Coffee Prince - recenze

7. března 2010 v 19:40 | Layla |  recenze-dorama
Jste- li trpěliví a toleratní, mám tu pro vás další nabídku, co by jste mohli shlédnout. A pokud ne, můžete to aspoň zkusit. Za to nic nedáte, jen se budete nad tímto dílkem trochu rozčilovat, a pak už se nebudete moci odtrhnout, protože budete chtít vědět, jak to dopadne. A pak se po shlédnutí ohlídnete a řeknete si, jako já, co vás na tom vlastně tak bavilo. Já osobně si nemůžu vzpomenout, ale vím, že to byl určitě dobrý důvod. Nebo ne?
(perex a pod ním konečně něco i ode mě)


Go Eun Chan vždycky vypadala jako kluk. Ve školce, ve škole, dokonce i po maturitě. Vlastně s tím byla vcelku spokojená a nijak jí to nevadilo. Vždyť jako kluk byla i vychovaná a po smrti jejího otce se o začala o rodinu sama starat. To vyžadovalo, aby soustředila veškerý svůj volný čas na práci, jelikož musela platit i poplatky mladší sestře na školu a její matka jí mohla pomoci jenom loupání ořechů. Tejkvondo (za toto se omlouvám všem, ale jak se to píše si nevzpomenu), donášky jídla, práce v obchodě souseda, šití plyšáků a k tomu ještě loupání těch ořechů. Bohužel, nebo spíš naštěstí, se její situace brzy zlepšila. Jak? No o tom už je konečně celý seriál. Po tom, co se několikrát setkala s Choi Han Kyulem, jediným synem poměrně snobské rodiny, který ji urazil, ho kvůli omluvě otravovala natolik, až se rozhodnul, že se omluví jen pod jednou podmínkou. Od té doby tedy mu musela dělat přítele, aby se vymluvil ze všech schůzek s ženami, které mu chtějí dohodit. Toto předstírání trvá jen chvíli a poté, co jí za tu námahu zaplatil, se jejich cesty znovu rozdělily.
Ale nic netrvá věčně, že? Co by jsme si počali, kdyby se zase nesešli. A důvodem je kavárna Coffee Prince, kterou dá jako zkoušku Choi Han Kyulovi jeho babička. Má tři měsíce na to, aby jí vrátil zpět všechny peníze, které mu na ni půjčí, aby viděla jak je zodpovědný. No jelikož to bez zaměstnanců nejde, najme poze muže, aby obsluhovali zákazníky. Jeho nejlepší přítel, "Gorila", japonský přistěhovalec a Go Eun Chan, to jsou nový číšníci, spolu s původním majitelem. Ano, Go Eun Chan je přece holka, ne? Ale to se neví.
Kromě tohoto příběhu se na pozadí ale odehrávají další životní příběhy a všechny jsou svým způsobem poutavé.
"Gorila"*zapomněla jsem jména, takže se omlouvám za tu přezdívku*, je velice zamilovaný do Eun Chaniny sestry a dělá, co může, aby si ji získal. Jenže sestry jsou sestry, ke všemu jedna vypadá jak kluk, takže není divu, že jí pomůže, když se vydává za jejího přítele. Ale ani to ho nedokáže zastavit.
Japonský přistěhovalec má taky svůj důvod, proč je v Koreji. V Japonsku se zamiloval do korejky, ale ta utekla zpět domů. Poto jel za ní a nyní ji hledá a živí se prodejem vaflí.
A ještě jeden příběh, který se odehrává na stejné linii, jako ten hlavní. Choi Han Kyulův bratranec a jeho přítelkyně se neustále scházejí a rozcházejí, ale děj nám zamotá jeho přátelství s Go Eun Chan a Han Kyulova láska k oné přítelkyni.
Takže, jak už jsem řekla, mě se tenhle seriál docela líbil, ale teď už si ani nevzpomínám proč. Po poslední epizodě jsem totiž měla docela smíšené pocity a ty přetrvaly doteď. Na jednu stranu jsem doufala, že tam bude nějak rozvedená počáteční zápletka, ale houby. Potom už to bylo poměrně jednotvárně ,ale po pátém dílu to konečně začalo nabírat obrátky. Osobně si ale myslím, že to rozhodně není pro dvanáctileté dívky.*Co řešíš, tobě tolik přece není!*
Vlastně mě nadchl jen základní kus a zbytek byl takový...nic moc. Ale i tak doteď z něčeho prostě nemůžu.

Pokud hledáte mangu, anime, či nějakou předlohu, pochybuji, že uspějete.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | 7. března 2010 v 20:14 | Reagovat

Nemáš špatné recenze, dokonce s těmi přezdívkami nemusíš šetřit, pro neznalce( jako mě) jsou lehčí k zapamatování a následné orientaci v textu. Jinak mám takový menší dotaz: Jsou i nějaká fantasy, duchařská nebo prostě vtipem oplývající dorama, které bys mi mohla doporučit? Ráda bych se vzdělala taky v oboru dorama xD, ale moje antipatie k převážně city se zabývajícími dílky mi to znemožňují.

2 lina lina | Web | 8. března 2010 v 16:26 | Reagovat

a mě se to líbilo:D Eun Chan byla sympatická...a až na ty brečící díly to bylo fajn:D

3 [ki:ta] [ki:ta] | E-mail | Web | 10. července 2011 v 18:18 | Reagovat

Páni, nějaká autorka z tohoto blogu semnou byla minulý rok na CKS, jenomže už ani nevím, jak vypadala. Podle všeho to byla nějaká Yuffie?
Lol, každopádně škoda, že se tento rok nesetkáme, protože bysme si toho mohli hodně co říct :D Myslím ohledně doramat a prostě tak všeobecně :D Zatraceně! Mě zajímá, kdo jsi :DDD

4 Layla Layla | Web | 11. července 2011 v 14:12 | Reagovat

Tak Yuffie jsem já. Byly jsme tam sice obě(já i Tenny), ale ona moc z pokoje nevycházela. A že si mě nepamatuješ, nevadí, já tebe taky ne. Letos jedu, ale tak třeba se tam setkáme příště.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama