Leden 2011

My boyfriend is a vampire! - aneb jak se Tenny totálně pomátla...

26. ledna 2011 v 21:42 | Tenny |  Recenze
Můj přítel bohužel/naštěstí (nehodící se škrtněte) není upír. Ten úžasný anglický nápis je totiž název komiksu. Respektive mahwy. (korejská manga) Mahwy, kterou právě teď čtu. a které vám něco napíšu. Recenze to nebude. Raději tomu nedávám název. Tak to berte jako nějaké shrnutí děje...

A dám sem ještě obrázek, krásně kýčovitej. To brýlaté je prosím hlavní hrdin/ka (vysvětleno později), to druhé je hlavní "Edward".
My boyfriend is a vampire!
No, nemusíte se tvářit tak šokovaně, vážení... :D

Čeština žije!

23. ledna 2011 v 19:00 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
Hodně lidí tvrdí, že čeština, náš milovaný rodný jazyk, zaniká. Že prý upadá pod vlivem amerikanismů, že jí hloupé děti kazí a ničí a kdesi cosi. S tím ovšem musím nesouhlasit. Čeština, vážení, stejně jako většina jazyků, se vyvíjí, žádné zanikání se nekoná.

A zase ti elfové...

14. ledna 2011 v 15:00 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
Přesycena katanami, školačkami v krátkých sukních a kimony, rozhodla jsem se na chvíli odprostit se od anime a vrátit se ke kořenům. Respektive k mému prvnímu koníčku, k tomu, kde se předtím odehrávali mé fantazie a podobně. Ano, fantazie je klíčové slovo, protože předtím, než jsem narazila na mangu, žrala jsem typickou hrdinskou fantasy. Opět jsem oprášila svůj starý aragornský nick a bezhlavě se vrhla do víru her na hrdiny, které jsem kdysi tak milovala. Bohužel jsem zapomněla, proč mě to vlastně přestalo bavit, ale za jediný den jsem se mi paměť osvěžila. Taky bohužel.

Kdo je větší chudáček? (+ zamyšlení nad šikanou)

10. ledna 2011 v 18:41 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
Pročítáte si občas nějaké internetové debaty? Já to dělám ráda. Baví mě vyhledávat dramata a dodávat k nim své malé rejpavé komentáře. Vážně nevím proč, ale prostě se strašně ráda hádám a probírám svoje pocity do niternějších detailů. Při takovýchto debatách často dochází na souboj typu "kdo je větší chudáček".