Duben 2010

Jihočeští otaku - potvrzeno!

29. dubna 2010 v 17:20 | Tenny |  Pár postřehů o manze a anime
Popravdě, konečně jsem se dohrabala k nějaké akci. Nebránila mi v tom moje lenost, jak to často bývá, nýbrž můj zdravotní stav. Naštěstí už mám za sebou lumbální punkci (pokud se nedíváte na doktora House - je to odběr mozkomíšního moku, tj. zasunuli mi vélkou jehlu do páteře).
Vyšetření samotné nebolí, potíže je v tom, že musíte 24 hodin poté ležet v jedné poloze. Celý den a můžete jen trochu hýbat rukama... Vydržet by se to dá, ale nesmíte zapomenout na neuvěřitelnou bolest v zádech kvli vyrovnávání tlaků... Naštěstí už je to za mnou. :)
No, konec pindání o mém ubohém já, zpět k tématu.

No, jihočeští otaku opravdu nemají svou základnu. Sice vůbec nechápu, proč zrovna v našem kraji je tak malá koncetrace lidí, co mají rádi anime a mangu (když to třeba srovnáme s Moravou... ), ale možná je to výhoda. Aspoň se nemůže stát, že tu bude několik konkurečních skupin, které se budou hádat o tom, kdo kde byl dřív a "tohle bylo vždycky naše shromaždiště" (jako jsem to viděla u některých Pražských otaku)

Takže, jelikož jsem člověk akční a jelikož ráda organizuju (já vím, že tvrdím opak, ale vlastně se v tom strašlivě vyžívám... xD ), tak je to jasné - TÍMTO OKAMŽIKEM VZNIKÁ OFFICIÁLNÍ SKUPINA JIHOČESKÝCH OTAKU!

Takže, jste z Jižních Čech? Máte sympatie k anime a manze? V tom případě čtěte dále... ;)


Pozdrav z nemocničích hlubin

26. dubna 2010 v 16:20 | Tenny |  Epizody z mého života
Ach jo. Život je občas někdy pěkně zákeřnej, že jo? Nedávno (před dvěma týdny je pro mě nedávno xD ) jsem se radovala, že mě propustili z nemocničních zákoutí.
Možná je to tím, že když jsem odcházela, řekla jsem nashledanou. Kdybych řekla sbohem, třeba bych teď s úsměvem (ne)dělala domácí úkol. Ale já řekla nashledanou - a už tam zase tvrdnu.

(P. S. - K jádru pudla se dostanu až v posledních pěti ostavcích, zbytek je cynismus, pláč a stěžování)

Přece jen, vychází tam slunce - 1. díl

10. dubna 2010 v 22:17 | Tenny |  Povídky
Víte, je to jako když se najednou probudíte a uvědomíte si, že vlastně nepíšete pro někoho, ale pro sebe. Když jsem psala první díl Perfektního světa, psala jsem to, protože mě to bavilo. Jenže asi u pátého dílu se to zlomilo - psala jsem proto, že to bavilo ostatní a ne proto, že to bavilo mě. Nebavilo mě psaní samotné, akorát čeneí komentářů o tom, jak hezké to je.
A pak mi přišlo, že nedokážu nic napsat... U každého slova jsem uvažovala, jestli to má logické opodstatnění a jestli se to tam hodí a bude se jim to líbit?

Tenhle příběh jse chtěla napsat už hodně dlouho, ale neměla jsem k tomu odvahu. Ale vězte - jakobych jednoho dne procitla a všechny ty obavy hodila za hlavu.
Tenhle příběh je od srdce. Nezáleží na tom, jestli u něj budou, či nebudou komentáře, chci ho dopsat. Je to totiž moje srdcovka, něco, co toužím napsat už staršlivě dlouho...

Není to narutovská ff, ale fanfiction to je. Neřeknu na co, ale můžu vás ujistit, že i když to neznáte, příběh pochopíte. Pokud to znáte, asi se budete potutelně usmívat...
Přesto, pokud víte, na co ta ff je, nepište mi to do komentářů, nechte si to por sebe, prosím.
Díla neznalý čtenáři si to totiž dle mého užijí ještě víc... ;)

Hapruje mi tam plno historických, časových a kultruních souvislostí. Vím o tom, proto prosím, přehlédnetě tyto nedokonalosti.

Tento příběh věnuji Tince, protože má tak ráda Japonsko. ;)

(a náš příběh se odehrává kde jinde, než tam... )


1/2 prince - dobrá a špatná zpráva

9. dubna 2010 v 9:26 | Tenny |  Pár postřehů o manze a anime
A jestlipak znáte Taiwanské dílko 1/2 Prince? No, pokud ne, docela mě to překvapuje... Protože je to prostě geniální věc! Tak, jestli opravdu nevíte o co se jedná, můžete si přečíst recenzi tady.

Ale pokud víte, o co se jedná, a trávíte dny u netu vzdychajíc čekáním, proč vlastně nevyjde další díl... Mám tu pro vás moc špatnou zprávu. Zdá se, že překladatelská skupina do angličtiny ztratila svého "scanslátora" v Taiwanu. (vážně nevím, jak to říct česky... Je to prostě ten člověk, co vám dodá stránky komiksu a vy to můžete přeložit. Prostě někdo, kdo to oscanuje/oskenuje, no. xD )
Takže pokud se neobjeví nějaká Taiwanská dobrá duše, pravděpodobně budou další díly až v... červnu.
To si teda počkáme, co?

No, tak to byla ta špatná zpráva. A ta dobrá? Když jsem včera v nudě projížděla net, našla jsem odkaz na 1/2 prince knihu!
Možná to víte, možná ne, ale tohle dílo byla původně kniha... A parta ochotných lidí to přeložila, dala vysvětlivky k čínským názvům a dala k dispozici k online čtení!
Pokud si myslíte, že je zbytečný to číst, když už jste četli komiks, tak vás musím vyvést z omylu. Je tam plno, řekněme pikantních informací navíc a hlavně skvělých hlášek, které se v komiksu neobjevili.
"Za celý svůj život jsem viděla jenom dva kluky tak k sežrání, že jsem musela vzdychat.
Prvním byl, bohužel, můj mladší bratr. (to musím přiznat, vypadá fakt dobře, i když jeho osobnost je odstrašující a je to naprostej debil...)
Ten druhý... jsem byla já."

xD

No, jsem terve ve druhé kapitole, ale musím vám říct, stojí to za to! xD
Máte to rovnou na první kapitolu... ;) Takže, pokud umíte anglicky, směle do toho!

Pokud ovšem dokážete číst anglicky jen v případě, že je to v komiksu a na celistvý text si netroufáte, mám tu pro vás jinou, ovšem také příjemnou alternativu. Pokud vás zaujala myšlenka mangy odehrávající se při hře, existuje ještě jedna, která také dosahuje kvalit polovičního prince (ono jich existuje mraky, ale znám jen dvě, co jsou dobré xD )
Toto dílo se jmenuje Yureka. Hlavní hrdinou je sice kluk a zatímco v polovičním princi se řeší, jak si žije "transka" ve hře, tady se řeší, co se může stát, když se třeba zabouchnete do umělé inteligence... Je to prostě jízda, souboje jsou mnohem lépe vypracované než v princovi, ale zas tam není takový důraz na romantiku. No, každopádně to zkuste - http://www.mangafox.com/manga/yureka/
Já říkám, nebudete litovat.
Sakra, neměla jsem mluvit o těch bojových pasážích... Už zase se mi vybavila Feng Lang se sekáčkem honící vlky. xD

O rodičích a dětech - 1. část

8. dubna 2010 v 13:47 | Tenny |  Povídky
Jo, zase jsem se vrhla na psaní fanfiction. Na konoze mi to naštěstí schválili, ale přesto to hážu i sem. Každopádně, budu raději, když mi napíšete koment na konoze a ne tady. :)

Mimochodem, tuhle povídku věnuji Leah, protože jako poslední četla VPS a pořád prudila, abych napsala pokračování. Tak, je to pro tebe, Leni! ;)

Sakra, tohle měla být jednorázovka. Napsala jsem tohle a pak jsem si uvědomila, že jsem teprve ve třetině... No, takže to bude krátká série o třech dílech.
Chtěla jsem už dlouho napsat něco jiného, že ten můj rádoby humor, co jsem tvořila posledně. A taky jsem chtěla psát ve třetí osobě. Mám pocit, že první osobu používám až příliš...
Dlouho mě nenapadalo žádné Narutovské téma, takže jsem se vrátila k tomu, co se mi daří nejlíp - k minulosti a k mé oblíbené postavě, opět z jiného úhlu. Jsem s tím celkem spokojená, akorát mi to přijde neuvěřitelně kostrbaté... Jak rozeznám hranice sebekritiky a absolutního pesimismu, sakryš? Přijde mi to lepší, než moje poslední dílo, (ten první díl série o princezně a její pečovatelce o psy), ale stejně je to takové nedovařené, nanicovaté...
Hm, tak nic.

Mimochodem, s "V perfektním světě" to nemá nic společného, není to žádné pseudopokračování.


Povzdech nad překlady mangy

6. dubna 2010 v 21:59 | Tenny |  Pár postřehů o manze a anime
Mám neodbytný pocit, že mě někdo sleduje.
Ehm... Já vím, zní to pitomě. On mě totiž nikdo nesleduje. Ale co byste si pomyslely, kdybyste právě přečetli skvělou mangu v angličtině a druhý den náhodou narazíte na anime-manga,cz na nové překlady mangy a dotyčná manga tam je? To mě tedy hodně překvapilo, abych se přiznala. Ostatně, co si o téhle stránce myslím, určitě víte ( a jestli ne, tak se podívejte na článek o anime a manga boomu v Čr...)


Feťákem v ponorce snadno a rychle

6. dubna 2010 v 20:26 | Tenny |  Epizody z mého života
Víte, normálně nepíšu k tématu týdne. K ekologii či Vánocům nějka nemám co dodat. K penězům snad jen to, že mi matka stále dluží kapesné. Ale zdraví - to se mě týká v poslední doě až příliš bolestně. A to nechť dokazuje fakt, že bych tento článek napsala i bez tématu...
A jak se tedy stát feťákem v ponorce snadno a rychle?

(pokud jste tady poprvé, tento článek vypráví o mýchz veselcýh útrapcáh v nemocnici)