Září 2010

Jen další nezajímavý článek

29. září 2010 v 17:05 | Tenny |  Epizody z mého života
Dala jsem si za úkol, že za měsíc tady bude vždycky alespoň pět článků. Jenomže skutek utek - za chvíli končí září a máme tu teprve tři. Tak jsem se rozhodla, že sepíšu alespoň ěnco, aby tu byli čtyři.
Nejdřív jsem měla v úmyslu napsat další z mé novodobé řady "depresivních" článků, tentokrát s názvem "Být jiná", kde bych se navážela do mladých slečen, které touží býti jiné i když je to pěkně na nic. Dneska ve škole jsme totiž nejdřív měla skvělou náladu. Po šesté hodině jsem se rozplakala. (nevím, jestli si toho Lali prostě nevšimla, nebo to raději nekomentovala, ale to je celkem jedno) Samozřejmě ne jen tak pro nic za nic. Protože učitelka nám oznámila, že zítra mají přijít ti, co nepsali písemku na půl osmou a když jsem jí řekla, že tomu vůbec nerozumím (a ne proto, že bych byla blbá, vy co sem chodíte často víte proč - pro ty ostatní - protože jsem těžce nedoslýchavá), ona mi na to řekla, že "příklady jsem přece vypočítala" a že už to mám dávno umět z deváté třídy. Vtip je v tom, že ani nevím, co že se jako mám vlastně učit, protože ani netuším, kde jsme. Takže jí na to kašlu a na tu půl osmou nepřijdu. Ať mi tu pětku klidně dá, já bych jí asi stejně dostala. Ale stejně mě to štve, protože mě ředitel ujišťoval, se si na mě "učitelé vždycky najdou čas a pořádně mi to vysvětlí".
Když jsem šla domů, byla jsem naštvaná na celej svět a upřímně - v poslední době se chovám jak nějaká EMO slečna.

V perfektním světě - 7. část

13. září 2010 v 19:40 | Tenny |  V perfektním světě
Přináším vám 7. díl mé Naruto Fanfiction, kterou jsem začala psát před 2 roky. včera jsem se rozhodla, že ji konečně dopíšu... (brzo, že? :D)
Předchozí díly najdete buď na konoha.cz, nebo na našem starém blogu.
Doufám, že se bude líbit... :)

Království koček - recenze

10. září 2010 v 19:09 | Layla |  L-anime a manga
Nemáte rádi dlouhé seriály a neustálé klikání pro stáhnutí dalšího dílu? Já taky ne. Ale je několik cest, jak se toho ušetřit a jednu z toho nám nabízí zrovna tenhle opravdu kouzelný film. Je totiž jedním z mála anime filmů, kteý je dostupný v české republice na dvd disku. A ani tolik nestojí. Určitě se ptáte, co za dílko se vlastně pod tímto názvem skrývá, jelikož čeští překladatelé dokáží názvy dost komolit. Království koček je v angličtině známé pod názvem Cat returns, ale v japonštině se jmenuje Neko no ongaeshi. Má ho na svědomí Hiroyuki Morita, jehož jméno mi na zadní straně obalu moc neříkalo, ale když jsem zapátrala v dalších autorech, mile mne překvapilo, že na některých částech spolupracoval i Miyazaki. Možná proto nese tenhle takový ten známý nádech spojený s něčím cizím. Takže nečekejte nic krvavého, ale ani nic přehnaně dětského. Tenhle film je prostě japonská pohádka pro menší děti, ale zpracovaná tak dobře, že se na ni může podívat každý. Zase je to trochu oraz od typické Miazakovské kresby k něčemu jinému.
Království koček je překrásný film o zachování svého pravého já

Oni jsou ti špatní a my máme pravdu!

6. září 2010 v 19:13 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
Jenže vtip je v tom, že si to myslí i ti druzí. A to vlastně vůbec není vtipné. Určitě víte, o čem mluvím - o těch internetových diskuzích, u kterých se vždy rozvíří vzrušená debata a komentáře se čím dál víc radikalizují a přiostřují. Ač se někteří snaží předstírat, že to berou s nadhledem a objektivně, většinou se to povede tak dvou lidem ze sta.