Dobří holuby se vracejí

6. března 2010 v 21:20 | Tenny |  Epizody z mého života
Tedy, alespoň se to říká.
V posledním týdnu byla moje nálada tak přelétavá, že jsem skoro nemohla uvěřit svým očím. V pátek vytlemená, dneska ráno se nade mnou válel obrovský černý mrak - připadal jsem si jako Tamaki v koutku, ještě ty houbičky chyběli.
Člověk by řekl, že se mi zvedne nálada tím, že půjdu s Lali do kina na Alenku v říši divů. A víte co? Teď má skvělou náladu. Ale musím podotknout, že Johny Depp se zrzavými vlasy a kloboukem s tím nemá nic společného...Ano, byly jsme s Lali na Alence. Ovšem že by to proběhlo v pohodě bych zrovna netvrdila - nejdříve jsem musela protrpět oběd u babičky, který jako obvykle probíhal tímto stylem:
"Nemáš hlad? Koupila jsem ti koblihy." - babička
"Ne, nemám hlad, babi, před chvíli jsem přece měla kachnu se čtyřma knedlíkama." - já
- za pět minut
"Nemáš hlad? Děda ti koupil zmrzlinu, je strašně dobrá..."
"Ne, nemám, babi."
- za dalších pět minut
"A nechtěla bys třeba biftek, ještě než půjdeš?"
"Ne, babi, nechtěla."
- už jsem ve dveřích
Babička na mě volá: "Do tašky sem ti dala Toffife, tak na to nezapomeň!"
Já: "Cože? Zase nějaký jídlo?"

No, potom jsem letěla na autobus. Co vám budu povídat, pokusila jsem se nastoupit, ale přede mě se postavil jakýsi chlápek a zablokoval dveře. Byl to revizor... A kontroloval lidi, co vytsupovali. no pochopáte to?
Celou cestu jsem se třásla strachy, protože rezervace měla vypršet v půl a to bylo za pět minut. Do kina jsem sprintovala a doufala, že tam nebdue řada. 14:27 jsem dorazila. A řada... byla pěkně dlouhá. K pokladně jsme se s Lali dostali v 14:31. Prodavačka několikrát naklikávala naší rezervaci a já trnula, protpže u vedeljší pokladny pokladní vysvětlovala dvou dívkám, že jim rezervace propadla a že jejich místa jsou nejpíš zabraná.
Ale měli jsme s Lali štěstí, pokladní zadala čslo potřetí a pak s úsměvem podala lístky.
Lali mi mezitím stihla říct další skvělou novinu - do kina přišla i její matka a sestra. Ne, ež bych proti nim něco měla, ale prostě... No, člověk si cestu do kina s kamarádkou představuje jinak.
Přítomsnost Laliny mamky měla ale i světlou stránku - již stála v polovině řady n popkorn, která byla kupodivu ještě dešlí, než řada u pokladen. Nechala jsem tam Lali stát s ní a vyrazila do sálu, jelikož si popkorn zásadně nekupuji a parazituju na jiných.V chodbě jsem málem zašlápla dívenku, která mi byla tak po kolena. Nechápu, proč rodiče berou tak malé děti na film od Tima Burtona... To jsou blázni, či co? Vždyť pětikleté dítě takový film nejen nepochopí, ale navíc se bude bát.
Že opravdu nemám ráda malé děti v kině mi potvrdil klučina, který seděl za mnou. Babičku otravoval otázkami typu: "Proč je na tý sedačce číslo? A proč je na týhle sedačce taky číslo? A z čeho je koberec? A proč jsme sem šli?"
Když se pak při každ reklamě zeptal, jestli už to je ono, slibovala jse si, že budu chodit zásadně na filmy s ratingem 12+, nebo alespoň filmy s titulkami.

Co se týče samotného filmu - nebyl špatný. Nezklamal mé očekávání, protože jsem nic neočekávala. Některé pasáže byli poměrně líbívé, akorát konec jsem se mi příliš nezamlouval. Jako by na ten film nepasoval... Když Alenka říkala "pravdu do očí", připadalo mi to nesmírně divné. Jako by to byl jiný film...
Animace samozřejmě povedená.
Jediná vítka, kterou bych měla, byl práv postava Kloboučníka. ano, byla zahrána skvěle a Johny Deppp měl úžasné charisma, ale přišlo mi, že jeho postavě se dává příliš mnoho prostoru. Ne že by to bylo špatně, ale myslím, že v originální Alence tak důležitou úlohu neměl... Ale já ji nečetla, takže kdo ví. :D

Málem jsem ani Lali nestihla říct, co si myslím, možná proto, že jsem o tom nechtěla mluvit před její mamkou, přišlo mi to hloupé. Pak jsem se smýšenými pocity letěla n autobus, opět... Můžu říci, že těch 10 čekacích minut bylo velmi dlouhých a hlavně studených.

A proč tedy ten název? Jo, lidičky, vrátila jsem se na konohu... (web o Narutovi, pokud nevíte, oč se jedná - www.konoha.cz )
Včera jsem jen tak z hecu zveřejnila jednu ze svých starých jednorázovek. S hořkým úsměvem jsem zjistila, že mi ji stále nezveřejnili (a začala jsem mít pochyby, zda jí vůbec zveřejní) a také, že stále ještě nejsem zapsaná jako možný účastník Celokonožního srazu, ačkoliv jsem přihlášku psala ve čtvrtek.
Naprosto zdeptaná jsem znuděně projížděla net a náhle jsem si všimla - moje jednorázovka je zveřejněna! A navíc dva komentáře...

Když jsem si přečetla komentář od Nettiex, náhle mi došlo, proč jsem milovala konohu. (co v něm bylo? No, prostě řekla, že se jí to moc líbilo... :) )
A náhle jsem hodila všechny trable za hlavu, dala si to skvělé toffife od babičky a začala se usmívat. Taky psát tenhle článek... Depka je pryč.

Fajn, ještě stále se proklínám, že jsem neodpověděla na svoje emaily a stále ještě si koušu nechty a kontroluju každý Tallův příspěvek ( jeden z konožáků, se kterým jsem psala spoluauroskou povídku a který mi vždycky povídky okritizoval), ale jsem fajn. Vážně...

Vrátila jsme se na Aragorn i na Konohi, na weby, které jsem ze strachu kdysi opustila. Nevím, zda se mohu nazývat holubem, ale vrátila jsem se... :)
Těď si říkám, že bych mohla zase začít zdravit své bývalé spolužáky... Hm...
Že by tohle měl za vinu můj nový účes? ^^

A teď mě prosím omluvte, jdu každých deset vteřin kontrolovat, zda mi někdo nenapsal příspěvek k mojí povídce... Ach, jaký já jsem egoista! xD
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Taylor Taylor | Web | 6. března 2010 v 22:14 | Reagovat

to sem nebyla asi já... nic proti ale já nerada čtu... XD takže spřátelovaní s blogy o povídkách to u mě nehrozí XDD

2 Taylor Taylor | Web | 6. března 2010 v 22:29 | Reagovat

tak mi pak dej vědět ;)

3 Tinka Tinka | 7. března 2010 v 12:29 | Reagovat

Tenny, svým článkem, emailem a povídkou jsi zavinila, že mám dneska naprosto skvělou náladu. Jestli za tohle může ten nový sestřih, tak mažu ještě dneska ke kadeřníkovi.
Mimochodem k holubům...zdá se, že na ty dobré se nezapomíná... :)

4 Vínová Rozinka Vínová Rozinka | Web | 7. března 2010 v 13:31 | Reagovat

Dost jsem se nasmála...:D Píšeš moc poutavě a vtipně! :-) A taky bolg máš moc hezký a originální! :-) Určitě se sem ještě vrátím :-)

P.S. Gratuju k přijetí do autorského klubu! :)

5 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 7. března 2010 v 16:27 | Reagovat

píše se ,,Johnny'', ale to je jedno, promiň, jen tak konstatuju! :D promiň :D

pěkný článek...to s tím jídlem chápu :D

musím trochu prozkoumat tvůj blog :D

6 Tenny Tenny | Web | 7. března 2010 v 17:03 | Reagovat

[3]: No, pokud ti vlasy změní psychiku jako mě... Ale ne, nechoď, tobě to s dlouhými vlasy sluší. ;) A jak to nakonec dopadlo s tvojí mamkou? pomohl email?

[4]: Děkuji, tyhle komentáře vždy potěší. ;)

[5]: No jo, šak on taky musí být něco extra. xD Prozkoumávej, prozkoumávej...

Jen bych chtěla upozornit, že tenhle blog není jenom můj, mám ho ještě se slečnou Lali, co například udělala ten nádherný layout... Aby nedošlo k mýlce. :)

7 Taylor Taylor | Web | 7. března 2010 v 18:29 | Reagovat

nn tu druhou taylor neznám... jsem ráda že si jí našla :) a vůbec nevadí že si udělala "humbuk" :D

8 Tinka Tinka | 7. března 2010 v 19:35 | Reagovat

[6]:: Hodlá to ještě konzultovat s taťkou, ale jinak je pro. :-D Naděje je určo víc jak 50%, ale jistotu pořád nemám. Ti dám vědět, až budu mít poslanou přihlášku a/nebo prachy. :D

9 Cirrat Cirrat | E-mail | 18. června 2010 v 20:08 | Reagovat

A to mi připomíná, že jsem se v Narutovi zasekla v kapitole 494 a mohla bych to dohnat... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama