Pozdrav z nemocničích hlubin

26. dubna 2010 v 16:20 | Tenny |  Epizody z mého života
Ach jo. Život je občas někdy pěkně zákeřnej, že jo? Nedávno (před dvěma týdny je pro mě nedávno xD ) jsem se radovala, že mě propustili z nemocničních zákoutí.
Možná je to tím, že když jsem odcházela, řekla jsem nashledanou. Kdybych řekla sbohem, třeba bych teď s úsměvem (ne)dělala domácí úkol. Ale já řekla nashledanou - a už tam zase tvrdnu.

(P. S. - K jádru pudla se dostanu až v posledních pěti ostavcích, zbytek je cynismus, pláč a stěžování)Dnes jsem měla za sebou čtvrtou infuzi (celkem už 19... je to děsivé, sakryš!) a zítra mě čekají další vyšetření, něco neurologického a půjdu na oční. A radší nechci myslet na to, že během týdne budu muset na lumbální punkci, alias odběr mozkomíšního moku. Popravdě, děsí mě to... Mám z toho strach.
A víte, co je na tom nejvíc pitomý? Že oni vlastně neví, co mi doopravdy je. Jdou na to vylučovací metodou. Když mi doktor s úsměvem řekl, že udělají testy, aby zjistili, co to není, moc nadšená jsem nebyla. Každopádně, zatím bylo všechno negativní a v pořádku, takže nebýt toho, že neslyším na jedno ucho a mám závratě, jsem zdravá jako rybička! Sakra, i z toho cynismu mi je nanic... Ach jo.

Nečekejte tedy v nejbližší době nějaké hlubokomyslné výlevy ani rádobyvtipné recenze. Alespoň ode mě ne... Lali píše článek, ale se svojí rychlostí to možná stihne, až se uzdravím. Fajn, uznávám, dělá výzkum. Je pěkně dlouhej... To abych nebyla zas tolik cynická.
Když já se prostě necítím psychicky dobře. Blbá výmluva, co? No, utěšuje mě, že Lali nemá fejsbůk, jinak by měla ve statusu už nejmíň dvacetkrát, že jí lezu na nervy, či něco horšího.

Možná si své psychické utrpení dělám sama. Zbytečně se stresuji, chodím na stránky typu anime-manga.cz a v nudě prohlížím didlinkovské blogy. Víte, že 1376 lidí se popisuje jako "přátelská"?(podle žebříčků na blog.cz )
Když se tak rozhlížím, uvažuji, jak můžou takovou blbost vůbec vypustit z úst. Opravdu nemám ráda lidi, co si do popisu cpou, že jsou přátelští optimisti se smyslem pro humor, trochu ulítlý a mají rádi svou rodinu a přátele.
To poslední mě vždy dostává nejvíc. Je to totiž naprosti zbytečné - pokud jsou vaši přátelé, je asi logické, že vám na nich záleží. Kdybyste je neměli rádi, nejsou to vaši přátelé.
Nebo je to tím, že se přátelé dnes dělí na ty, na kterých nám záleží a na kterých ne? Na ty, které myslíme v dobrém a na ty, které jsou pro nás pouze kliknutím a fotkou na webu?

Já vám nevím... Má povaha tiše bublá a vře. A další zajímavosti dne - co zavoláte, když uvidíte hezkého kluka na ulici? (za předpokladu, že se považujete za otaku)
"Hele, bishík!"
"Támhle je bishík!"
"Koukej, bishík!"
Podle překladů na jedné (ne)jmenované stránce byste ovšem řekli toto: "On je bishík!" Opravdu výkvět češtiny, jen co je pravda.

Mám dojem, že jsem sadomasochista. Sama sebe mučením chozením na podobné stránky a pak bouchám palicí do stolu. To jen abyste se mi zase neoháněli tím otřepaným: "Tak to nedělej/nečti, když se ti to nelíbí!" . Na hádky jsem moc unavená...
Hm. A všimli jste si, že tyhle stěžovací články mají vždycky největší odezvu? Takže mé drahé didlinky, pokud chcete návštěnost jako hrom, nepište, že Zac Efron je kůl. Když mu zkritizujete patku, komentů dostanete víc, o to se vsaďte.

Tak, od planých keců a stěžovaní k opravdové akci. Tentokrát opět vyzývám vaši paměť, případně vaší myš. Pamatujete na ten článek o silně pratristní situaci jihočeských otaku, kde jsem si (jak jinak) stěžovala?
Víte, možná to není zas tak tristní. Osobně znám tolik otaku, že už se mi nevejdou na prsty obou rukou. Počkejte... Znám jich tak 11.

Víte, u mě je to tak, že nikdy nechci nic organizovat, ale stejně to padne na mojí hlavu. Dokopávám holky, abychom šli do čajovny, organizuju cestu na CKS... A když ke mě poslala Leah další jihočskou otaku, došlo mi, že to stejně všechno organizuju.
A tak mě napadlo, neuděláme to trochu officiálnější? Nějaké pěkné stránky, čas od času srazy, potkat plno fajn lidí...
Teď se otáčím spíše na lidi z Jižních Čech (třeba Tinku, Tachiko, Leah, De vitu, Lindu, Shesh a tak dále...)
Myslíte, že je to dobrý nápad? Nebo ne? A byli byste se ochotni zúčastnit?

Při kapaní kapaček jsem to pořád otáčela v hlavě a pak jsem se přistihla, že už dokonce promýšlím Speciální taktiku jak přesvědčit rodiče neochotných otaku, případně Seznam otázek, na které by se inteligentí lidi neměli ptát, případně jak budu vypadat v tom kimonu, až budu mávat na ostatní a řvát: "Místo srazu je tady!"
Sakra.

Dokonce jsem i uvažovala o názvu naší "první officiální party jihočeských otaku".
Okamžitě jsem zavrhla jakkýkoli anglický název. Jsme češi, co se zajímají o Japonsko, takže je naprosto absurdní mít anglický název. Navíc jména typu "All anime cosplay team dosaďte si libovolnou lokaci" mi lezou silně na nervy.
Hledám tedy nějaké "kůl" japonské slovo, které by obsahovalo písmeno j, abychom to mohli vydávat za vymakanou zkratku. (něco jako např. URNA, S.H.I.E.L.D., víte jak to myslím - když zkratka samotná tvorí slovo)
Napadá vás něco?

A ještě než se budete ptát - ne, nepůjde o cosplayování. Prostě si parta lidí vyjde, jako jsme to dělali doposud... Cosplaye by mohli přijít později, kdyby to šlo. (moc dobře vím, že kdyby cosplaye byli povinný, tak bych se mi sešlo jeden a půl člověka a navíc bych se nemohla účastnit ani já. xD Na cosplay nemám postavu... Já i tom kimonu/nekimonu vypadám blbě! xD )

Takže co myslíte, mi jihočeští spoluotaku?

P.S. - Já říkám, vrhněme se na to dřív, než to napadne nějakou slečnu, co píše "čawky", "Ynuyasha" a hádá se svými kolegyněmi o tom, kdo byl ve Stromovce dřív...

Ehm, ano, narážím na žijící osobu. xD Jistou organizátorku z Prahy, ale myslím, že takových je dost a dost... :/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | Web | 26. dubna 2010 v 18:02 | Reagovat

Víš, jak dlouho se těším až napíšeš článek, abych aspoň tušila, že žiješ? :D ( né, vůbec jsem nestrávila celý přímačkami prodloužený víkend tím co naznačuju :D  :-x ) ehe, no nic, doufám v tvé brzké uzdravení, snad to tentokrát za pomoci kouzelného slova "sbohem" v nemocnici vyjde.
K situaci jihočeského spolčení otaku: Naprosto s tebou souhlasím, že je na čase dát to dohromady, sama jsem teď o tom o víkendu přemýšlela a hledala jsem, jestli něco takového už není( a našla jsem jen tvůj článek o pratristnu  na jihu čech)- a začít nějakým webem s přibližnými informacemi o jihočeské situaci bude asi nejlepší( vyřizovat to po emailech nebo po telefoní ústředně nemá si nikdo zájem :D ) Jakéhokoliv srazu bych se určitě moc ráda zůčastnila, a klidně bych ti helfla i s organizátorskou prací( o což jsem se pokusila i v případě jisté čajovny a CKS-ka 8-) ). Podrobnosti můžem domluvit buď po mailu nebo ... nějak :-D třeba v dalších komentech, ale teď mě bratr vyhazuje od kompu...>:C

2 Tachiko Manabu..."Já jsem tady Vzduch!" Tachiko Manabu..."Já jsem tady Vzduch!" | Web | 26. dubna 2010 v 19:59 | Reagovat

Teda Tenny, já tě miluju! (nevěřila, že to někdy řekne :D) Takovej nápad! Myslím, že by bylo vyloženš super, kdyby se jihhočeští otaku tento...(kocovina? :D zapomínám slova)...sjednotili, a hlavně, aby bylo jasno, kdo to vlastně je a tak vůbec...(gomene, jestli to nedává smysl :P)Takže znovu. Já bych do toho určitě šla (ale organizovat to nechám tebe :D...ne, jen vtip...) a POMOHLA bych toi, co by moje chabé síly stačily. (třeba kdyby se dělaly nějaké "stránky", tak bych možná svedla i nějaký vzhled :) a kdyby to nemuselo být třeba dvousloupcové, tak i v HTML... ale to už předbíhám, propadám představám atp. atp.) Takže pokud do toho půjdeš, tak se ozvi.
A teď k tý nemocnici... Oni jsou ti doktoři asi maličko na palici, né? proč nedělaj vyšetření, aby zjistili, co to JE, a naopak zjišťujou, co to NENÍ?! Já teda doufám, že se brzo uzdravíš, a budeš zase sršet ostrovtipnou kritikou vůči čemukoliv, co vyplodím...
OK, už budu mlčet, nebo se mi zavaří mozek a bouchnu...BUM!

3 Shesh Shesh | 27. dubna 2010 v 16:59 | Reagovat

Rychle, rychle, musím makat xD
V nemocnici jseš? Nenávidím to místo. Vypadá to, že doktorem se taky může stát každej blbec. Že si nenajede svůj seznam nemocí a nezačne s ententýkama. En-ten-tý-ky... zánět močových cest? Moc blbý... tý-ky...
Já se přidám! Já se přidám!!! :D Mám v hodnocení napsáno, že nejsem člověk, co by organizoval. :-D Ale se stránkama klidně pomůžu ^^ Musím letět, jdu pozdě :D

4 Tinka Tinka | Web | 27. dubna 2010 v 17:41 | Reagovat

Ještě k těm zkratkám...při chemii jsem se za pomoci Leah snažila na něco přijít, zatím se mi podařilo vymyslet dvě slovní spojení se zkratkami: 1)JUJ a 2)JAMS xD No, pátrání po inteligentní zkratce pokračuje. "Kůl" japonské slovo na j? Jakuza? 8-) Ale nemám tušení, jak by se do toho dala nacpat ta správná slova :D

5 CH CH | Web | 28. dubna 2010 v 17:56 | Reagovat

celkom zaujímavý blog

6 Cirrat Cirrat | E-mail | 18. června 2010 v 20:25 | Reagovat

ČAJ - Česká Asociace Japanistů :-) Sice to přesně nesedí, ale zkratka my šla, ne?

A když už jsme u tý japonštiny, proč ne "Ja Matal"? Volně přeloženo jako So Long?

7 Cirrat Cirrat | E-mail | 18. června 2010 v 20:25 | Reagovat

*by šla... zase někdy budu něco psát v polospánku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama