Zásadní yaoi problém

15. října 2010 v 19:16 | Tenny |  Pár postřehů o manze a anime
Na tenhle úžasný obrázek jsem narazila při čtení jedné mangy. Vážně mě pobavil. Víte proč?
Jsi gay? .... Ne.

No jistě, protože se jednalo o yaoi mangu. xD A protože to byl zrovna uke typu stíhačka. (proto se ho tak na to hlavní hrdina ptal... A pak řekl: "Proč tam byla tak dlouhá pauza?" )
Ale stejně, výtaz toho ukeho je nejlepší. Ona to vlastně nebyla ani yaoi, ale shounen-ai. I když situaci to i tak vystihuje skvěle... :D 

A jaký že je to vlastně problém? V takové yaoi manze je strašně těžké narazit na gaye. Vzhledem k obsahu je to celkem paradox, si někdy říkám. Samozřejmě, existují i díla, kde si klidně přiznají, že teplí jsou, ale většinou jenom jeden. ( A je to pak uke a seme si pomalu uvědomuje, že ho vlastně miluje a nebo seme a ten pak nebohého ukeho rejpne. Vyberte si. :D )

Jéžiš... já vlastně Lali slíbila, že o těhle věcech psát nebudu. No co, žádné sprosťárny a názorné obrázky neprobíhají, recenzi taky nechystám... (většinou se taky nedá nic moc psát, že :D )

Ale aby bylo jasno, za yaoistku se nepovažuju. Nevadí mi to a ráda si něco čas od času přečtu, ale čtu spíš shoujo a shounen. (upřímně, na shounen-ai jsem se dala, protože už jsem měla pocit, že jsem všechny dobré a vtipné shoujo přečetla... Ono jich totiž moc není)
A žádné yaoi jsem neviděla. Pouze čtu mangu.
A víte co? Gravitation se mi třeba nelíbí. Anime vůbec. Manga je vážně vtipná, to ano, ale to je tak všechno. Bez děje (konrétněji s dějem tak šíleným, že se nedá pochopit), jenže potíž je v tom, že i bez "akce". Tohle si může klidně přečíst i nehomofobní chlap, řekla bych. Nechápu, jak to může být nejoblíbenější věc tohohle žánru.
Okane na gai? (alias Prachy došli) WTF? Uke velkej jak semeho paže? Kdyby alespoň šlo jenom o ten sex. Ale ten je snad jen v první kapitole a několika bonusových kapitolách (celé jsem to kvůli tomu prolítla, abych se ujistila). Zbytek je jen děsně naivní a otravný uke se Stockholmským syndromem a seme s jeho trapnými zamilovanými výlevy. (když zrovna nědělá ty svoje mafináské čachry a nebo nezastrašuje kámoše ukeho)
Rose Maiden? To jsem si kontrolovala. Skočí na to asi jen dvakrát na začátku, zbytek nic. Holt ho seme rejpul tak, že už nemohl, chudáček. :D Nestojí za to číst.
 Takové Junjou romatica jsem ani nezkoušela, protože jsem za a) silně alergická na růžovou, za b) silně alergická na roztomilé medvídky a za c) nelíbila se mi kresba. Nepotřebuji to shlédnout a nehodlám.
Kuroshitsuji? (já vím, to není yaoi, ale yaoistky to žerou) Viděla jsem jeden jediný díl. Přišlo mi to o ničem, upřímně. Jestli mladé nadržené fanynky touží po vztahu sluha -pán, viktoriánské době a intrikách, ať si proboha přečtou Cain Sagu od Kaori Yuki. Tam je toho plno a navíc kvalitně.

Hm... Právě jsem sprdla některá anime a mangy, které yaoistky nejvíc žerou. Mám pocit, že si kopu vlastní hrob. A ten zbytek, co yaoi neholduje, mě považuje za zvrhlíka. Skvělý.

A co si o tomhle "žánru", myslíte vy?

P.S. - Pokud jste naštvané, dámy a říkáte, že nemám vkus, přečtěte si nejdříve yaoi mangy které mám ráda já...
Třeba od autorek -

Bohužel je to hodně promazané, plno skvělých mang zmizelo kvůli licencím... :/

No, to bude všechno! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kira Seigi Kira Seigi | Web | 15. října 2010 v 19:25 | Reagovat

Já Gravitation taky nemám ráda, nevím proč.
Boží obrázek :D
Tohle mě v yaoi štve, proč si to prostě nepřiznají a nejdou na věc? (jo jsem yaoistka) :D

2 Garou-tan Garou-tan | Web | 15. října 2010 v 19:32 | Reagovat

Inu, každá yaoistka má svůj vkus, ne? Já se přiznávám, že jsem yaoistka jako poleno (a mé okolí si klepe na čelo), ale nejradši mám kousky typu Katekyo Hitman REBORN! a Durarara!!. Prostě mě baví hledat narážky v dílech, která shounen ai ani yaoi nejsou ^^
Gravitation je dle mého v pohodě, ale mangu jsem nečetla. Okane ga nai? Moje reakce hned na začátku byla "D:". Ale Junjou Romantica (i přes růžovou a spoustu medvědů) jeden z mých favoritů. S tím, že je Kuroshotsuji o ničem, naprosto souhlasím.
I když - pokud přímo yaoi, mám raději mangu. Dobré yaoi anime aby člověk pohledal...

3 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 15. října 2010 v 19:41 | Reagovat

Ahaha, já yaoistka nejsem a jsem upřímně ráda, že máme na Kuroshitsuji podobný názor - celé mi to připadalo jako špatně zkopčený Count Cain, kterého mimochodem miluju. Kaori Yuki rulez!
Yaoi mi moc nevadí, ale nebaví mě (a jsem asi jediná otaku ženského pohlaví, o které něco takového můžu prohlásit.) Zkrátka jsem spší zaměřená na děj... A poslední dobou mě hodně začaly zajímat surrealistické anime, které na první pohled naprosto nedávají smysl, případně všem připadají až moc divné... Třeba Angels Egg, Serial Experiments Lain, Paranoia Agent, Boogiepop Phantom... Dotáhla jsem to ve své divnosti ještě dál, než jsem kdy předpokládala :D
Jinak, chytré a vtipné shoujo? Něco takového existuje? Pokud jo, sem s ním! Jediné shoujo, které se mi líbí, jsou od Kaori Yuki a Mizushiro Setony. No dobře, uznávám, že Please, Save My Earth vypadá celkem slušně, lae jsem teprve na konci prvního volume, tak to nevím úplně jistě.

4 nettiex nettiex | 16. října 2010 v 9:44 | Reagovat

"Je mi to celkem ukradené. Pokud se to někomu líbí, ať si to čte..." ale stejně nikdy nepochopím, co na tom máte xD

5 Taychi Taychi | Web | 17. října 2010 v 22:22 | Reagovat

[4]: Já třebas byla proti tomuto..ale stačili tři měsíce s jednou holčinou denodenně na skypu,ICQ a Facebooku a je ze mě yaoistka..Je to o těch krásných mužských *o* :D

6 Tenny Tenny | Web | 17. října 2010 v 23:05 | Reagovat

[1]: Proč? Protože by to četlo míň lidí, kdyby na to hnedka skočily. :D
Jako mě Gravko nevadí, je vtipné, ale je to spíš naprostá šílenost, že sh-ai.

[2]: Jo, manga je lepší. vždycky. :D Jinak na narážky jsou nejlepší díla od CLAMPU. Tam člověk vždycky ty narážky hledá a říká si "Sakra, to by bylo fajn, kdyby se tyhle dva dali dohromady" a už asi dvakrát se mi stalo, že se opravdu dohromady dali. xD (a to to byla normální shoujo manga... A prej, můj "vysněný" uke řekl hlavní hrdince po tom, co mu vyznala lásku - "Promiň, já miluju někoho jiného. Tvýho bráchu." xD )

[3]: Blbost, nejsi jediná. Napadají mě hnd čtyři holky (třeba Lali, Nefrites, tady Nettiex, Tinka...) A holt každý má rád něco jiného. :)
Nevím, jestli bych Kaori Yuki nazvala autorkou shoujo... :D I když její díla mám taky celkem ráda.
Jinak dobré shoujo je třeba Dengeki Daisy, Skip beat!, Hana Kimi, Lovely Complex, Ouran High school host club... Ale to jsou vyloženě čistá shoujo. (fajn, hana kimi a ouran jsou gender-bender) Ale kromě Ouranu určitě mangy, ne anime.
Z fantasy shoujo mě napadá třeba  Vampire Game. (bacha, neplést s Vampire knight, to je blbost!)
Ale jestli žereš hlavně Kaori Yuki, tak nevím, jestli tě to vezme. :D
Tak to můžeš vyzkoušet, jestli chceš. :)

[4]: Tak jestli bys to chtěla zkusit pochopit, podívej se na mojí recenzi na Seven days. To je taková krásná manga a netřeba pak vysvětlovat. ;)
Ale nenutím tě, samozřejmě. Pouze v rámci výzkumu. :D

[5]: Já začala číst yaoi kvůli dokonalým recenzím od Taylor. taky mi to nejdřív přišlo nechutný, ale co... :D Jo, jo, jde o ty chlapy!

7 Hoshi-chama Hoshi-chama | Web | 21. října 2010 v 17:30 | Reagovat

Prachy došly... ... ...
Ehm... Až na to úžasné a velice absurdní prohlašování, že seme ukeho miluje *lol*
Gravitation jsem viděla, ale už si to nikdy nepustím, je to nuda :D
Tamto další jsem neviděla :D
A Junjou Romanticu jo :D Jak můžeš říct, že nemáš ráda růžovou a pak doporučuješ Ouran? :D Nemyslitelné, aby se ta škola obešla bez růžový. Mimoto hlavní příběh Junjou Romanticy (tedy Junjou Romantica) mě ze všech bavil nejmíň, za to ty dva vedlejší (Junjou Egoist a Junjou Terrorist)... Héé :D Patricku, dopřej mi další díly! :D
Jinak recenze od Taylor jsou zabijácké. A co teprve yaoi slovníček :D

8 Tenny Tenny | Web | 21. října 2010 v 19:46 | Reagovat

[7]: Jenže pozor - zaprvé, v Ouranu je růžová schválně, jako parodie na všechny ty shoujo klišé. To není růžová, co se bere vážně, narozdíl od Junjou. Za druhé, je to shoujo. Že je v shoujo růžová, dokážu pochopit, přemíra růžové v yaoi mě znechucuje.
Ono jde hlavně o to, že se mi nelíbí kresba a děj mi přijde o ničem. Je sice fakt, že děj je o ničem v drtivé většině yaoi, ale u těch se mi aspoň líbí kresba. Tady mě to prostě neláká...
Tak. :D

9 Hoshi-chama Hoshi-chama | Web | 21. října 2010 v 21:56 | Reagovat

[8]: Tak to jo :D Mně se kresba líbila. Líbí. Mám z toho pár hezkých námětů na FA a zasmála jsem sedocela slušně. Když už ne vtipům záměrným, tak rozhodně té scéně na letišti apod. No máš vlastně pravdu. Ouran je jedno velké, šťavnaté klišé, které už jsem viděla asi desetkrát a nepřestne mě bavit :D

10 Tall Tall | 3. listopadu 2010 v 16:18 | Reagovat

Nereaguju na yaoi. To aby bylo hned od začátku jasno. I když Taylor a její recenze čtu taky a šíleně se u nich směju.
Reagovat budu na shoujo. Jediné shoujo které se dá číst je takové které se nebere vážně. Tedy možná něco dobrého co se bere vážně existuje, ale je to jako hledat dobrou upíří romantiku.

11 royal wedding dresses royal wedding dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 10:24 | Reagovat

This post was very nicely written, and it also contains a lot of useful facts. I enjoyed your professional way of writing the post. Thanks, you have made it very easy for me to understand.
http://www.pathdress.net

12 Lavi Lavi | 27. února 2017 v 10:01 | Reagovat

Je tento blog ešte vôbec aktívny? neviem to je fuk aj tak to sem napíšem xD
Že kuroshitsuji je len pre mladé a nadržané? xD Predstav si že mám cez 20 a aj tak sa mi páči predstava Sebbyho a Ciela :D
Ja týmto žánrom žijem , milujem ho som dospelá a predsa sa nad tím rozplývam :)
A myslím že niektoré yaoi si odsúdila nepráovom, hlavne teda junjou romanticu....nebaví ta ružová ? dobre ale ani netušíš aký príbeh sa tam odohráva tak do toho nerýp :) Prečítala som zatiaľ 5 článkov z tvojho blogu a odchádzam lebo som evidentne prišla na pôdu malého dievčaťa čo sa na všetko sťažuje ;)

13 DorogiKRDP DorogiKRDP | E-mail | 24. srpna 2017 v 15:19 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Горячий Ключ. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Под ключ

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 7 861 241 23 45
___________________________
умп благоустройство г. жуков полигон тбо
благоустройство могил из гранита
пояснительной записки на благоустройство
сочинение на тему благоустройство села
благоустройство огородного участка

14 BethanyVed BethanyVed | E-mail | Web | 25. října 2017 v 21:18 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama