen ten letmý dotek romantiky. Ale nejvíc na mě zapůsobil ten zámek, v kterém žili, protože s místem jao je ono, máte pocit, že se tam může stát cokoliv, což mi i samotné dorama potvrdilo. Tohle je prostě přesně ten miloučký a vtipný styl, po kterém tak často pátrám.
6. Akirovi se sice prostoru dostalo, ale jeho charakter mi stejně pořád příjde hodně zamlžený.

Pokud hledáte anime, nenajdete. Ale mangu by jste najít mohli. Po internetu totiž kolují úvodní obrázky a dokonce i několik stran v japonštině, ale anglickou ani jinou verzi je snad nemožné najít. Třeba pokud počkáme, jednou nám to někdo znalý přeloží, už proto že to stojí za to a kresba je taky velmi pěkná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 animenana2 animenana2 | Web | 20. března 2010 v 19:27 | Reagovat

atojí to zato

2 Tinka Tinka | 20. března 2010 v 19:58 | Reagovat

U nás se taky chystá oslava a tentokrát se na ní sejdou poprvé za můj život úmyslně obě babičky, které se sobě doposavad pečlivě vyhýbaly. Takže čekám odpoledne pod bodem mrazu, jakkoli bude venku. A navíc, minimálně na zahájení je účast povinná... :-( Eh, no nic. Právě jsem rozkoukala You're Beautiful, takže tohle dorama si nechám na později. :-)

3 Taylor Taylor | Web | 21. března 2010 v 19:27 | Reagovat

Viděla jsem začátkem léta a musím souhlasit, že je to moc pěkné dorama. Já sice nemám ráda, když se někde moc ječí, patetické proslovy a děj, co nad ním zůstává rozum stát - a tohle obsahovalo všechno z toho, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo. Dalo se u toho parádně vypnout a i ty ubohé vtípky mě dost rozesmávaly :)). Připadalo mi to takové, že se u toho člověk cítil jako doma, prostě vždycky víš, že ten malej vždycky úderem deváté usne a stejně tě to vždycky rozesměje. Jednoduše parádní, někdy bych se na to podívala znova.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama