Jihočeští otaku - potvrzeno!

29. dubna 2010 v 17:20 | Tenny |  Pár postřehů o manze a anime
Popravdě, konečně jsem se dohrabala k nějaké akci. Nebránila mi v tom moje lenost, jak to často bývá, nýbrž můj zdravotní stav. Naštěstí už mám za sebou lumbální punkci (pokud se nedíváte na doktora House - je to odběr mozkomíšního moku, tj. zasunuli mi vélkou jehlu do páteře).
Vyšetření samotné nebolí, potíže je v tom, že musíte 24 hodin poté ležet v jedné poloze. Celý den a můžete jen trochu hýbat rukama... Vydržet by se to dá, ale nesmíte zapomenout na neuvěřitelnou bolest v zádech kvli vyrovnávání tlaků... Naštěstí už je to za mnou. :)
No, konec pindání o mém ubohém já, zpět k tématu.

No, jihočeští otaku opravdu nemají svou základnu. Sice vůbec nechápu, proč zrovna v našem kraji je tak malá koncetrace lidí, co mají rádi anime a mangu (když to třeba srovnáme s Moravou... ), ale možná je to výhoda. Aspoň se nemůže stát, že tu bude několik konkurečních skupin, které se budou hádat o tom, kdo kde byl dřív a "tohle bylo vždycky naše shromaždiště" (jako jsem to viděla u některých Pražských otaku)

Takže, jelikož jsem člověk akční a jelikož ráda organizuju (já vím, že tvrdím opak, ale vlastně se v tom strašlivě vyžívám... xD ), tak je to jasné - TÍMTO OKAMŽIKEM VZNIKÁ OFFICIÁLNÍ SKUPINA JIHOČESKÝCH OTAKU!

Takže, jste z Jižních Čech? Máte sympatie k anime a manze? V tom případě čtěte dále... ;)1. Záležitost k projednání: Domovská stránka a název party

Je jasné, že naše jihočeské události nemůžeme řešit tady, a to nejen proto, že by to bylo nepřehledné. A prvním krokem je vytvoření vlastních stránek. Jenomže kde?
Placená doména je bohužel nerealizovatelný nápad, možná ve vzdálené budoucnosti... Nejsme Brněnští otaku. :D
Proto jsem pátrala spolu s Lali (mou neofficiální zástupkyní... xD ) po nějaké vhodné bezplatné doméně. Bohužel, trpěli podobným neduhem - pokud nešlo o něco, co mělo v názvu blog (např. sblog, bloguje nebo blog), nešli tam psát komentáře. Vzhledem k tomu, že bychom rády používali naše stránky k projednávání srazů a podobných věcí, jsou komentáře nutností.
Tudíž jsme se usnesli, že bude nejlepší vytvořit stránky na blog.cz (jelikož se tady vyznám, umím ho používat a je relativně lehké vytvořit lay, narozdíl například od sblogu, kde musíte používat HTML kódy, které dodnes neumím používat... xD )

A název stránky? Logicky, měl by se shodovat s názvem naší skupiny. Jak už jsem se zmiňovala - anglické patvary typu "all anime cosplay team" nepřichází v úvahu. Proč? Jsme Češi, co se zajímají o Japonsko. V anglickém názvu tudíž není žádná logika.
Uvažovaly jsme o japonském názvu, ale většina těch slov zněla... Tak falešně. Pokud vás napadlo nějaké děsně vhodné japonské slovo, které by se dalo osvětlit jako česká zkratka (příklad: Nakama, jap. kamarád, parťák - NÁramní KÁmoši MAngy) , sem s tím. Ale my jsme s Lali prokoumávali japonský slovník a nic nenašli... Pak mi to přišlo trochu hloupé. Navíc, když budeme mít nějaké japonské slovo, máme mnohem menší pravděpodobnost, že na nás náhodou narazí nějaký jihočeský spoluotaku.

A jelikož to stejně omíláme dokola a dokola - Název naší skupiny bude nanejvýš pravděpodně znít JIHOČEŠTÍ OTAKU. Máte nějaký lepší nápad? Něco se vám nelíbí? Váš názor uvítám, pište komentáře... ;)

A název domény?
1. jihocestí-otaku.blog.cz
2. otaku-z-jihu.blog.cz
3. jihotaku.blog.cz

Co se vám líbí nejvíc, co? To je otázkou... (mimochodem, všechny tři blogy jsem už vytvořila, aby nenapadlo nějakého vtipálka je zabrat...) Dám anketu, ale přesto napište do komentářů, co se vám líbí nejvíc. Do ankety může hlasovat kdokoliv, i když se ho to netýká. Pokud anketa nebude alespoň přibližně souhlasit s komentáři, bud se řídit podle nich... :)

A co se týče vzhledu blogu - už se mi nabídly dvě osoby, které by ho chtěli udělat. Vzhledem k tomu, že by bych byla ráda, aby byl stvořen co nejdřív, pověřuji tím Tachiko. (té druhé osobě totiž všechno děsně trvá... xD )
Pokud máte nějakou představu, vytaste se s ní... Lay by měl obsahovat něco, co naznačuje odkud jsme a o co se zajímáme. (já nevím, třeba sakuru - strom, černou věž a usmívající se anime slečnu... nebo bishíka. xD Ale měla by to být osoba neurčitá, nestojím, aby na mě zíral Naruto nebo Kira, ne každému by se to mohlo líbit)

2. Záležitost k projednání: Srazy a Cosplay

Tedy, nepočítejte s tím, že by byl sraz během těhle čtrnácti dní. Bylo by to moc narychlo a navíc bych se prvního officiálního srazu moc ráda zúčastnila. Nejbližší možné datum by bylo 8 nebo 9. května, ale spíše později.
Také je tu problém, zda by se srazy pořádali ve všední dny (např. v pátek) nebo o výkendu. Logicky by bylo lepší o výkendu, ale někteří lidé mají zase mimo všední dny problémy s dopravou... Tohle by se ještě muselo vyřešit.
Srazy se budou pořádat v Českých Budějovicích, a pokud se chcete ptát proč - je nás tady nejvíc, hodně lidí sem chodí do školy a navíc je to krajské město... (to aby někdo neměl blbé pindy)Pokud jste odjinuď, nebojte se - s námi se neztratíte, kdyžtak vás vyzvedneme na nádraží... ;)

Ehm, cosplay... Jistě, je to důležitá součást. Přesto nemyslím, že na začátek je dobré pobíhat po Budějovicích jako třeba Akatsuki a to nejen proto, že by to mohlo vyděsit lidi.
Dle mého názoru není třeba ke členství vlastnictví cosplaye. Stačí láska k anime. Nechci někomu ubrat příležitost k účasti jen proto, že nemá dost peněz/odvahy/času/čehokoliv jiného. Udělat pořádný cosplay je těžké a/nebo drahé a vzít si čelenku z konohy a zelenou vestu - to za cosplay nechci považovat. Přijde mi hloupé, když se třeba někdo nemůže zúčastnit jen proto, že "každý cosplay jen jednou" a někdo jiný, kdo má taky růžovou paruku, byl rychlejší.
Takže, pokud máte rádi anime a přesto nechcete cosplayovat, nevadí, radi vás vezmeme. Tady nejde prvotně o cosplay - jde o poznání lidí, co mají podobné zájmy.

P.S. - Pokud se ovšem o cosplay zajímáte a máte úžasný kostým, kterým byste se chtěli pochlubit, na některém další srazu vám jistě dáme možnost. ;) Já sama plánuji, že na srazy budu nosit "kimono". (ty uvozovky proto, že je to mamka-made xD )


3. záležitost: Komunita a propagace

Tak aby bylo jasno - BEREME KAŽDÉHO!
I když, dvě podmínky by samozřejmě byly:

1. Láska k anime a/nebo manze, plus případně dorama... (nějaké ty styly typu lolita, visual kei nebo poslech j-hudby - je to často součást, která se nedá oddělit, ale nesmíte zapomenout, že jde primárně o anime :) )
2. bydliště v Jihočeském kraji
- samozřejmě, nejlepší to mají Budějovičtí, ale pokud jste ze Strakonic, Prachatic, Vodňan, Českého Krumlova, Vimperka, nebo odkudkoliv jinud, není to problém. Možná trochu s dopravou na srazy, ale věřím, že dokážete jezdit autobusem/vlakem nebo přemluvit tatínka, ne?

A pak jistá, pravidla, která by se měli dodržovat:
1. Psát a mluvit slušně - jasně, nemám nic proti hovorové češtině, ale opravdu nechci jednat s lidmi, co dokážou pouze urážet a nadávat. Pokud každí vaše druhé slovo je č**ák, p*ča, k**va a podobně - buď se zklidněte, nebo se kliďte úplně.
2. Psát, aby se to dalo přečíst - nehodlám trpět žádné moderní přežitky, které zahrnují každé písmeno jinak velké a psaní W místo V.
Jsme otaku, ne rádoby emaři, či didlinky. TaKhŽe PoKiUd PýŠeTe TaKhLwE, zkuste se zamyslet.
3. Neodsuzovat za to, že něco má nebo nemá něco rád
- Každý má právo na svůj názor a prostě musíte počítat s tím, že se v komunitě objeví někdo, kdo nesnáší/miluje Sasukeho. (ubohý Uchiha byl dán jako příklad, protože počet jeho fanatických obdivovatelů se přibližně rovná počtu lidí, co ho upřímně nenávidí, tudíž hje velmi kontroverzní postavou)
Já například nemám příliš v lásce Stmívání, přesto se přátelím s alespoň dvěma slečnami, pro které je to smysl života. Jde to... Nestojíme o hádky jenom proto, že ta hoka vedle vás zbožňuje Shugo Chara a vy to považujete za absolutní blbost a kýč.
(ovšem proti diskuzím s inteligentními argumenty nic nemáme... :) )

A pár věcí, co by vám ještě mohlo vrtat hlavou:
Věk - žádná věková omezení nejsou, přesto, pokud je vám 12 a méně a nebydlíte kousek od místa srazu, nemůžete se divit, že vás rodiče asi s nadšením pouštět nebudou. Já nemám problém s žádnou věkovou skupinou (znám fajn otaku o dost let mladších i o dost let starších) otázkou je, zda nebudou mít problém buď vaši rodiče (v případě, že je vám 12 a méně...) nebo vy (v případě, že jste o hodně starší než já... vyjdete s námi, bouřlivými teenagery? ^^ )

Yaoi, hentai a jiné věci nad 18 - Hm.... která holka nečetla yaoi, že? Já k nim taky patřím. Přesto, pokud to budete chtít řešit - zaobalujte, moc nekřičte a nevnucujte to chlapům, či nevinným členkám. Copak chceme vypadat jako parta úchyláků? xD A jak říkám - primárně jde o anime.

Znalost anime - Budete dělat test, zda dostatečně znáte anime! - Heh, dělám si srandu, samozřejmě že ne. Lidi, co viděli dvě anime, jsou někdy zapálenější než lidé, co jich viděli 50. Takže pokud jste toho moc neviděli, nemusíte se bát, rádi vás více zasvětíme do této problematiky a doporučíme vám další skvělá dílka... ;)

Naruto - pokud znáte jenom Naruta, nevadí. Rádi vás zasvětíme do jiných anime, ovšem za předpokladu, že o to stojíte. Pokud jste posedlí jenom tíhle anime (případně jiným - Bleachem a tak...) a cokoliv jiného považujte za odpad, mohl by vyvstat problém.


Co se týče propagace - potřebuji nějakého ochotného člověka, kdo by zastal funkci propagační šéf. Budu naší partu propagovat tady na blogu a na konoze.cz, ale na jiné anime zaměřené stránky příliš nechodím.
Také nemám Facebook a nepoužívám ho. Proto by bylo fajn, kdyby nás dotyčná osoba propagovala i zde. Nemám facebook ráda, ale nemohu přehlédnou jeho užitečnost a fakt, že se tam snadno najdou lidé, kteří by se k nám mohli přidat.
Takže pokud často navštěvujte různé internetové stránky a dobře se vyznáte na facebooku, můžete se hlásit o tento post! ;)


Závěrem
Chcete se stát členy naší party? Není nic jednodušího...Příjem přihlášek začne, až zprovozníme stránky, pokud se chcete přihlásit už teď, pište na můj email tenebrae@tiscali.cz

Přihláška

- údaje s hvězičkou jsou povinné.

Přezdívka*: (pokud jich máíte víc, pro jistotu vypište všechny)

Věk*:

Bydliště*: - stačí město. Pokud jste z ČB, můžete napsat i přibližněji - třeba centrum, sídliště Vltava nebo tak...

Oblíbené anime*: Můžete klidně i více titulů...

Oblíbená manga: Pokud nečtete, nemusíte uváděť.

Oblíbené dorama: To samé, co výše.
- prosím, nepiště věci typu "Mám je ráda všechny" nebo "Viděla jsem toho tolik, že nevím". Dávájí člověku pocit, že jste naopak nic neviděl/a nebo nečetla.

Jak dlouho se zajímáte o anime?:

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se o to také zajímá?:

Váš postoj ke cosplayi:

Zvládnete se dopravit na místa srazů?*:

Které dny v týdnu míváte čas?*:

Studujete v ČB? Pokud ano, na jaké škole?:

Máte zájem se účastnit na organizaci?:

Kontak*: - nejlépe email nebo icq. Něco, kdo vás budeme určitě moci zastihnout...

Stránky: - pokud máte blog nebo stránky, klidně je sem uveďte... ;)

- Nechci, abyste psali, proč se chcete přidat, jelikož je to jasné. Máte rádi anime/mangu a to mi stačí... ;)

Pro představu, jak by vypadala moje přihláška:
Přezdívka*: Tenny

Věk*: 16

Bydliště*: České Budějovice
Oblíbené anime*: Rurouni Kenshin, Ouran high school host club
Oblíbená manga: Skip Beat!
Oblíbené dorama: Hana Kimi, ale dorama moc nesleduji.
Jak dlouho se zajímáte o anime?: 4 roky

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se o to také zajímá?: Plno lidí... například Lali, Tachiko, Tinku, Leah, dvě moje spolužačky, Lindu a tak dále...

Váš postoj ke cosplayi: Nemám na něj postavu, ale máma mi šije kimono, které budu nosit místo něj.

Zvládnete se dopravit na místa srazů?*: S tím nemám problém, dopravím se MHD,

Které dny v týdnu míváte čas?*: Pondělí, úterý, pátek a o výkendech

Studujete v ČB? Pokud ano, na jaké škole?: Studuji na Biskupském gymnázium.

Máte zájem se účastnit na organizaci?: Jsem hlavní organizátorka! xD


Stránky: tomodachi.blog.cz

No, snad jsem na ni nezapomněla...


Vaše organizátorka Tenny


P.S. - Čím více se vyjádříte, tím více se váš názor bude brát v úvahu. ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chloë Chloë | Web | 29. dubna 2010 v 17:41 | Reagovat

Vidíš..v Košiciach s tým problém nemáme. Každý piatok sa naši stretávajú v jednom podniku a prípadne odtiaľ vyrážajú na iné miesta. Mali sme už aj nejaké tie cosplay-e (bola som na dvoch, ale myslím, že ešte jeden či dva ďalšie boli). A btw...máme aj vlastné označenie: ketaku (ke+ otaku-košický otaku :D ) :-D

2 Tenny Tenny | Web | 29. dubna 2010 v 17:46 | Reagovat

[1]: Jo, jenomže Košice jsou trochu z ruky... xD Mě by nevadilo se přidat už k nějaké existující partě, ale bohužel kde nic, tu nic... Jak to udělala Haruhi - když není klub, co by ti vyhovoval, založ si vlastní! ;)

Obecně mi přijde, že na Slovensku je víc otaku. xD

3 Shesh - Hoshi - Někdo - Nevím xD Shesh - Hoshi - Někdo - Nevím xD | 30. dubna 2010 v 14:57 | Reagovat

Jak říká Ray: HELL YEAH!! xD Jdu to vyplnit! Na tenhle den jsem čekala:')

4 Tachiko Manabu..."Já jsem tady Vzduch!" Tachiko Manabu..."Já jsem tady Vzduch!" | Web | 30. dubna 2010 v 18:43 | Reagovat

Uf..vysilující :D Ale... JE TO TADY! Pustím se do toho vzhledu, akorát nevím, či to stihnu (protože v neděli odjíždím od Oxfordu :D), ale pravděpodobně ano.
Jinak teda bude blog.cz? Byla bych schopná vytvořit na wz.cz webovky, ale s tím je to docela složitý, takže to kdyžtak až časem (až budu umět víc HTML :D)...
... co se týče organizátorství a tak to napíšu do mailu s přihláškou (trvalo by to dlouho, dlouho, dlouhoo :D)..
A k názvu, stoprocentně JihOtaku... dá se s tím skvěle pracovat v PSku, je to výstižné a lehce zapamatovatelné...

5 Tinka Tinka | Web | 1. května 2010 v 12:50 | Reagovat

Teda Tenny, ty si fakt dobrá. Sice tě zradilo ucho a jsi nucena navštěvovat nemocnici častěji, než by ti bylo milé, ale to ti nedokázalo zabránit v burcování jihočeských otaku. Máš můj obdiv :)

6 Tinka Tinka | 2. května 2010 v 18:12 | Reagovat

Co se týče záhlaví, mě by bylo sympatické vidět tam taky kašnu( Samsona :D). A anime postavičky bych tam dala třeba jen jak vykukují ze spodní strany obrázku :)

7 Tenny Tenny | Web | 2. května 2010 v 20:31 | Reagovat

[6]: Jo, tak to musíš na Tachiko, ta nám vytváří layout. :) Teď ale odjíždí do Anglie, takže než zprovozníme web, tak si tak týden počkáme. :) Nějak mi přijde bĺbý sekat články do šablony... xD

[5]: Kdybych nebyla v tý nemocnici, možná by mě to ani nenapadlo a neměla na to čas... xD Takže všechno zlé je k něčemu dobré, jak se říká. ;)

8 Tinka Tinka | 3. května 2010 v 20:41 | Reagovat

[7]: : Jasný, tak já se zatím budu krotit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama