Aoge, aoge! Aoguzo, aoguzo!

6. května 2010 v 19:07 | Layla |  L-o mě
I když to tak nevypadá, snažím se napsat jeden dlouhý článek a tak se zatím ode mne ničeho nedočkáte poměrně dlouho. Přesněji do konce května zběžně budu pracovat na onom článku, pak provedu Tenny tolik slibovano urekonstrukci blogu a pak už jsem jen vaše. Ale když už jsem včera v rámci budějovického Majálesu byla v divaldle, ráda bych vám o tom napsala, přece jenom jsem si to velice užívala a ještě teď mi v hlavě drnčí všemožné hlášky a slůvka v japonštině. Toho jste si mohli povšimnout třeba v nadpisu. Je to věta z druhé části představení, z které jsem naprosto vedle ještě teď. Sice jsem se v divadle moc nenasmála, protože já se všeobecně na takových místech moc nesměju z několika důvodů: lidi by mě okřikovali a já ani oni by jsme neslyšeli, co se děje dál. No ale teď k tomu významu, že? Znamená to....Mávej, mávej! Mávám, mávám! Je pravda, že to nijak nedefinuje článek, ale já to tam dala a nehodlám to přepsat.
Takže kde jsem to vlastně byla? No v Solnici, milánkové. Byla jsem se podívat na vystoupení Malého divadla Kjógenu, které k nám přijelo až z Brna. Moc se mi to líbilo, atmosféra byla úžasná a dozvěděla jsem se pln nového. Třeba jak se herci při vystoupení smějí. Prý to rozesměje obecenstvo jen na poprvé, ale diváci se smáli pokaždé, co se ten zvuk ozval. Škoda, že si nepamatuju, co vlastně říkali, když se něčeho lekli, jinak bych to používala dnes a denně. No co se dá dělat. Snad ale do Budějovic přijedou v budoucnu znova, velice ráda se příjdu podívat a dotáhnu tentokrát i Tenny, která kvůli nemoci nemohla.
Já tu melu, jak to bylo super a ani neřeknu o čem. Ts, ts, ts. Tak tedy pro pořádek: Bylo to tradiční divadlo Nó v podání českých herců. Představení je zaměřeno na vtip a zaujetí diváka a to se jim naprosto povedlo. Nechcete přijet ještě jednou? Prosím, prosím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | Web | 6. května 2010 v 19:53 | Reagovat

Tak v Budějkách bylo japonský divadlo a mně se nic neřekne!:D Tedy, já sem ale trotl, nechat si to ujít... :( Tak to aby fakt přijeli ještě jednou, mohli by jsme jít jako parta :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama