O spadlé hvězdě a dočasném mrzákovi

2. srpna 2010 v 19:38 | Layla |  Informace o nás
Tak co, jak si užíváte prázdniny? Já už se pomalu začínám připravovat, až se nás angličtinářka nebo jiná učitelka zeptá, co jsme dělali o prázdninách. Ten výčet by byl opravdu rozsáhlý a to je teprve polovina za námi. Je poměrně podivuhodné, že Tenny se domů dostane jednou za několik týdnů a stejně napíše víc článků než já. I když tentokrát si az to můžu sama. Mám už jen týden, než odjedu na dovolenou do Adršpach. Šetřila jsem si, že tenhle týden pojedu do města nakoupit látky a začít s cosplayem na CKS. To určitě. Před deseti dny jsme doma grilovali, opožděně oslavovali mamky a moje narozeniny a jako naschvál, jsem spadla ze schodu a natrhla si vazy na noze. Nejen, že to bolí jako p****, ale z postele jsem se doteď nemohla hnout. Nakonec jsem se odvážila přes schody do obýváku a sem na počítač až teď.
(perex)Ale víte, ono to má i svoje světlé stránky. Všichni mě obskakujou a stihla jsem nakreslit asi deset obrázků. Přečetla jsem několik knih atd. Obrázky časem přidám, protože nosit ten štos ke skeneru o berlích je dost nebezpečný a otravovat rodinu s další žádostí je už tak dost nevhodný, když na vás už koukej, jako co zas chci.
Ke knihám, protože ty jsem četla, když jsem nekreslila, nebo nevypisovala poznámky z japonštiny. Celkově jsem jich přes prázdniny přečetla dost. Babička, Kytice a další povinná četba, která mě teprve čeká. Ale teď k zábavnějším věcem:

Hvězdný prach

Jo řeknete si, to je toho, stačí shlédnout film, ale věřte mi, to není vůbec to samý. Hlavní hrdina se jednoho dne vydá pro spadlou hvězdu, aby dokázal své lásce Viktorii, jak moc ji miluje. Jelikož se o něm vypráví, že je nemanželské dítě a navíc jeho matka je ze světa za Zdí, nikdo mu v tom nebrání a za zeď do magického světa se dostane jedna dvě. Na cestu dostane jenom skleněnou sněženku od svého otce. Po cestě potká například chlupatého človíčka, který mu dá magický řetízek a babylonskou svíčku, protože po jejím světle se cestuje nejrychleji. Díky tomu se dostane ke hvězdě, než bys řekl švec. Má sice zlomenou nohu a zjevně protestuje, ae přeto si ji k sobě přiváže a vydají se na cestu zpět za Viktorií.
Pokud jste viděli jenom film, musím vás zklamat, v knížce není žádný kapitán Shakespear, starý hlídač zdi, ani Hamphrey. Za to Unna je napůl nějaká kočka, Septimus nezemře po boku svého synovce a čarodějnicě nechcípnou vůbec, naopak okatě jim je odpuštěno. Pokud jste ochotni toto přehlížet, děláte jenom dobře, protože nepříjdete o chlupatého mužíka, hladový les a spoustu dalšího. Knize se dá snad vytknout jen to, že není zcela přístupná pro mladší čtenáře, už protože tam momenty jako sex jsou sice osekané, ale vynecháné rozhodně ne. No a nesmím taky zapomenout, že autor rozhodně nezapomínal, hrdinové knihy jsou taky jenom lidé, takže nebudete připraveni o jejich škruňkání v břiše nebo zastávky na potřebu.

Vědma a série Tajemství Nesmrtelného Nicolase Flamela

Nějnovější díl této série, ke kterému jsem se dostala až teď opět nezklamal. Ale pro ty méně znalé této série bude lepší, když to tu vysvětlím trochu více. Sofie a Josh Newmanovi(pokud se dobře pamatuju) jsou dvojčata a přes prázdniny začali pracovat naproti sobě- Josh v knihkuectví a Sofie v kavárně. Díky této brigádě se seznámili s manželi Nickem a Perry Flemingovými. Je to pozoruhodný pár, jen co je pravda. Jednoho dne totiž Josh vyleze ze skladu s hromadou kniha nalezne knihkupectví v hrozném stavu, Nicka se zářícími obláčky tzeleného dýmu v rukách a malího mužíka se žlutými v jeho. Strhne se boj a Jsh i Sofie jsou zatáhnuti do útěku před tím malým čarodějem. Na otázky dostávají jen ledabylé odpovědi, potkávají stvořeni za hranicemi chápání a už si nejsou jisti, jestl těm dvěma mohou tolik věřit. Vždyť jim tvrdí, že jsou Nicolas Flamel a jeho žena Perenela, že jsou nesmrtelní a že oni jsou vyvolená dvojčata.Kdo jsou starobylé bytosti? Proč oni mají být zkázou nebo záchranou světa? A co dalšího jim Flamelovi zatajili?
Takhle to zní jako další nemožná série o vyvolených a záchraně světa, ale věřte mi, tohle budete žrát. Mě se asi ze všeho nejvíc líbí kombinace mnoha starých a bájných postav pobíhajících po metropolích světa, aniž by o tom lidé měli páru.

Krása Nesmírná a další ruské lidové pohádky

Ne, nesmějte se. Tu knížku jsem dala jedním hltem a Baba Jaga-kostěnná noha nebo jiné postavy jsou v ruských pohádkách úžasné. Když jsem byla malá, mamka mi je četla, ale pro děti jsou poměrně morbidní.

Tak co? A jak trávíte prázdniny vy? Čtete poctivě povinnou četbu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darling Darling | Web | 2. srpna 2010 v 20:00 | Reagovat

To je náhoda, já si taky v duchu připravuju na první hodinu angličtiny, až budu vyprávět, co jsem zažila Krásu nesmírnou jsme četli ve třetí třídě. Pěkná knížka. Bohužel, naše češtinářka nám povinnou četbu nezadává, tudíž si seznam na prázdniny vymejšlim sama... a pak si stejně čtu co chci, seznam neseznam :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama