Říjen 2010

Jak já nesnáším komixy!

21. října 2010 v 22:44 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
Asi si říkáte, že jsem se právě pomátla na rozumu. Ale ne, vůbec ne. Abyste věděli - já totiž miluju komiksy.

Zásadní yaoi problém

15. října 2010 v 19:16 | Tenny |  Pár postřehů o manze a anime
Na tenhle úžasný obrázek jsem narazila při čtení jedné mangy. Vážně mě pobavil. Víte proč?
Jsi gay? .... Ne.

No jistě, protože se jednalo o yaoi mangu. xD A protože to byl zrovna uke typu stíhačka. (proto se ho tak na to hlavní hrdina ptal... A pak řekl: "Proč tam byla tak dlouhá pauza?" )
Ale stejně, výtaz toho ukeho je nejlepší. Ona to vlastně nebyla ani yaoi, ale shounen-ai. I když situaci to i tak vystihuje skvěle... :D 

Čtete? Alias konec knižní kultury...

9. října 2010 v 18:02 | Tenny, Layla |  Mimo mísu
A co vy, čtete? Nebo to považujete za ztrátu času? A za jak dlouho přečtete knížku o 300 stránkách?
No, věc se má tak, že jsme na etice s Lali schytali projekt na téma Konec knížní kultury a napadlo nás udělat dotazník. Takže jsme jeden vytvořili a budeme víc než rádi, když ho vyplníte. Tak do toho!

Každý, kdo ho vyplní, dostane od nás... Velké poděkování. Ne, žádný diplomek bohužel ne. Ale máte jedinečnou příležitost ůpřesvědčit naší pitomou učitelku etiky, že mladí lidé ještě pořád čtou a že nejsme zakrněná generace!
(ať si říká kdo chce, co chce, Stmívání je taky kniha... :D )
Ale i pokud máte na čtení stejný názor jako taková Lady Vanilka (čtení jí nebaví a nečte), zkuste ten dotazník vyplnit. Budete ho mít o dost kratší, ale i nečtení je názor a pro výzkum je to důležité.

Po skončení dotazníku vám sem zveřejníme výsledky.
Au revoir a ještě jednou děkujem!

Tenny a Layla

Všechno dobré je i k něčemu zlé, ale zatím se to neprojevuje

8. října 2010 v 19:10 | Tenny |  Epizody z mého života
Lidičky, já nemám depresi! A ani nejsem naštavaná! Já jen, že v poslední době jsem psala, jenom když jsem se cítila takhle. Potom taky vzníkají úžasné výblitky. Buď rejpavé, nebo kontroverzní. Ale teď mám náladu dobrou. tak abyste věděli, že jsem taky někdy šťastná.
Jak jste si možná všimli, nadpis je parafráze na oblíbené rčení našich babiček a zavrzelých optimistů "Všechno zlé je i k něčemu dobré". Jenomže to bohužel platí i obráceně. Ale jak je v nadpisu napsáno - zatím se to nějak extra neprojevuje. Zatím... Jen abych to nezakřikla.

Být spisovatelem?

3. října 2010 v 21:15 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
Víte, pokud bychom se v průzkumech řídili podle blogů, vyšlo by nám, že drtivá většina teenagrů si přeje být spisovatelem. Alespoň mi to tak přijde - narážím na to snad na každém rohu, lépe řečeno blogu. Jasně, kdo by nechtěl být druhou Rowlingovou?

Tyhle lidi mě většinou vadí. Protože ve velkém očekáváním otevřu jejich povídky, abych si mohla počíst a místo pěkného příběhu najdu otravnou Mary Sue v povídce s anglickým názvem. V tu chvíli vzteky buším od klávesnicem, nadávám a v duchu si říkám, že ta slečna rozhodně nemá šanci... Měla by otevřít oči a jít se vycpat.