Vánoce, Vánoce přicházejí...

19. prosince 2010 v 16:50 | Tenny |  Epizody z mého života
Co bychom to byli za blog, kdybychom neuveřejnili nějaký vánoční článek…
Zatímco Lali chudinka trpí na každoročním vánočním koncertě, kde zpívá její babi, mě přišlo na mysl, že bych konečně měla něco sepsat.

Naše Vánoce se jako každý rok nesou v duchu stresu, hádek a jiných typicky vánočních kratochvílí. Pomáhala jsem matce s pečením cukrovím. Zdobení perníčků dopadlo docela tragicky. Když mi zbývalo posledních 15, rupl mi náš jediný zdobící pytlík. Musea jsem ustřihnout konec a poleva se řinula tak silným proudem, že se o nějakém zdobení nedalo mluvit. Chudáci perníkový kapři.
Poprvé v životě mamka dělala vánočku. Prý kvůli nějaké mojí poznámce, jako že babiččina vyhlášená vánočka je nejlepší a že je smůla, že mi musíme jíst kupované. Máma se urazila a udělala vlastní, dostala jsem za úkol najít nějaké recepty. Našla jsem čtyři. Dvakrát s polohrubou, dvakrát s hladkou, pokaždé jiný způsob... Nakonec se to nějak vyvrbilo, ačkoliv (a to radši neřeknu před mamkou nahlas nebo mě zabije) na babiččinu vánočku to stále nemá. Nevím proč... Ale k snídani s jahodovou marmeládou z Ikeii jsem si pochutnala.
Máte už všechny dárky? Já jo, tedy skoro. Co se týče kupování, to mám komplet. Rodičům i bratrovi jsme koupila knížky a babičkám a dědečkům se bude vytvářet. Zbývá mi ještě dokreslit tři plátna, uf. Ale vůbec se mi do toho nechce, znáte to… :D
Uprostřed toho vánočního stresu a uklízení jsem se já, inteligent, rozhodla pustit si nějaké anime. Četla jsem nějakou pěknou recenzi, a tak jsem tátu donutila stáhnout mi Nabari no Ou. Docela se mi líbí, jsem asi u 18 dílu. Horší je, že pod tou recenzí byli spoilery a já je ve své hlouposti přečetla, což mě neskonale irituje. To je jako když jsem četla OP a věděla, že umře… No, neřeknu vám kdo, ale užila jsem si to díky tomu o dost míň, protože musím říct, že pan Oda to měl skvěle udělané. Nejdřív si všichni mysleli, že ta postava umře, pak na chvíli že ne a ona nakonec fakt umřela... Ale slzy jsem ronila stejně.
Ale mám takovou obavu, že tady budu ronit slzy též, páč já jsem měkota a brečím kvůli všemu, že.

Tyhle vánoce jsou vůbec trochu hektické. Vánoční stromek jsme vybrali asi za pět minut. Přijeli jsme a když my jsme prohlíželi první řadu stromků, mamka už držela jeden v rukou, všechno prošlý, že prej tenhle je ideální, bereme ho. Docela ušel a matce jsme se neodvažovali odporovat (ona je vůbec v poslední době poněkud nabroušená) Takže máme vánoční smrček, pěkně pichlavý. Ale je to smrk stříbrný.

Stal se taky jeden vánoční zázrak, který mě naprosto překvapil. Neřeknu, co se stalo, ale jsem z toho vážně nadšená. Možná je to jenom dočasné, ale... No nic. Ale neřeknu, co se stalo, taková já jsem. Neřeknu to, protože jsme to slíbila a ani nechci naznačovat. Přijde mi ovšem celkem ironické, že jsem na to téma psala povídku a ono se to vážně stalo. Nebo nejspíš stane, mám takové tušení. :D (A tu povídku nehledejte, nikdy jsem jí nezveřejnila... ;) )

Když se teď na to koukám, je to naprosto zbytečný článek. Ale tak člověk se občas potřebuje vypsat, ne?
A jo, ještě jedna věc - žádný vánoční dárek pro vás nebude. (jako minulý rok...) Alespoň já nic nechystám. Jestli Lali, kdo ví, ale nic mi neříkala. (pokud ovšem nechce překvapit i mě...)

Tak si užijte vánoce, lidičky. A co nejmíň stresu a spálených rohlíčků! ;)
Vánoční světlo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aprille Aprille | E-mail | Web | 19. prosince 2010 v 17:05 | Reagovat

Ahoj, jen jsem chtěla odpovědět na tvůj komentář na mém blogu =) Píšeš, že slovo "worthed" v angličtině neexistuje a že správně by to mělo být "worth it" =) A máš pravdu, správně by to skutečně mělo být jen "worth", tedy tím myslím v britské angličtině, ale jak si americká angličtina podmanila spoustu jiných výrazů, tak si podmanila i tento =) V americe je teď prakticky jedno, jestli řekneš "worthed" nebo jenom "worth", oni to tam neřeší, i když je to z hlediska gramatiky chyba, je to prostě hovorový výraz a já jen chtěla, aby byl samotný název povídky trochu blíž k příběhu, od kterého se odvíjí a Vampire Diaries je původem americký seriál - to je taky důvod proč pojmenovávám většinu povídek anglickými názvy =) Stejně tak v seriálu postavy mluví hovorovou americkou angličtinou a i když já osobně ji nemám moc v lásce, přišlo mi to v kontextu vhodnější =)
Jinak ale děkuji za komentář nebo už jen za to, že sis toho všimla, jsem ráda, že někdo nad názvy i přemýšlí a ne jenom tupě čte =)

2 Lanka Lanka | Web | 19. prosince 2010 v 17:08 | Reagovat

No jo, ty Vánoce...

3 Nespoutaná Nespoutaná | Web | 19. prosince 2010 v 17:53 | Reagovat

ach,škoda že to neřekneš :D ale však my se dočkáme :))

4 nettiex nettiex | 19. prosince 2010 v 20:27 | Reagovat

Nabari no Ou je... ehm... první a jediné anime, kde jsem i já, osoba, které shounen-ai vůbec nic neříká, na desetinu sekundy zaváhala. Ale detailý... xD
Jinak Vánoce stále úspěšně ignoruji. ^^

5 Rillanon Rillanon | Web | 20. prosince 2010 v 8:17 | Reagovat

Taky Vánoce úspěšně ignoruji, letos ještě víc než obvykle. Ani jsem tentokrát nezdobila výlohu a jak jsem koukala ve městě, nejsem zdaleka jediná:D
Btw. šťastný a veselý slunovrat všem:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama