Seven Days - recenze

30. března 2010 v 16:44 | Tenny |  Recenze
EDIT: Nevím proč, ale na mangafoxu jsem jí už nenašla... Tudíž vám nemohu poskytnout přesný zdroj obrázků (zdroj byl smazán) ani odkaz na přečtení.


Další "děsně" zajímavá recenze na mangu... Ovšem pozor, není to žádná shoujo, nýbrž shonen-ai! A pokud nevíte, co to znamená... Dejte si to do googlu, hošani! ;)

Je možné se zamilovat za pouhých sedm dní?

Sedm dní

Víte, kdysi dávno byla česká otaku komunita složená z drtivé většiny mužů. Teď by se dalo říct, že je to naopak, ale pokud si chce nějký pohledný otaku sehnat milou otakyni, bude to mít těžké. A proč? Protože otaku se dělí na tři skupiny - chlapy, ženské a yaoistky... xD
Kdo tvrdí, že nesnáší yaoi, je za a) chlap, za b) lhářka, c)neví, co to je/ještě neměla šanci se s tím pořádně seznámit a případná čtvrtá možnost, aby Lalina duše zůstala v klidu, je za d) čumí na dorama.
Seven days (jak asi došlo i těm pomalejším, v překladu sedm dní) ale není yaoi, nýbrž shonen-ai a myslím, že je to v tomhle případě jenom dobře. A že to opravdu za něco stojí, dokazuje fakt, že se umístila v žebříčku deseti nejlepších mang na www.mangafox.com . I když, dokazuje... V žebříčku 10 nej mang se pěkně dlouho držely i ty manhwy od té blbky Hwang Mi Ri, které jakoby protáhla přes kopírák.
Ale, měla bych přestat brblat a vrhnout se na popis téhle mangy, která je vážně skvělá. :)

Seven days se (velmi překvapivě) odehrává ve školním prostředí. V tomo případě je to jedna z těch škol, co dříve byla jen pro jedno pohlaví a nedávno se stala smíšenou, takže jedno pohlaví má stále převahu. Houka academy byla dříve místem, kam chodily dívky z bohatých a prestižních rodin a většina místních slečen jsou naivní osoby, věřící, že pro ně někdy přijdede princ na bílém koni, tedy, bishík v červeném bouráku.
Jedním z těch, o němž dívky tajně sní, ukazují si na něj a červenají se, kdykoli projde, je náš hlavní hrdina, Yuzure Shino. Je poměrně vysoký, světlovlasý, usměvavý a navíc, je v klubu lukostřelců. No, koho by neoslnila krásná postava s lukem, že? xD
Ačkoli by se řeklo, že tenhle kluk bude mít holku na každém prstu, opak je pravdou. Žádná dívka s ním nevydrží dlouho. A jaká jsou jejich slova, když ho opouští? "Tvá povaha mě zklamala." "Nejsi takový, jaký jsem myslela, že budeš."
Yuzure tedy sice vypadá jako princ z pohádek, ale rozhodně se tak nechová. Vždyť, kdo by se choval jako princ z pohádek?
Zato druhá nejdůležitější postava, Seryou Touji, to má hezky vymyšlené. Platí u něj pravidlo "Týdenní přítelkyně". Je také velmi oblíbený u dívek a vyznávají mu láska jak na běžícím pásu. On to dělá tak, že začne chodit s první dívkou, která se mu v tom týdnu vyzná. Chodí s ní přesně jeden týden a pak se s ní rozejde, vždy se stejnými slovy: "Promiň, nedokázal jsem se do tebe zamilovat. Pojďme se rozejít."
Je to zvláštní, ale i přes toto chování o něm žádná z dívek nehovoří špatně a všechny ho vynášejí do nebes.
A můžete si typnout, co se stane... Tihle dva se jedno pondělí potkají, když Yuzure čeká na pizzu a Seryou přichází do školy. A Yuzure mu z legrace nabídne, že by s ním tenhle týden třeba chodil on. A k Yuzureho překvapení, Seryou souhlasí...

Yuzure
Pravda, začátek není nijak překvapivý, ale manga je to moc povedená. Je udělaná ve stylu seriálu 24 hodin - každý díl se jmenuje podle doby. kdy se odehrává, jako např. Neděle nebo Úterý odpoledne. Člověk v tom má hezký přehled.
Navíc jsou to jen dvě volume, nic extra dlouhého a na další kapitolu neťukáte s nádávkami, že se zase nic nestalo.
A víte, co se mi líbilo nejvíc? Přirozenost postav a prostředí. Kromě pitomé zápletky jsou v shonen-ai nejhorší nepřirozené postavy. Naštěstí, tady se žádní natvrdlý králici a nadržení medvídci nevedou. Příběh plyne lehce a na uvěřitelné rovině, autorka se do ničeho nenutí.

Takhle - u Seven days nebudete plakat dojetím, ani se válet smíchem pod stolem. Přesto vám po přečtení zbyde v duši takový milý, příjemný opocit. Určitě to stojí za váš čas, navíc, jak už jsem říkala, je to krátké.
Ten pocit bych nejvíce přirovnala k dílku "Only ring fingers knows". Tyhle dvě mangy nemají prakticky nic společného, ale přišli mi podobné... hm, jak bych to řekla... Čistotou? Lehkostí?
No, nevím. Prostě si to přečtetě sami a uvidíte.
A pokud s díly tohoto tyou nemáte zkušenosti, nevadí. Je to skvělé dílko pro začátek, pokud to chcete vyzkoušet a zjistit, co na tom shonen-ai či yaoi všichni tak mají. (ovšem pokud jste kluk, asi vás to příliš nezaujme, že... xD)
Rozhodně na začátek lepší než třeba Loveless či Gravitation, řekla bych. Ale to záleží na osobním názoru...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tima-chan ティマーちゃん Tima-chan ティマーちゃん | Web | 30. března 2010 v 16:51 | Reagovat

juuuuu, ti jsou hezůůůů :D

2 Dara Dara | Web | 30. března 2010 v 21:49 | Reagovat

A můžu být yaoifanynka co kouká na dorama? ;-)

3 Tenny Tenny | Web | 30. března 2010 v 22:47 | Reagovat

[2]: Eh, no jasně. Yaoistka ještě neznamená, že čte jenom yaoi, to pouze znamená, že ho má v oblibě. Ale ta čtvrtá kategorie byla myšlena tak, že čumí na dorama A PROTO nečte yaoi, víš? xD

4 ukecanaholka ukecanaholka | Web | 31. března 2010 v 16:11 | Reagovat

na tvém blogu jsem ještě nebyla, co jsi měla za kecy s kopírováním? Mám tak nějak dojem že každý kopíruje, já si články upravuju, a co že mám zkopírovaného? Napiš mi to prosím na blog. Díky

5 r e b e c c a r e b e c c a | Web | 16. dubna 2011 v 13:15 | Reagovat

Úžasné, úžasné, úžasné!
Tak za 1) by mě nikdy nenapadlo že budu číst manga, ale ten tvůj popis zněl vážně skvěle a já se šíleně nudila, takže jsem do toho vážně šla :D Celý příběh jsem shltla během pár hodin, a musím říct že se mi to vážně líbilo :D Jak se zdá, budu tuhle rubriku muset prolézt od shora dolu, protože mě to čtení vážně začlo bavit :D

6 Destel Destel | Web | 6. července 2012 v 18:40 | Reagovat

Skvělá recenze.. :D Kdybych to dokázala, napsala bych to stejně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama