Proč jsem ještě nespáchala sebevraždu...

22. července 2010 v 22:05 | Tenny |  Epizody z mého života
... Ačkoliv mám občas pocit, že bych k tomu měla dobrej důvod?
Ne, neopustil mě kluk, ani se nerozvedli moji rodiče. Drogy stále ještě neberu a v nejbližší době brát nebudu, alkohol mi nechutná a s většinou rodiny celkem vycházím. Nikdo mě nešikanuje a ani nijak jinak neubližuje. (a nejsem ani gothic, ani emo, ale to dávám do závorky, jelikož příznivci těchto směrů budou určitě pokřikovat, že to se sebevraždami nemá nic společného)
To jen abyste nemysleli, že mám podobné důvody jako většina milých teenagerů, které píšou sebedestruktivní články, pláčou a kašlou na celý svět a jiné podobné zajímavosti.
Kdybych řekla, že mi nikdo nerozumí, kecala bych. Ono je to totiž obráceně - bez pomoci nerozumím já. A nemyslím to metaforicky, bohužel tak děsně doslovně, jak jen to jde.

Ono totiž člověku náladu moc nezlepší, když mu doktorka s úsměvem oznámí (dobře, přeháním, nesmála se), že od teď se klasifikujete jako postižený a že byste si tudíž měla sehnat speciální přístup. Člověka vůbec nepotěší, když se dozví, že na jedno ucho je prakticky skoro hluchý a na druhým je taky nějaká ztráta.
Tedy, to jsem se totiž dneska v kostce dozvěděla, abyste rozuměli. A abyste taky pochopili, proč mám chuť poslat všechny ty, jenž my vyčítají, že jsem něco neudělala, tam, kam slunce nesvítí. (Což je podle všechno takové zajímavé místo v Lancre na Zeměploše a ... Hm, dobře, nebudu odbíhat.)
Hodně mých plánů se zhroutilo jako domeček z karet. I když bych ty plány zrovna tragicky nebrala, protože jsem naštěstí nebyla tak pitomá a nenáplánovala si zářnou budoucí kariéru do nejmenšího detailu. Tudíž teď nemusím plakat, že už nemůžu být herečkou/zpěvačkou/učitelkou atd. (o všech těchto kariérách jsem uvažovala. Tedy, ty první dvě musíte brát se silnou rezervou.)
A místo kurzů zpěvu budu holt chodit na kurzy odezírání, no. (pokud tedy něco takového je... Jde se to zjistit zítra. Doufám ale, že ano, jelikož jako samouk jsem děsnej lempl)

Ale abychom se vrátili k té sebevraždě. Nemusíte se bát. Ani v těch nejčernějších myšlenkách by o tom nikdy neuvažovala. Na to jsem moc zbabělá, líná... A taky v hloubi duše optimistka, ač to nerada přiznávám.
A navíc - víte co, já vážně chci vědět, jak skončí Naruto. Taky by mě zajímalo, jestli Kyoko skončí s Renem, Teru bude šťastně žít se svým bloňdatým školníkem a jestli Lotto někdy půjde na rande s Yurekou.
Chci věděť, jestli Eragon zabije, nebo nezabije Murtagha, chci si přečíst další dobrodružství Toničky a zjistit, jestli mágové z Univerzity vyhrajou forbalový turnaj.
Chci viděť, jestli Lali někdy nakreslí opravdovou mangu, chci si objednat hromadu knížek z amazonu, chci viděť Tinku v jejím zeměplošském cosplayi, chci Tach vysvětlit, jak to vidím s její Lilit, chci zase potkat Nefrites a Nettiex, chci napsat takovou povídku, že i Tallovi klesne čelist.
Chci viděť Paříž a svírat v ruce nejnovější volume Yureky. Chci přeložit nějakou mangu a dát těm zatracenejm blbcům sežrat, že "I see" nemusí znamenta jenom "Já vidím".
Chci... Počkat. Nějak se to tady zvrhlo. A pokud jste předchozí odstavec nepochopili, asi mě neznáte jste jenom náhodným návštěvníkem. A vůbec, chtěla bych ještě stovku dalších věcí, jenže ty se netýkaj tohohle blogu ani nikoho, s kým komunikuju online. A riskovat, že to tady někdo objeví radši nechci...
I když se osud rozhodl, že mi přichystá pěknej kotrmelec, i když mě moje vlastní uši zradili a i když se občas zdá, že je všechno pitomý... Ono to třeba zítra bude lepší. I když ne zítra, tak pozítří.
A když všichni ti lidé pláčou, že jim někdo nerozumí... Pokusili se oni porozumět těm druhým?

Vzpomněla jsem si na tu písničku od Nedvěda -
Možná jen se mi to zdá,
možná po těžký noci přijde, přijde hezký ráno.

Víte, proč stojí za to žít? Protože to hezký ráno může zítra opravdu přijít.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristýna B. Kristýna B. | Web | 22. července 2010 v 22:48 | Reagovat

...fakt nevim co k tomu mám říct... ten konec mě totálně dostal!!! Vážně děkuju za tenhle článek.

2 Marťule Marťule | Web | 22. července 2010 v 22:49 | Reagovat

Hezkej článek :) To mě zase doktor ve 12ti s úsměvem řekl,že mám prostě nemoc,na kterou můžu zejtra umřít... Doktoři jsou svině ;-) :-D

3 Michalind@ Michalind@ | Web | 22. července 2010 v 22:51 | Reagovat

jj, ráno moudřejší večera...

4 nihil-sub-sole-novi nihil-sub-sole-novi | Web | 22. července 2010 v 22:55 | Reagovat

zabíjať sa nemá význam, aj keď teraz to máš zjavne ťažké.. ale zázraky sa predsa ešte vždy dejú,a tak mimochodom - viem aj o nepočujúcich hudobníčkach.

5 Vivi Vivi | Web | 22. července 2010 v 23:27 | Reagovat

Protože věřit je o tolik tězší než všechno vzdát.
Máš pravdu. Je plno věcí pro který se dá žít.Jen protože jsme něco ztratili, ještě neznamená že je ztracený úplně všechno. A proto musíme věřit.
Vystihla jsi to jednoduše dokonale.

6 Great Mhery Great Mhery | Web | 23. července 2010 v 9:56 | Reagovat

Přemýšlela jsem nad tím - proč žít? Smrt se zdá jednoduchá, pro někoho zajímavá. Pro mě ne. Jsem příliš... uvědomila jsem si, že miluju život. Nevím kdy to bylo, ale prostě jsem zjistila, že je to všechno strašná tragikomedie, to jak žiju. A že dneska se směju těm všem trapasům. Jenže ne každý má kolem sebe ty správné přátele, aby se válel permanentně po zemi smíchy, aby žvanili nesmysly, aby si užívali,... Když má kolem sebe člověk pár fajn lidí, vtipných a dokonalých (ve svých očích), tak má smysl žít. Těším se na zítřky, protože věřím, že se s těmi lidmi uvidím a budu se skvěle bavit, smát se. Popovídám si s nimi. Už teď se mi po nich stýská. Dřív jsem život tak ráda neměla, protože jsem neměla ty přátele, žádné extra vyhlídky, prostě nic, na co bych se těšila. Jenže teď si život užívám, protože stojí za to žít. A smrt? Smrt je jenom pro ty, co nepoznali ty pravé přátele...

7 nettiex nettiex | 23. července 2010 v 14:55 | Reagovat

Musím se přiznat, Tenny.. že tě vážně obdivuju.

Proč žít? Upřímně řečeno jsem se vždycky nad těmihle debatami tak nějak ošklíbala (holt, promiňte emáci, ale... mně to vždycky přišlo jako kravina pro "temnější" puberťáky). A ještě upřímněji - sama se nad tím občas zamýšlela. Mno, ale tys to vystihla skvěle.

(A je jasný, že spolu Teru a Sedmikráska a Ren s Kyoko skončí! Prostě musí! xD)

8 Tinka Tinka | 23. července 2010 v 16:47 | Reagovat

Já jsem se dřív obávala podobně optimistických myšlenek, ale můžu tě ujistit, že když si budeš ordinovat párkrát týdně trochu černého humoru, dá se to vydržet :D.
A musím s tebou souhlasit. Když nemůžeme vyloučit možnost lepšího rána, je třeba ji nevylučovat :)
PS: díky, že věříš mé schopnosti stvořit cosplay, na který se lze těšit, ale já si v tomto oboru nejsem ani trochu jistá. myslím, že nejlépe vystihuje můj pocit ohledně cosplaye slovo "panika"

9 Tachiko Miku Manabu...a tak dále, a tak dále... Tachiko Miku Manabu...a tak dále, a tak dále... | Web | 27. července 2010 v 23:15 | Reagovat

Kurzy odezírání? To existuje? No páni! Ale teď už k tomu, co jsem chtěla napsat na tenhle článek.
No, popravdě řečeno, se děsím představy, že bych musela přemítat nad věcma jako "proč žít". Že bych si k tomu životu musela hledat nějakej důvod. Klaním se ti (a hlavou provrtávám podlahu), jak hezky jsi to všechno dokázala opsat a probrat v jednom článku.
A proč já chci abys žila?
Protože nikdo nedokáže líp zkritizovat povídku než Tenny.
Protože chci vědět, co mi chce Tenny povědět o Lilitce.
Protože není lepšího člověka na doporučení mangy než Tenny.
Protože Tenny bydlí v Budějicích a každýho jihočeskýho otaku je třeba si vážit.
Protože když Tenny něco napíše, tak to stojí za to.
Protože... prostě proto.

PS: Jestli chlípnej školníček Sedmikráska nedostane svoji Teru, tak už vážně... vážně... vážně!

10 Tachiko Miku Manabu...a tak dále, a tak dále... Tachiko Miku Manabu...a tak dále, a tak dále... | Web | 27. července 2010 v 23:16 | Reagovat

[9]: Ach, sakra. Přihlášení ze špatnýho blogu -_-" (a to se snažila toho usměvavýho blonďáka před Tenny utajit...)

11 Tenny Tenny | Web | 29. července 2010 v 14:32 | Reagovat

[1]: No... Není zač.

[2]: Doktoři za to nemůžou, to ta naše zatracená těla, viry, bakterie a jiné hemzy. Doktoři ti to jen oznámí...

[3]: Tak tento článek sice myšlen nebyl, ale určitě máš pravdu.

[4]:Zázraky se dějou, já vím. Myslíte, že mají nevěřící procentuálně nižší pravděpodobnost? Jo a taky znám neslyšící hudebníky - třeba Smetanu. I když ten už je dávno pod kytičkama.

[5]: Děkuji. A máš samozřejmě pravdu. K tomu nelze více říci...

[6]: Nesouhlasím. Není to špatná teze, ale já bych tak žít nemohla. Kamarádi na tebe můžou zapomenout, opustit tě, nemít na tebe čas... Žijeme pro nás a kvůli nám, ne kvůli někomu.
(kamarády mám ráda, ale dokážu žít, aniž bych je viděla třeba přes prázdniny)

[7]: Obdivuješ? Mě? Na to radši nic nenapíšu, protože bych byla buď patetická, nebo cynická.
Mě tyhle debaty nevadí, ale záleží na tom, s kým je vedeš. S těmi "temnějšími" puberťáky je to neúnosné - vždycky se pak sklouzne k sebepožkozování a dalším blbostem.

[8]: Černý humor mám na skladě nesutále, bez něj bych nepřežila.
"A ta malá holka furt křičela a ječela, prostě se to nedalo vydržet."
"Co si udělala? Okřikla jí?"
"Blázníš? Prostě jsem vypla naslouchátka a byl klid."
Můj postoj u cosplaye zní: Prostě zapojte svojí fantazii a dosaďte si za mě jakkoukoli postavu z anime, co se vám vybaví. :P

[9]: No, nejspíš ne. Nevím...
A za ty důvody díky. Něco takovýho jsem potřebovala. ;)

[10]: Hele, kdybys to nenapsala, ani bych si toho nevšimla. :D
A nějak se nedokážu zbavit pocitu, že v té rase budou převažovat bishíci. xD

12 puppup puppup | Web | 30. července 2010 v 12:32 | Reagovat

Tenhle clanek je vazne dobry a ja jsem moc lina cist vsechny ty komentare pod nim, takze ti pripojim svuj, budu toho mit asi hodne co rict. Taky jsem malem ohluchla na jedno ucho. Nastesti me zachranila operace. Byl to dopadek toho, ze jsem mela neustale zanety stredniho ucha. Vlastne jsem odjakziva takova na zvlastni nemoci a postizeni. Treba mi odumirala kost na noze, nesmim ji prilis namahat. Mela jsem cerny kasel. Ted uz dost k tomuto tematu. Otazkou je, jestli je sebevrazda zbabelost, nebo odvaha. Podle mne je to tedy zbabelost, i kdyz nekteri maji opravdu tezke brime. Sagu od Paoliniho mam taky rada a nemuzu se dockat posledniho dilu. Kdyz se ti libi, muzu ti doporucit i Letopisy Narnie od Lewise, pokud jsi je jeste necetla. A jinak jsem rada, ze chces prekladat treba tu mangu. Nemam rada lidi, co prekladaji tak spatne, jak ty pises (I see - ja vidim). Rozumim ti.

13 Tenny Tenny | Web | 30. července 2010 v 12:52 | Reagovat

[12]: Bohužel, mé problémy s ušima operace nevyřeší, jelikož to je ve vnitřním uchu. A doktoři navíc neví, co my vlastně je, takže...
Eragona mám celkem ráda, ale moje nej knížka to není, na to je moc vykrádačský. :D
Letopisy jsem samozřejmě četla, ale řekla bych, že to moc společného nemá. Ale Eragon se mi líbil víc, poslední díl letopisů byli křesťanské žvásty.

No, s tím překladem - jsou i horší. Ale jediný způsob, jak proti nim bojovat, je překládat kvalitně... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama