Svět jako králičí nora aneb Alenka kam se podíváš

25. května 2010 v 17:35 | Layla |  L-anime a manga
Alenka se nám fušuje do myslí
Už je to nějaký ten pátek, co do kin vtrhla Alenka v říši divů, začala nám bláznit hlavy a budila nový zájem o tento zajímavý příběh. Já osobně uznávám, že se jim to docela povedlo a bylo to snad stokrát lepší než Avatar, ale stále k tomu mám nějaké výhrady. Mám totiž důvod a to ten, že Alenka v říši divů byla mojí nejoblíbenější pohádkou. To je taky důvod, proč se mi cokoli, co s tím má něco společného, začíná pomalu líbit. I písnička Avril Lavigne mě opravdu chytla za srdce už jenom textem, když jsem netušila, že je z toho filmu. Ale stejně, ať si říká, kdo chce, co chce, mě se stále líbí starší zpracování s brunetkou v hlavní roli.
Ne, tohle není recenze na film, ať už z jakéhokoli roku. Jen mě prostě napadlo, že po mánii se Stmíváním, které mi leze krkem, a po Avataru, který mě nijak nenadchl, máme tu zase něco jiného, že? A znova všude slyšíte jak je Alenka úžasná a skvělá atd. Ano, je skvělá, je to jeden z nejlepších příběhů, které kdy mohly někoho napadnout, ale je tu jeden fakt, který mi na ní dost vadí a o kterém bych chtěla některé poopravit.
Jak jste si všimli, v Tenniině minulém článku byla zmínka o lolitkách. Pokud se to někomu líbí, tak klidně, mě to je jedno. Horší je, když z té spousty názorů nakonec zjistíte, že se mezi nimi často nachází až trochu přihlouplé fanatičky. A tak se nějak stalo, že proti nim začínám mít jakous takous averzi. Zdá se vám to mimo článek? Tak to hned napravíme. Jde o to, že Alenka bývá s lolitkami často spojována, ne-li jí přímo za lolitku někdo vydává(což už je extrém). Mně je jedno, co o tom kdo tvrdí, ale Alenka rozhodně lolita nebyla. Jediné, co s tím má společného jsou akorát její šaty, které jí ve filmech oblíkají, ale ty měla z důvodů naprosto jasných: příběh se odehrával v době, kdy se tohle prostě nosilo.
Tak jsem si vypsala vztek, který si, prosím neberte osobně, je to pouze můj názor, jinak je Alenka v Říši divů jedním z mých nejoblíbenějších příběhů. A to je důvod, proč tohle všechno píšu, že? No a prto jsem se rozhodla si přečíst většinu mang na mangafoxu, které mají s tímhle něco společného a napsat hromadnou recenzi. V Japonsku je Alenka přece tolik oblíbená, takže bych se nedivila, kdybych nic nenašla.


Našla.Alice in Underground je zajímavé dílko..... pro sadisty

Tak začneme nejdřív oneshotama. První, který jsem přečetla, se jmenoval Alice in Underground (vpravo obrázek). Je asi o deseti stránkách a vypráví o týrání bílého králíka (bišíka s oušky) Alenkou v říši divů. Možná, kdyby to autorka tochu víc rozvedla, dalo by se to, ale takhle to bylo strašně nepřehledné a pointa typu: Alenka se probudila ze svých představ, když na ni maminka promluvila, že takhle toho králíka (už zvíře) umačká; my nepříjde dost záživná.

A to by bylo z oneshotů vše. Už? Jo, přesně. Sice to nebyly všechny, které tam mají, ale tenhle jediný mě zaujal natolik, abych byla schopná ho přečíst celý a stejně se mi nelíbil. Možná, že jsem zapomněla napsat první a tako poslední, ale co s tím nadělám.A protože jsem velice líná, co se týče četby, přečetla jsem si nejdřív ty kratší mangy a o těch vám napíšu teď.

Alice Kara Mahou mě odpuzovala už prvními obrázky. Malá holka s gigantickýma očima na mě zapůsobila tak, že asi dneska hrůzou neusnu. Tak velký oči... Větší už autorka udělat snad nemohla, páč by se jí tam nevešly. A všude spousta předmětů, karet a plyšový králíček. Jo to jednoho opravdu vyděsí (Obrázek dole, protože jsem vás nechtěla připravit o ten zážitek. To potěší, že?). A její bratr by se s ní mohl i měřit. A jména kocourů...Holmes a Watson, jak originální.
Příběh jako takový není ošklivý. Naopak, je celkem zajímavý, ale spíš pro menší děti, takže nic pro mě. Ale vás by pravděpodobně mohl zajímat, třeba. Hlavní hrdinka se jmenuje překvapivě Alice. Žije s otcem a bratrem, chodí do školy a má po matce talent na věštění z karet. Každý den si ráno věští, co se jí přihodí a během přestávek věští i ostatním. Ale její kartářské schopnosti jí shazuje spolužák Subaru a něusále si z ní dělá legraci. Pak je tu také její další spolužák Izumi, do kterého je zamilovaná. Když večer se třídou pozorují hvězdy, začne padat spousta meteoritů a jí do hlavy něco uhodí. To něco je klíč a králík. Králík jí vysvětlí, že je z daleké země Fantasie, kde kouzlem otvíral pokladnici, ale drahokami odtamtud se rozletěly pryč ve formě meteortů a teď můžou v srdcích lidí probudit jinou osobnost, nebo je dokonce zabít. Když se jeden z těch drahokamů dostane do těla jejího bratra, Alice nakonec souhlasí, že mu pomůže ve sbírání drahokamů a posílání je pomocí onoho klíče, který otevírá lidská srdce, zpět.
Neříkám, jako příběh pro děti je to pěkné, takže možná, až přeloží další kapitoly, přečtu si to celé.Z Alice Kara Mahou budu mít noční můry.
Tokyo Alice mě na první pohled zaujala nejen kresbou, ale i hlavním obrázkem, na který autorka přiskenovala pletené květiny. Proto jsem neodolala a zvolila ho za zastupující k této manze (nalezenete pod minirecenzí). Jinak celá maga je poměrně pěkně kreslená, což většinou josei jsou a, i když to s Alenkou vlastně nic moc společného nemá, zaujala mě.
Příběh samotný je poměrně obyčejný(teda co jsem z těch tří kapitol na mangafoxu vyčetla), ale i přesto se mi líbil. Hlavní hrdinkou je Arisugawa Fuu, která pracuje v návrhářském odvětví, má několik kamarádek, problémy s penězy a nade vše miluje nakupování. Tak moc že je to důvod, proč s ní zatím žádný muž nevydržel a ona se žádného ani nesnažila hledat. Vždyť na co je vám muž, když po večerech můžete čichat k nové kabelce, obýmat kozačky, nebo slintat na výlohy plné značkového zboží. Jenže peníze na to prostě nestačí. Možná, že by k tomu všemu měla jiný přístup, kdyby od malička nepodnikala na Nový rok hony po všech čtvrtích Tokia po nejlepším kousku. Nebo kdyby jí její líný otec neřekl, že když zhubne deset kilo, koupí jí kabelku snů. Možná, že by to vypadalo úplně jinak. Ale pak by se možná na scéně neobjevil její šéf jinak, než s obličejem ala ledový čumák.
Tokyo Alice na mě zapůsobila hlavně tímto obrázkem.
Pro Alice 19th jsem se rozhodla krátce po spatření ukázkového obrázku, jelikož se mi líbila kresba. Ani nevíte, jak moc jsem toho potom litovala. Řeknu vám, to se mohlo rovnat opravdu i Alice Kara Mahou, možná hůř. Ale abych vás neošidila o tak "zajímavý", ale rozhodně složitý příběh...To vám nemůžu udělat.
Hlavní hrdinka se překvapivě jmenuje Alice. Takže naše milá Seno Alice má právděpodobně kromě oné obilniny, co má ve jméně, v hlavě už leda tak svého staršího spolužáka Kyou(a), který chodí do kroužku lukostřelby s její starší sestrou. *Potměšile se usmívá, páč si vzpomněla na Taylořin ně zase až tak straý článek.* Ne, není ten typ chlapa, co si po mé hvězdičkové poznámce myslíte, ale jako správný lukostřelec je velice "citlivý*chtěla jsem říct vymatlaný* a v hlavě toho má ještě míň než hlavní hrdinka. To ale nebrání ostatním blbkám se do něj zaláskovat, že?
To by bylo k "všednímu" životu hlavní blbky... ehm... hrdinky. Teď už k "příběhu" a "obsahu" první kapitoly, protože na víc jsem se nezmohla. Nechcete přece, aby se mi už tak potrhlý mozek naleptal touhle kyselinou, ne? Náhodou*, ale jenom náhodou* při cestě do školy uvidí na silnici Alice malého, bílého, upe k sežrání králíčka. *XD Nemohla jsem si to odpustit, ale omlouvám se za ten výraz.* No ale nikdo ho nechce zachránit, co s tím? Ke všemu slyší kolem sebe hlasy lidí a jejich myšlenky. *No to je ale věc. Holka měla by jsi s tím ke cvokaři.* Ale ona ho zachrání a když pak jede auto ji zachrání supa upa bishík Kyou! *Ještě jednou se omlouvám.* A králík uteče. *Háhá* Ale co to ten bishík ho prý pro ni hledá ve dne v noci. Nakonec ho najde a její sestra vyzná lásku bishíkovi. Alice je z toho na větvi a ono se ukáže, že králík je divná ušatá holka, který přišla, protože má Alice málo odvahy. Pak už jsem lidi nemohla a jednoduše klikla na takové to rudé x vpravo nahoře.
Alice 19th... hned po několika stránkách mi došlo, že jsem zase narazila na další podivnou blbost.
Are you Alice?(obrázek dole) Tak konečně jsme se dostali k něčemu, co má společný příběh s originální knihou, je zajímavé a čtivé a má dost kapitol. Tato manga jich má zatím přeložených asi sedm, ale časem budou přibývat. To jí ale rozhodně neubírá na kvalitě. osobně m§žu říct, že jsem se na tuhle mangu těšila už dlouho, chtěla jsem ji číst a nebyla jsem zklamaná. Rozhodně jsem od toho nemohla odtrhnout oči a celý den jsem pak přemítala v hlavě, co se tam vlastně dělo. Celkově je tohle manga spíš psychologická a dramatická s velmi pěknou kresbou. Velice mě zaujal už samotný fakt, že hlavní hrdina je muž.
Do země Wonderland králičí norou spadl člověk. Jelikož nikdy nedostal jméno, jak ho poprvé lidé té země osloví, tak řekne, že se jmenuje. Ale ouha, to jméno zní Alice a to v té zemi něco znamená. Postupně se Alice setkává s Kloboučníkem a Šklíbou, s přízraky, které se ho snaží zabít a vše kolem je tak divné a soustředěné na něj. Teprve královna mu osvítí, co se děje. Tím, že přiznal a řekl, že se jmenuje Alice, přistoupil na hru. Hru, která se všem předešlým Alenkám stala osudnou a jejich duše teď bloudí Wonderlandem jako příšery a snaží se nových Alenek zbavit. Hru, jak zabít Bílého králíka. Tu hru sám Bílý králík vymyslel, protože jen pravá Alenka ho dokáže zabít, ostatn budou zatraceny. Ono totiž ve Wonderlandu má každý přirozeně dáno koho dokáže zabít. A Alenka musí zabít Bílého králíka. Na oplátku tedy žádá, aby mu daly smysl existence a s tím začíná hon, kde má každý své místo a svou roli, kterou musí dodržet, i kdyby nechtěl. Je to totiž hra, v které musí Bílý králík zemřít nebo přijít nová Alenka.
Pokud máte rádi pěknou kresbu, zahloubanost a sklony k sadismu, doporučuju přečíst. XD
Are you Alice? ... Tak nad tím jsem musela následovně pořád uvažovat. Opravdu působivé.
Heart no Kuni no Alice(obrázek dole) je manga, kterou bych dočetla, kdybych se neztratila a překládali dál. Moc se mi líbí kresba, je taková jemná, ale ty tahy jsou pěkně ostré. Ze začatku jsem se zděsila, protože ukázkový obrázek mi připadal jako lolitovský kýč, ale nakonec jsem byla mírně překvapena, protože hlavní hrdinka v té době žila a jejich oblečení vůbec nebylo do očí. I když hlavní zápletka je dost klyšé, celový dojem mangy je velmi pěkný a příjemný. Rozhodně jako případ výše doporučuju přečíst, aspoň pro pocit něčeho milého, i když místy trochu sadistického.
Hlavní hrdinka Alice je poměrně příjemná postava. Jednoho dne začne usínat na zahradě a spatří v trávě králíka. Chvíli na něj kouká a ujme se spát, aniž si všímá poznámky: "Tak ty za mnou nepoběžíš?!" A tak, aniž by chtěla, ocitá se ve světě Wonderland, kam ji Bílý králík unesl a donutil ji vypít tekutinu z jisté zkumavky. Ta jí nyní odečítá čas, který tam může strávit, setkat se s obyvately onoho světa a nakonec ho opustit s jedním z nich. To jsou totiž pravidla, která nelze porušit a která platí pro nepůvodní obyvatele. To ale není jediný problém. V tomto světe se lidé bez vysvětlení a ze zábavy vraždí, mnoho jich nemá obličej a každý kdo se setká s cizincem se do něj časem zamiluje. Alice si pomalu tedy začíná v tomto světě získávat místo a potkává lidi, zjišťuje víc o tomto světě i o svém únosci, ale čas se neodpustitelně krátí a city ostatních k ní sílí.
Heart no Kuni no Alice mě aujala poměrně pěknou kresbou(takovou jsem jednou zkoušela) a zajímavým příběhem.
No ale ne všechny mangy jsou na tohle téma přímo soustředěné, že? A anime taky. Ale prohlédávat všechna neznámá anime by bylo moc namáhavé, na to jsem líná, proto poslední zmínky patří pouze těm, na které se vzpomínám a vy určitě také.

Ouran High School Host Clubová Alenka je snad legendární. Nevim, jak vám, ale mě se líbila. Ještě po půl roce mi před očima občas mihne ten její tunel: Žena.......Pozor!....Uááááá. Pro ty zvás, kteří tohle anime neviděli,vřele doporučuju a u mangy to samé, i když já ji mám pouze v seznamu musím přečíst.
Ouran Koukou Host Club

Hanazakari no kimitachi e zkráceně Hana kimi si s Alenkou spojuje asi málokdo, ale přesto převlek ala Alice byl pěkný a zákazníky přitahující, ne?

No a konečná poznámka: Na to, že jsem tohle pasla měsíc to je docela krátký. Hm. Ale na to, abych to rozepisovala mě moc bolí hlava. Doufám, že se vám můj "výzkum" líbí a že aspoň ty kvalitní si přečtete. Užijte si to, stojí to za to. Sic někdo říká, že to kazí originál, ale kazí ho pěkně.

Poznámka: Veškeré obrázky pocházejí z www.mangafox.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 25. května 2010 v 17:48 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí Tokio Alice... Ale z té Alice Kara Mahou asi chvíli neusnu, je hrozně depresivní a nelíbí se mi... Jinak z nejnovějších filmů je rozhodně nejpovedenější Alenka, protože Dost bylo Twilight a Avatar je trochu moc zpopularizovanej, na to, že mě vůbec nechytl:)

2 Layla Layla | Web | 25. května 2010 v 17:53 | Reagovat

[1]: Přesně!Nejhorší je, že největší ohlas mají filmy, co za to nestojí. Teď už o Alence tak moc neslyším, ale třeba tak půl roku před premiérou o ní byl šílenej šrumec. Hrozně jsem se na film těšila a kvalitou mě nezklamal, ale upadl v takové té Burtonovské kvalitě a držen se původního příběhu.
Toki Alice za zkoušku určitě stojí. J to taková nenáročná věc a strašně mi připomíná Hana kimi.

3 Tinka Tinka | Web | 25. května 2010 v 21:21 | Reagovat

Téda...dobře ty! Překvapuje mě, že je těch Alenek tolik. Teď už chápu, proč se to tak protáhlo- tohle všecko přečíst a zapsat je asi celkm makačka, že? :D Rozhodně mě pár z nich zaujalo, některé odpudily, ale jen Ouran-Alenku-Haruhi jsem viděla :D Takže ty toho prvního druhu se řadí na můj "čtilist", ovšem před týdnem jsem zjistila, kde mají v knihovně Pratchetta, čili se možná nedostanou na řadu brzo xD Nicméně, třeba takové Are you Alice? vypadá docela dobře, možná mu přidělím nějaké prominentní místo na seznamu :D
K filmům: Tak trochu ze zásady mě míjejí nové superžhavé filmy, takže Stmívání ani Alenku jsem neviděla. Z kousku avatara, co nám pouštěla učitelka při suplu, si pamatuju pěknou grafiku, nijak chytlavý děj, a potom už jen Smrtě ála Otce prasátek v obchodním domě(matka malé dcerky, jíž byl darován metr a půl dlouhý, superostrý meč: ,To jí nemůžete dát! To je hrozně nebezpečné nebezpečné!' Smrť: ,Meče jsou vyrobeny k tomu, aby byly nebezpečné,') Mimochodem, zkus víc používat měkký i :D

4 Layla Layla | Web | 26. května 2010 v 13:20 | Reagovat

[3]: Jo Prachetovky....To jsou takový ty knížečky, díky kterým se vedle mě docela často ozývá šílený smích, jak je do nich Tenny zabraná. Osobně bych si je ráda přečetla, ale je jich až příliš moc, abych na ně plýtvala už tak malým obnosem peněz v prasátku. Ale třeba budou v knihovně volné.
Jasně, Are you Alcice? zkus. Já osobně jsem si u toho uvědomila, že mám jisté sklony k sadismu, ale jen občas.
No, protáhlo se to, ale myslím, že jsem tím zastínila všechny mé dosavadní články. U žádných jsem je totiž nepsala tak dlouho a tak aktivně. Ale vyplatilo se to. I když... díky tomu máme za měsíc jenom tři články, ts,ts,ts. To budu muset brzo napravit. No jo, Tenny je pryč a Lali má pré.
Ehm...To s těma i jsem nepochopila...Možná mi tam nějaký chybí, nebo mám hrubky, ale já často překleávám. Opravdu hodně často. Ale Tennyin "výkend" nedám.*Už jsem jí to říkala, ale stejně to furt píše s tvrdým.* :-D

5 Hoshi Hoshi | 26. května 2010 v 18:40 | Reagovat

Jů, přelouskala jsem to. Určitě si někdy přečtu Are You Alice? a Tokyo Alice, už jen kvůli těm kresbičkám :) Sakra, měsíc... ???

6 Tenny Tenny | Web | 26. května 2010 v 19:39 | Reagovat

[4]: Jo, můj "výkend" ti vadí? Já bych řekla, že tam máš ještě víc do očí bijící chyby.
Klyšé je opravdu děs běs. (klišé je správně...)
A z "obýmat" mě málem trefil šlak. nejen, že je špatné i, ale i ti tam chybí j. (Objímat)

Nejdřív si zaměť před vlastním prahem, tohe myslím výkend trumfuje... :P

P.S. - MĚ se nikdy nezbavíš... *HAHAHAHA* A šla napsat článek... :P

7 Tinka Tinka | 26. května 2010 v 19:43 | Reagovat

[4]: No, já narářím na tu príma větu, kde je: ...jejich oblečení vůbec nebylo do očí. I když hlavní zápletka je dost klyšé...
Promiň, nedalo mi to :D

8 Tinka Tinka | 26. května 2010 v 20:00 | Reagovat

*narážím

9 Tinka Tinka | 28. května 2010 v 17:12 | Reagovat

Omlouvám se Lali, nějak sem přehlídla ten Tennin příspěvek a potom ještě jednou o čtvrt hodinu později. Nevím přesně jak se to stalo, ale silnější brýle by mi asi nepomohly. Zkusím radši nějakou pěknou bílou blůzičku...

10 barborka barborka | 13. září 2014 v 19:28 | Reagovat

uuuuuuuuuplne užasne rada som naštívila tvoj bok ti poznaš to manga mne  sa niajviac páči peter white,boris a elliot. :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-)

11 Stewartwaw Stewartwaw | E-mail | Web | 20. března 2017 v 22:04 | Reagovat

wh0cd27112 <a href=http://buypropecia2017.com/>order propecia</a>

12 Payday Loan Online Payday Loan Online | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 14:53 | Reagovat

cash loan <a href="https://loan.us.org">loan</a> online loans <a href=https://loan.us.org>cash loan</a>

13 Online Payday Loan Online Payday Loan | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 10:30 | Reagovat

loans no credit check <a href="https://loansnocreditcheck.us.com">easy loans no credit check</a> personal loan no credit check <a href=https://loansnocreditcheck.us.com>loans no credit check</a>

14 Premium Assignments Premium Assignments | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 18:59 | Reagovat

homework help <a href="https://homeworkhelp.us.com">homework for me</a> help with science homework <a href=https://homeworkhelp.us.com>homework</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama