Já se snad nikdy nepoučím...

19. listopadu 2010 v 10:17 | Tenny |  Epizody z mého života
No jo, už je to tu zase. Já a můj oblíbený zlozvyk mých druhých identit. Praští mě to vždycky tak jednou za půl roku a mě napadne, že bych si mohla na netu vyvtvořit druhé já. Většinou je s tím také spojeno vytvoření nového blogu, kde budu opravdu "svá a ne jiná".
Tenny už jsem nějaké ty tři-čtyři roky a stále se držím a ač mě to samotnou nesmírně překvapuje, stále se věnuji tomuhle blogu. Znám sama sebe natolik dobře, že vím, že u ničeho, do čeho se zapálím, většinou přes všechna předsevzetí nevydržím. Přesto náš blog přestál všechny krize, moji nemoc i nechuť chození k počítači... Všechno. Už ho máme 16 měsíců a to nepočítám naše staré působiště terisek-bavisek.blog.cz .

Na druhou stranu, mé druhé identity dlouho nevydrží. Rekord je asi dvě měsíce (opačný rekord pak tři dny xD ). Po netu byste mohli najít moje roztroušená druhá já. Z těch, co se nebojím vám odhalit, uvedu třeba "totálního pitomce". (ačkoli pak jsem změnila nick na "vypravěčka")
Tenhle blog vzniknul ještě v době, kdy jsme měli terisek-bavisek a já toužila mít čistě autorský blog, ve kterém nebylo nic o anime. Dokonce jsem zpatlala i jakýs takýs lay z tátových fotek, aby to bylo echt autorské. Ale nakonec jsem tam nevydržela, ani už nevím proč.

Jestli se chcete podívat na moje druhé já, můžete - http://uvidim.blog.cz/ Ale musím vás upozornit, že je to už rok staré (první článek je z roku 2008, pak jsem se na to vykašlala, pak to znovu zkusila v září...)
Blog uvidim mělo zdůrazňovat moji autorskost, ale teď jsem autorská tady a to mi stačí.

Další z mých pochybných identit byla Ne-hezká. Bylo to prostě takové temné znázornění mojí povahy, koncetrovaná nenávist k růžovým kopíračkám, kawai blogískům a naivitě. Kritická, hrdá, někdy až hnusná, cynická osobnost. Obcházela jsem hloupé blogy, vytýkala pravopisné chyby a stupidní angličtinu (jejíž úroveň je na velkém množství blogů opravdu tristní), vysmívala se stupiditě příběhů, prostě... nebyla jsem moc hezká a hodná holka. Možná jsem potřebovala projevit trochu toho puberťáckého vzdoru. Jako některé dívky nosí černou, poslouchají tvrdou hudbu a tak dál, já se vyžívala v pocitu nadřazenosti nad růžovými blogísky. Narozdíl od uvidim jsem si vytvořila i jistou čtenářskou základnu.
Nakonec jsem ale zbaběle, bez vysvětlení utekla. Proč? Protože jsme nedokázala být zlá. A vlastně jsem ani nechtěla být. I když jsem ti hloupé blogy a jejich autorky nesnášela, vždycky jsem se cítila nesmírně hloupě, když jsem se do nich navážela. A ačkoli to mělo ukazovat mé skutečné já, když si teď pročítám některé články, vlastně se ne-hezká od mé povahy lišila asi nejvíce ze všech tajných identit. Za mými tvrďáckými řečmi se totiž skrývá křehké já... Nechápu, jak jsme některé ty věci mohla vypustit z pusy. (ale nikdy jsem se nesnížila k urážkám, anonymním výhružkám, antiblogům, sprostým slovům, ani opravdovému výsměchu... Ne, všechny mé komentáře byli cynickou kritikou s malou dávkou výsměchu)
Moji "temnou" identitu si můžete prohlédnout tady. http://ne-jsemkrasna.blog.cz/

Za další z mých já, které stojí za zmínku, by se dala považovat Serica. Ta mi vydržela snad nejdéle a narozdíl od dvou předchozích neměla nic společného s žádnými aspekty povahy . Vznikla proto, abych mohla publikovat své příběhy, nezatížená tím, co jsem napsala doteď. (něco jako umělecký pseudonym... xD) Byli totiž z jiného soudku a já se za ně styděla - naivní fantasy příběhy, navíc ze světa, který jsem nevymyslela já.
Také jsem s tímto nickem hrála Dračí doupě.
Serica měla ze všech mých identit nejdelší a nejslibnější kariéru, nakonec ale bylo její působení přetrženo mojí nemocí. Později už jsem se k ní nevrátila, ze strachu před svými spoluhráči, na které jsem se vykašlala ( i když jsem měla dobrý důvod, přesto...)
Existoval i blog, ale mám pocit, že už jsem ho smazala, takže odkaz nebude.

Kromě těchto tří jsme měla ještě další blogy s dalšími tajnými identitami, třeba http://tajne-doupatko.blog.cz/ (ten jsem ale vzdala po té, co se mi nepodařilo vytvořit hezký lay... Dala jsme tam pouze pár zkopírovaných textů ze starých blogů), nebo blog totaly-awesome, ten už ale neexistuje.

Já se ale stejně nepoučila a nedávno vznikla moje nová identita - nejvíce bych jí připodobnila Serice. Podařilo se mi udělat hezký lay, který se mi dokonce líbí a vypadá dobře (což je u mě zázrak... xD ) a už také vím, jakým směrem se bude ten blog ubírat. Možná jí taky vzdám, kdo ví... Ale tahle zosobňuje sen, který už mám několik let.
Chcete adresu? Neprozradím. Proč by to jinak byla tajná identita, že?
Můžete zkusit hledat, v tom vám ostatně nemůžu bránít, jestli se vám chce. Ale pokud mě třeba najdete a budete si jistí, že jsem to já... Pomlčte, prosím. Můžete mi třeba napsat mail (tenebrae@tiscali.cz), ale byla bych ráda, kdybyste to nevyzradili ostatním. Jsou to toiž mé sny schované v hlubinách internetových...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Tinka Tinka | 24. listopadu 2010 v 16:08 | Reagovat

Heh, taky si potrpím na tajné identity. Akorát nikoliv proto, abych někde prezentovala své skutečné já, většinou zakládám blogy s primárním účelem klamat návštěvníky... ^^" Většinu jsem jich smazala, protože mi to po nějaké době přišlo lehce schizofrenické, ale jeden stále ještě vedu. :D
Tvoje ostatní blogy jsem jen prolétla pohledem, ale napadlo mě, že možná tenhle blog kombinuje prvky z těch všech ostatních dohromady a přidává i něco navíc... Možná proto tě ještě tomodachi neomrzel, protože je tak... komplexní? :)

2 Tenny Tenny | Web | 24. listopadu 2010 v 17:45 | Reagovat

[1]: A počítáš mezi své tajné identity i ten glosátorský blog? xD Protože jestli je to tajná identita, tak dost špatně zamaskovaná, zvlášť když máš svůj podpis v záhlaví. ;) Ale jsou docela vtipné, to se musí nechat...

3 Tinka Tinka | 24. listopadu 2010 v 23:06 | Reagovat

[2]: Ne, stránku, na kterou mám odkaz na svém oficiálním blogu, jaksi nepovažuju za tajnou :) Ale za jinou identitu by se nejspíš dal považovat, protože tam přímo neuvádím svou oficiální přezdívku :)
Díky za pochvalu, i když myslím, že mám ještě co vylepšovat (a moji spolupracovníci místy také). Na druhou stranu, je to prozatím spíš takový zkušební blog, nepřidáváme pravidelně (co mám taneční, tak vůbec xD) a prostě se snažíme to trénovat. Takže pokud by ses chtěla někdy připojit, aby sis to vyzkoušela, budu jen ráda, alespoň mmě to dokopá dát tam další díly :)

4 Mandragorka Mandragorka | Web | 30. listopadu 2010 v 22:04 | Reagovat

Taky jsem si párkrát pohrávala s myšlenkou založit si pár tajných identit, ale z obavy, že by to vedlo ke schizofrenii se radši spokojím s jedinou :-D .

5 replica louis vuitton replica louis vuitton | E-mail | Web | 29. prosince 2010 v 10:06 | Reagovat

*People are always telling you what to do, but what's right for them may not be right for you.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama