Ta naše "elitářská skupina sviní" (AK) a její problémy

25. prosince 2010 v 15:52 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
EDIT: Už se to tak nějak vyřešilo, takže nemusíte psát rozhorčené komentáře. Tedy, můžete, ale musím vás upozornit, že jsem dosti cholerická a i když to třeba tak nemyslíte, snadno se naštvu. Tak abyste se nedivili, když vám odepíšu dost ostře.

Ach jo. AK se v poslední době otřásá v základech. Když odezněla aféra s Marcelem Jungem, myslela jsem, že bude klid. Začalo se opět přijímat a slušně, vypadalo to, že vše jede jako na drátkách.
A teď tu máme další aféru a spolu s ní skupinu rejpalů, kteří se jako maskovaní mstitelé (respektive nemaskovaní, na anonymní urážky ještě díkybohu nedošlo) vynořují a mají sarkastické poznámky k vedení.
A zase je z nás, čili z AK, elitářská skupina sviní a snobů, kteří si nevidí ani na špičku nosu.


Popravdě, už mě to unavuje. Vždycky se vynoří nějaká chyba u některého z nových správců (zvláštní je, že kritika se snáší jenom na chlapy a na ženské osazenstvo komanda ne…) a všichni začnou dotyčnou věc přetáčet tam a zpátky, psát rozhořčené články a odcházet z AK, protože konečně "prozřeli".

Aktuální aféra se týká Tiskaře a jeho homofobie. Vzniklo hromadné rozhoření kvůli jakémusi článku o homosexuálech, kde se o této menšině vyjadřoval dost urážlivě. Nevím, nečetla jsem to. Tiskař ho raději smazal.
Přijde mi, že lidé zapomínají, že správcové (v tomto případě Tiskař a pan Jung) nejsou AK. Správcové ho vedou a starají se, aby se nerozpadl. Oni sami nejsou AK. A co si sami myslí, je už jejich věc. Co si myslí každý, to je jeho věc. Mě by bylo fuk, jestli je někdo ve správcovství homofob, rasista, nebo třeba komunista. Dokud si to bude myslet, psát na svůj osobní blog a nebude se to odrážet v jeho článcích na klub blogu a nebude podle toho rozhodovat o tom, koho nepřijmout, či ne. A Tiskař všechny tyhle podmínky splňuje. Já s ním problém nemám.

A teď se dostáváme k bodu dvě. Padlo obvinění, že jeden z blogů, který nebyl přijat v posledních příchozích, nebyl vzatý právě kvůli tomu, že jsme homofobové a že Jung a Tiskař jsou parchanti a kde si cosi.
Abych to uvedla na pravou míru - ten blog jsem nevzala já a kluci mé rozhodnutí pouze schválili. Nevzala jsem ho, protože tam byli neautorské avatary, videa s minimem textu a řetězák. (blogískový řetezák, abychom upřesnili)
Kdyby tam bylo napsáno: "Avatary dělala moje kamarádka Venom, tu je odkaz k jejímu blogu", tak prosím. Ale já jsem to tam nikde neviděla.
A pokud mi chcete říct, že jsem ho nevzala kvůli tomu, že jsem homofob, tak to se vám tedy nahlas vysměju do tváře. A pokud přijdete ke mně domů, tak vám ukážu těch sedm volume Gravitation, co mám na poličce. Jen pro jistotu.
Takže když to shrneme, jediná elitářská svině jsem tu já, protože já ten blog nevzala. Hm… Asi si to přidám k mým titulům. Už mě nazvali sebestřednou a sobeckou mrchou, další titulek navíc mi neublíží.

Už mě to tak strašně unavuje, tyhle hloupé žabomyší války. Stejně všichni chtěli do AK jenom proto, že chtěli být na titulce, ne kvůli nějakým "vyšším cílům".
Problém je v tom, že nové vedení postrádá důvěru a autoritu. Holt Kittanya si to uměla ošéfovat. (a přitom, jestli si pamatujete, i proti ní bylo plno krafání a stěžování…)
Plno lidí vzdychá po starých časech, přitom to bylo staré vedení, kdo se na nás bez vysvětlení vykašlalo. Jediná Kittanya za sebe našla náhradu a to právě Tiskaře a Junga.

Neřekla bych, že Krutomluvovu práci nové komando nějak kazí. Kazí jí spíš ty lidé, kteří neustále hledají chyby místo kompromisů.

A víte co? Já na to kašlu. Jdu se najíst cukroví a přečíst si tu novou knížku, co jsem dostala k Vánocům. A vy byste měli taky. A až se všichni uklidníme, vyřešíme to jako lidi, ne?

Užijte si Boží hod vánoční.
Tenny
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 25. prosince 2010 v 16:29 | Reagovat

Padlo obvinění, že jeden z blogů, který nebyl přijat v posledních příchozích, nebyl vzatý právě kvůli tomu, že jsme homofobové a že Jung a Tiskař jsou parchanti a kde si cosi... to mi řekni kdo tohle obvinění pronesl? Asi jsi mě nepochopila. Já měla výtku pouze k poznámce o avatarech a taky mě to už nebaví donekonečna opakovat a číst tyhle smyšleniny.

Mimochodem, vaše fobie z řetězáků je k smíchu. Řetězák může být stejně tak ptákovina bez nápadu, právě tak jako hodnotný dotazník. Znovu opakuju, že nevím jak to bylo na feel-the-romance.

K tiškařovi a jungovi mám i jiné výčitky. Chovají se povýšeně, a pokud se někdo ozve, že jsou nespravedliví, buď je člověku řečeno že je kretén, nebo mu je naordinován očistec. Za svými názory si nestojí, radši zablokují komentáře, takže kde to jsme?

2 Septima Severa Septima Severa | Web | 25. prosince 2010 v 16:38 | Reagovat

Proč něco, co se týká dvou konkrétních jedinců, najednou mažete na všechny z komanda? A jo, kde se vzalo to obvinění, že kvůli homofobii? To je jako bych napsala, že jsem si založila blog kvůli socialismu, což taky není pravda. Bože!

3 Monča Monča | Web | 25. prosince 2010 v 21:37 | Reagovat

Nj, poslední dobou je tu hodně hádek

4 Tenny Tenny | Web | 25. prosince 2010 v 21:38 | Reagovat

[1]: Hele, já neřekla, že si to byla ty, kdo vznášel obvinění. Ale tak třeba slečna, kterou jsme nevzali, si do nadpisu nového článku napsala, že AK jsou svině.
A co se týče té homofobie, mělo plno lidé blbé narážky.
Uznávám, že nikdo neřekl, že oni dva jsou parchanti, ale jiných urážek se na jejich hlavu vzneslo dost.

Co se týče řetězáků... Já z nich žádnou fobii nemám, to mi věř. A kdyby řetezák u feel-the-romance byl inteligentní, nevadil by mi. On ale inteligentní nebyl. Už je mám pocit smazaný, ale bylo to něco ve smyslu pět věcí, co mám teď na sobě. To mi tedy přijde jako zbytečná ptákovina.

A Jung s Tiskařem... Ano, uznávám že mají svoje chyby. Ale zase nechápu, že všichni dělají, že je to jenom jejich vina. Vždycky je chyba na dvou stranách. Kdyby si někteří členové (neříkám, že zrovna ty) pořád nestěžovali na blbosti a neprudili, asi by se tak nechovali.
Prostě mi přijde, že nekteří drazí členové se chovají, jako že dělají dobrou věc tím, že se vysmívají správcům a jejich odpovědím, ale není to pravda. Pokud má někdo problém, měl by ho přednést inteligetně a ne formou sarkastických komentářů. (je fakt, že někteří se snaží, ale je to spíš vyjímka)
Navíc, co chcete udělat? Vyměnit je, nebo je změnit? Pokud možnost a), tak nechápu, proč někdo ztrácí čas krafáním a nezačne to řešit. Pokud možnost b), tak to je tedy pěkně blbý přístup, který dost lidí má. Čím víc vám někdo říká "udělej tohle, udělej tohle", tak máte menší chuť to udělat.

Pokud někdo není spokojený, ať s tím tedy začne něco dělat.

[2]: Věř mi, že já s tím mazáním nezačala. (a v článku je také napsáno, že se to týká hlavně Junga a Tiskaře)
Ale vzhledem k tomu, že komado má čtyři členy...
Je jasné, že nikomu nevadí Anča a Ann-e, protože většinu komunikace obstarávají Jung a Tiskař.
Tím nechci naznačovat, že naprosto souhlasím se vším, co chlapy v komandu dělaj, ale pokud vám jejich konání tak děsně vadí, tak s tím něco udělejte. Třeba napište petici a sežente podpisy. Ale to, jak se pod každým článkem objeví hádka, mi přijde hloupé.

5 Kaori Kaori | Web | 1. ledna 2011 v 16:51 | Reagovat

Ahoj. Původně jsem sem přitáhla, abych si zase přečetla "V perfektním světě" (I po tolika letech tu povídku pořád zbožňuji :D), ale když jsem tu narazila na tento článek, nemohla jsme odolat a napíšu krátký koment, jak to vidím já :)
Nejprve chci říct, že se teď rozhodně nechci nikoho zastávat a už vůbec nějaký zabedněný mozky ospravedlňovat, ale s trochou snahy se dají... pochopit.
Dám příklad ze mě. Taky jsem byla přijata do AK. Ale jednoho dne mě prostě vyloučili. Prostě jsem z ničeho nic zmizela ze seznamu členů a nikde žádné vysvětlení, ani důvod. Prostě nic.
Samozřejmě jsem nejprve hledala chybu u sebe, ale můj blog neobsahuje jediný zkopírovaný článek. Takže co je špatně?
Nevím.
A neřešila jsem to. Naštvalo mě to, samozřejmě, ale když teď vidím, jaké patálie se s AK vlečou, jsem dokonce ráda, že jsem jednoduše zmizela. Hold jsem si udělala vlastní názor. Není pěkný, přirozeně. Ale nikoho nenapadám.
A někteří jedinci prostě hubu držet neumí. Ať se jim cokoliv nezdá, držkují. Někdy víc, někdy míň, ale pořád jsou otravní, protože to nedokážou podat inteligentně.
Nezávidím ti je. Ani komandu.
Jen je ale asi lepší nad tím jednoduše mávnou rukou a nechat to vyšumět, jako jsem to udělala já. x)

6 Tenny Tenny | Web | 1. ledna 2011 v 18:33 | Reagovat

[5]: Tak třeba tě vymazali omylem, kdyby ses ozvala, tak by tě dali zpátky. Jsou to taky lidi. :) Ono když se neozveš, tak oni s tím těžko něco udělají.
Víš co, AK je tu hlavně na to být  Vzhledem k počtu lidí, co je v klubu.

Na druhou stranu bych řekla, že to není zas tak hrozné. AK funguje a to je hlavní. Lidi držkovali, držkují a budou držkovat pořád.

Jinak všimla sis, že jsem asi před třemi měsíci přidala další kapitolu VPS? :D

7 Kaori Kaori | Web | 1. ledna 2011 v 20:27 | Reagovat

Tenny: Nu... Já si na tu povídku vzpomněla asi před týdnem a chvíli mi trvalo, než jsem ji našla, ale jsem na to zvědavá, bohužel jsem tak... "zaměstnaná", že pár dní potrvá, než se k tomu konečně dokopu -.-

Každopádně... Jsem asi slepá xD V tom očistci jsem se nenašla, takže děkuji za snahu, vůbec jsi to dělat nemusela. Díky :) A... Psala jsem, jestli se dá adresa přepsat a bylo mi odpovězeno, že ano bez dalšího nutného přihlášení... Nu, to už je teď jedno ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama