Jen další nezajímavý článek

29. září 2010 v 17:05 | Tenny |  Epizody z mého života
Dala jsem si za úkol, že za měsíc tady bude vždycky alespoň pět článků. Jenomže skutek utek - za chvíli končí září a máme tu teprve tři. Tak jsem se rozhodla, že sepíšu alespoň ěnco, aby tu byli čtyři.
Nejdřív jsem měla v úmyslu napsat další z mé novodobé řady "depresivních" článků, tentokrát s názvem "Být jiná", kde bych se navážela do mladých slečen, které touží býti jiné i když je to pěkně na nic. Dneska ve škole jsme totiž nejdřív měla skvělou náladu. Po šesté hodině jsem se rozplakala. (nevím, jestli si toho Lali prostě nevšimla, nebo to raději nekomentovala, ale to je celkem jedno) Samozřejmě ne jen tak pro nic za nic. Protože učitelka nám oznámila, že zítra mají přijít ti, co nepsali písemku na půl osmou a když jsem jí řekla, že tomu vůbec nerozumím (a ne proto, že bych byla blbá, vy co sem chodíte často víte proč - pro ty ostatní - protože jsem těžce nedoslýchavá), ona mi na to řekla, že "příklady jsem přece vypočítala" a že už to mám dávno umět z deváté třídy. Vtip je v tom, že ani nevím, co že se jako mám vlastně učit, protože ani netuším, kde jsme. Takže jí na to kašlu a na tu půl osmou nepřijdu. Ať mi tu pětku klidně dá, já bych jí asi stejně dostala. Ale stejně mě to štve, protože mě ředitel ujišťoval, se si na mě "učitelé vždycky najdou čas a pořádně mi to vysvětlí".
Když jsem šla domů, byla jsem naštvaná na celej svět a upřímně - v poslední době se chovám jak nějaká EMO slečna.

Proto jsme ten článek psát nechtěla - říkala jsem si, že "Já přece nejsem žáná holka, co furt brečí a nad vším se sesype a kvůli všemu se rozčiluje na svět". Protože ačkoliv si na téhle image zakládám, stejně si jako ta většina holek, co píšou depresivní a stěžovací články, chovám. No jo, tomu se říká naběhnout si na vlastní meč, že? :D
Ale když o tom teď tak přemýšlím, do tohohle dívčího stádia jsem ještě nedospěla. Třeba předevčírem jsem si v knihovně půjčila knížku. Viděla jsem jí tam a vzpoměla jsem si na Taylořinu recenzi. Měla nějak podobný název a tmavou obálku... Tak jsem to drapla a šla. Když jsem to začala číst, draplo ve mě podezření - je to vážně ono? Prvních pár stránek ještě šlo, ale jakmile se tam objevil "zaručeně záhadný chlápek ala Edward, akorát ještě záhadnější", šla jsem se podívat k Taylor.
Sakra. Ona doporučovala knížku "Tetovaný" a já si půjčila knížku "Zavržený". No, aspoň že jenom půjčila, protože tohle je ještě horší jak Stmívání. Hlavní miláček hlavní hrdinky je ještě více záhadnější, dokonalejší, vševědoucnější a otravnější než "Edwardík". Bože. Navíc je to padlý anděl... slyším, jak na mě ze všech stran křičí slovo "KLIŠÉ!"
Uvidíme, jestli mě znovu chytne záchvat sadomasochismu a přečtu si to. Zatím to letí někam hodně hluboko.
Jinak kromě Inuyashy mám rozečtenou ještě Denní Hlídku od Sergeje Lukjaněvka. I když vážně nemám ráda ruskou literaturu, tohle je povedené dílko, pokračování Noční Hlídky. Ano, jde sice o fantasy souboj dobra a zla. Ale bez iluzí... Je to tak až krutě realisticky rozvedený boj dobra a zla, až z toho člověku mrazí po zádech. A žádné řečičky o zachraňování světa, elfech, jednorožcích a jiných propriet.

Hm... Mohla bych napsat delší článek. Ale všimla jsem si, že čím delší článek, tím mín lidí si ho přečte. A navíc už se mi nechce psát. Tak pár informací na konec - Lali pracuje na novém layi. Z Francie jsme se vrátili živý a zdravý, možná sem hodíme nějaké fotky, až zlanařím Lali, aby mi je poslala. Byl první neoficiální sraz jihotaku.

And that´s all, folks. Tenny!

P.S. - Nikdy, nikdy, nikdy, prostě nikdy, nedávejte postavám v Naruto FF nejaponská jména! Nikdy! (bohužel jsem na to narazila ve třech povídkách za sebou... Uch...)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Áťa Áťa | Web | 29. září 2010 v 17:35 | Reagovat

Mhm... já píšu depresivní články jen proto,že se z tý špatný nálady vypíšu a hned je mi líp... není to proto,že bych si hrála na EMO, nebo tak.
A skoro jsem chtěla souhlasit o knížkách s klišé, ale jak jsem to dočetla k elfům, došlo mi, že vždyť i v Pánu Prstenů jsou elfové... a Lord of the rings já žeru, tak zase nic. :-?  :-D

2 darkmiss darkmiss | Web | 29. září 2010 v 17:49 | Reagovat

asi tak nějak - depresivní nálada, depresivní článek, hulk nálada - hulk článek. mě na konci roku rozbrečel zeměpisář. neřvala jsem sice ve třídě, ale diskrétně se uklidila na záchod, jenže stejně - za první: musela jsem si kvůli tomu volovi opravovat makeup a za druhé: já nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy předtím kvůli žádnýmu učiteli NEBREČELA!!! Už ode mě neuslyší jeden jedinej vlídnej pozdrav, tím si může být jistej.
Knížky jako jmenovaný "Tetovaný" nebo jakási "Označená", ty si sotva prolistuju. Padlej anděl - budiž, ale upírka? No to je tráápnýýý.. ;-)
A jako emařka se občas chovám taky. Jenže to bude tou mou labilitou.

3 nettiex nettiex | 29. září 2010 v 17:57 | Reagovat

Jediná povídka, kdy se mi nejaponské jméno líbí (tedy, oprava: nelíbí, ale ta povídka je fajn), je Anthony od Chi.Chi (povídka Daiya). Jinak jako...

No a k těm knihám. Tuhle mě nehorázně znechutila Vampýrská Akademie. Nebo ne přímo ta, ale fakt, že jsem to začala číst jen ze zvědavosti, kolik dalších klišovitých kravin a temných tajemných sexy upírů dokáží hlavičky amerických spisovatelek vyplodit. K mému znechucení se mi ovšem ta kniha líbila, a její pokračování rovněž - ano, přiznávám, natáhněte mě na pranýř a kamenujte. xD
Ale teď jsi mi připomněla, že jsem zas nedošla do knihovny pro to-je-fuk-co-hlavně-něco od Pratchetta. Hm...

4 Tinka Tinka | 29. září 2010 v 18:05 | Reagovat

Tak to tě úplně chápu, že se nehodláš dostavit na ten náhradní test, já bych se na to učitelce taky vy... kašlala a něco hn... hezkého bych jí k tomu pověděla, nebo bych řediteli taktně naznačila, kam ji má nakop... navigovat :D Že nemáš nejlepší náladu a chceš to ze sebe vypsat? Tobě se nijak nedivím, tvoje špatná nálada má dost pádný důvod, narozdíl od většiny ehmahmnekhm...
Budiž bůh náročnějších čtenářů pochválen, já jsem zatím v knihovně potkala z těch horších literárních počinů jen záchranu Lillandgardene-či-co, aneb příběh plný moudrých draků, laskavých a ještě moudřejších elfů a nejlaskavějšího a nejmoudřejšího jednorožce, se kterým se může duševně spojit jen nejdobrosrdečnější, nejodvážnější a nejkrásnější elfská princezna, která miluje toho nejsvalnatějšího, nejlaskavějšího a nejmoudřejšího bijce v zemi a on zas ji. Ten slovutný hrdina má jedinou chybičku: je napůl netvorem, strašným a nelítosným stvořením, jehož zlobu v sobě však dokáže potlačit díky lásce k tamté krásce a tudíž je z něj vlastně sexy napůl netvor... Mno, nějak tak xD. A k tomu je tam taky zlý bratr, který se nakonec obětuje, aby zachránil poslední bitvu ve prospěch jednorožců a nejlaskavějších :-D Obal knížky je zdánlivě modrý, při bližším pohledu lze ale snadno rozeznat taky růžovou, fialovou a stříbrnou. Netuším, jak jsem to mohla přehlédnout- včetně TOHO názvu... :(. Dám si pozor i na toho "Zavrženého", další dýlo takového rázu bych nemusela unést (dost na tom, že jsem viděla to !T.!, které raději nechám nejmenované)
P.S. k P.S.: Neglosnem něco? ^o^

5 Tenny Tenny | Web | 29. září 2010 v 20:12 | Reagovat

[1]: Šak já taky na tvou adresu nic neříkala. xD Jenomže tady je ten zádrhel - elfové v Pánu Prstenů nejsou klišé. Tam totiž byli poprvné. Jsou klišé jen ve všech ostatních knihách. xD

[2]: Proto make-up nenosim. Ale já plakala spíš proto, že v poslední době jsem nějak nervově labilní, aspoň to tvrdí psycholožka. ALE bacha - co jsem slyšela, Tetovaný ej dobrá knížka. jinak všechny věci, kde se vyskutujou upíři jako hlavní postavy (kromě Vampire Game), by zalsoužili spláchnout do záchoda. :D

[3]: Mě ty nejaponský jména nesmírně lezou na nervy. Fakt strašně. Což, musím přiznat, že narozdíl od Lali mě docela zajímalo, jak ten Stmívání film skončí. Ale nakonec jsme přece jen šli dělat něco plodnějšího. A od Pratchetta doporučuju začít knížkou buď Soudné sestry nebo Stráže Stráže! . I když vzhledem k tom,u, že jsou pratchetovky vždycky vypůjčené... Třeba tam budou mít Maurice a jeho úžasné hlodavce. To je sice spíš pohádka, ale moc hezká.

[4]: Jo, vim kterou knížku myslíš. Napsala jí češka. Co hůř - blogerka na blog.cz . Co hůř, dívka neschopná přijmout kritiku. Alespoň podle toho, co jsem slyšela. Mám pocit, že nějaká Burdová, ale ruku do ohně bych za to nedala. Kam to spěje česká fantastika? xD

K P.S. k P.S. - Jsi geniální, víš to? xD Tož něco vyber a vrhneme se na to jako supi... Muehehehe! xDDD

6 Tinka Tinka | 29. září 2010 v 23:01 | Reagovat

[5]: No, našla jsem ti ukázku povídky jisté naruťačky: http://tentencinblog.blog.cz/0911/tajna-laska-konec-bez-zdlouhaveho-kecani Už ten název je hoden zřetele xD Něco takového? 8-)

7 Tinka Tinka | 1. října 2010 v 21:44 | Reagovat

http://anuska007.blog.cz/0903/pribeh-sakura-se-wratila-1-cast ... Nebo TAKOVÉHO? :-! Upozornění: proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě a za naprostého zhnusení čtenářů aneb autorka trpí syndromem "w" .
P.S. Ten konec mě zabil.

8 Tinka Tinka | 2. října 2010 v 19:14 | Reagovat

Nebo http://cinis.blog.cz/1008/odvaha-ji-nezchazi-prvni-kapitola . Příběh o úžasně krásné a třeskutě vtipné kunoichi, samozřejmě stejného jména jako autorka blogu, která se přidá ke Konoze na základě logikou a realitou nepoznamenaných skutečností a je ihned přidělena k týmu sedm. A v druhé kapitole zachrání Sasukemu život, načež ji nebohý Uchiha v mysli označí za anděla. Skutečně vyjímečná je ovšem zejména počtem hrubek- jen v nadpisu dvě, pro představu.

...
Nedávno jsem hledala povídky s tím, že bych nějakou oglosovala. Když jsem za několik hodin(aneb měla jsem opravdu silný záchvat zlomyslnosti :-D ) nenašla žádnou úplně pitomou, byla jsem mile překvapena a pošetile jsem na chvíli zadoufala, že úroveň pisatelů se přeci jen pozvedla. Mé dnešní a včerejší pátrání mě krutě vyvedlo z omylu... :-( A to jsem tentokrát vlastně ani nepátrala, jen jsem klikla na pár náhodných odkazů... :'(

9 Taylor Taylor | 2. října 2010 v 22:41 | Reagovat

Lol, tak splést si Tetovaného se Zavrženým je slušný fail :D. Ale tak co -stane se .)) Ony ty adjektivní názvy jsou poslední dobou nějak moc v módě a člověk si pak snadno splete normální fantasy s pubčí červenou knihovnou .))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama