A zase ti elfové...

14. ledna 2011 v 15:00 | Tenny |  Názory, úvahy a téma týdne
Přesycena katanami, školačkami v krátkých sukních a kimony, rozhodla jsem se na chvíli odprostit se od anime a vrátit se ke kořenům. Respektive k mému prvnímu koníčku, k tomu, kde se předtím odehrávali mé fantazie a podobně. Ano, fantazie je klíčové slovo, protože předtím, než jsem narazila na mangu, žrala jsem typickou hrdinskou fantasy. Opět jsem oprášila svůj starý aragornský nick a bezhlavě se vrhla do víru her na hrdiny, které jsem kdysi tak milovala. Bohužel jsem zapomněla, proč mě to vlastně přestalo bavit, ale za jediný den jsem se mi paměť osvěžila. Taky bohužel.

Během jediného dne jsem stihla dojít k závěru, že elfové, ty zatracení špičatouchci, mi lezou na nervy ještě víc, než upíři. Nebo alespoň přibližně stejně.
V jediné hře v rozcestí (což je jednorázová hra přes chat) se sešli 4 elfové. Bylo nás tam pět. Já vždy hraju za obyčejnou, tak trochu natvrdlou dívku, co studuje na bylinkářku, je nešikovná a taky trochu zbabělá. Baví mě to, protože neumí moc popisovat souboje, takže se vždycky nechám zachraňovat. Ostatní hráči z toho mají pocit zadostiučinění a já se jejim siláckým řečem a hrdinským činům můžu v duchu smát. Jenomže čtyři elfové jsou těžký kalibr i na mě. Dva navíc byli "temní". Mě osobně toto označení nikdy nevlezlo do hlavy... V elfské bibli, Pánu Prstenů od pana Tolkiena, se žádní temní elfové nevyskytují. Jsou tam Eldar, Sindar a já nevím co ještě, ale žádní temní elfové. Jediné místo, kde jsem se s temnými elfy setkala knižně, byl Asterion. Na Asterionu se temní od světlých zas tak moc neliší, jde hlavně o to, že temní elfové udělali kdysi nepěknou zradu. A rozdělili se na tři větve, přičemž jenom jedna je černá, protože žijou na poušti a žádní nežijou pod zemí.
Temní elfové jsou prostě, alespoň podle popisu ostatních hráčů, prostě hustodrsnější normální elfové s temnou kůží (je ovšem zajímavé, že ta druhá temná elfka temnou kůži neměla, a přitom taky byla temná... :D ), kteří se nesnášejí se světlými a údajně jsou zlejší. Jenomže všichni ti temní elfové, za které ti hráči hrají, jsou vždycky zrovna ty vyjímeční, co jsou sice nespolečnští, ale mají dobou povahu. Uch. Temný elfové jsou strašní chudáčky, vyhnanci společnosti, který nikdo nemá rád a kteří jsou tak hustodrsní až to bolí. Občas si v duchu říkám, že by se jim mělo říkat EMO elfové, ale to by asi neprošlo... :D

Ale aby to světlým, normálním, nebo jakým elfům nebylo líto, ty mi lezou na nervy taky. Hlavně ta jejich ekologie a souznění s přírodou. (a pokud si sebou tahají nějaké to zvířátko, to je teprve na zabití...) Když začne hráč mluvit s vaším koněm místo s vámi, pěkně vás to naštve. Zvlášť když tam začne zavádět nějaká schémata o tom, jak to nebohé zvířátko týráme. Jo, týráme. A pak si z něj uděláme imaginrání koňský salám.

Je to prostě zajímavé. Na rozcestí nenarazíte na někoho normálního. Respektive normální postavu. Většina lidí má elfy (temné, světlé, mořské, lesní, horské, vznešené, fialové s puntíčkama...), hodně tam narážím na magické bytosti všecho druhu - víly, upíry, vlkodlaky, kentaury, dále všelijaké nestvůry, mimozemšťany, mluvící zvířata, démony... Často také na nespecikované magické rasy, z něhož je dotyčný posledním zástupcem. Pokud náhodou narazíte na člověka, počítejte s tím, že má smutnou minulost/je to bezejmený mstitel/vyhnanec/sirotek/nájemný vrah/mocný mág/magické zřídlo/bůhví co ještě. A třeba na hobita nebo trpaslíka jsem ještě nenarazila. Zato mě Lali varovala před jednou hráčkou, která má ve zvyku hrát za koně/slepice/kočky a podobně, prostě se na ní nedá normálně reagovat.

Ale elfové mi z tohoto výčtu pijou krev nejvíce. Snad jediná knížka, kde je možné ty elfy brát vážně, je opravdu od pana Tolkiena a zbytek... Uf. (teď ovšem mluvím o typických alá-tolkien elfech, ne o těch, co se inspirují v anglosaském folkoru. To je zase jiná věc... Ačkoli teď na ně člověk naráží především v urban fantasy.)

A záležitost temní elfové a světlí elfové... To radši už ani nebudu řešit.

Zatracená elfové, nesnáším je. -_-

xD

P.S. - Ne, nestojím o výčet knih, které bych si měla přečíst, abych porozuměla elfské problematice. Ani to nezkoušejte. :P Jinak, pokud byste si taky chtěli zahrát na Rozcestí a dokázat, že váš elf je rozhodně ten nejhustodrsnější a s nejsmutnějšícm osudem, můžete se zaregistrovat na www.aragorn.cz ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anastázie Anastázie | Web | 14. ledna 2011 v 15:38 | Reagovat

No, musím s tebou souhlasit. V dnešní době se všude cpou elfové...a ostatní "hloupější a hnusnější" rasy jsou utlačovány...ale proč ne, když se na ně píše dobře prakticky cokoli? Mohou být jak upíry, vlkodlaky, čaroději či mágy, tak sirotky...tupci až na půdu...prostě vším, co si kdo vymyslí...

2 Já | Web | 14. ledna 2011 v 16:00 | Reagovat

EMO elfové...ááá, to mě rozsekalo, chechtala jsem se celou dobu...^w^
Rozcestí? Co je to?

3 Tenny Tenny | Web | 14. ledna 2011 v 16:54 | Reagovat

[2]: To jsem ráda. :D Jinak, v článku je to napsané. Rozcestí je jednorázová hra přes chat s roleplayingem. Můžeš si zahrát na aragorn.cz, \le nejdřív je nutná registrace. :)

4 Tall Tall | 15. ledna 2011 v 17:16 | Reagovat

Temní elfové jsou z bible her na hrdiny ze světa Forgotten Realms. Jo, ale viděl jsem je už i jinde, většinou jsou zlí a ještě zlejší a žijou v podzemí (neboli v Forgottem v Podtemnu). No a protože všechny hry na hrdiny s tohodle vychází tak je jasné, že tam budou.
No a nejslavnější hrdina s téhle série je Drizzt, což je shodou okolností temný elf co není zlý a je na povrchu. Člověk by řekl, že hráči by mohly mít nějakou ehmm, nápaditost.
To jen abys věděla kde vznikli.
Asi si někdy zahraju za létající lebku...

5 Rillanon Rillanon | Web | 17. ledna 2011 v 11:34 | Reagovat

[4]: Argh, Drizzt je ještě otravnější moralista než všichni Tolkienovi elfové dohromady.
Mimochodem temní elfové 'nevznikli' ve Forgotten Realms, mají stejný mythologický základ jako klasičtí elfové nebo temní trpaslíci.

6 Tenny Tenny | Web | 17. ledna 2011 v 14:58 | Reagovat

[5]: Temní trpaslící? He? :D Tak o těch jsem vůbec neslyšela. A vlastně ani nechci slyšet.
Ačkoliv nevím, jak by se udělal temný trpaslík, když už normální trpaslící žijí podzemí a v jeskyních. :D Ledaže by to bylo obráceně, jak u elfů a temní trpaslíci by byli ekologicky založení milovnící lesů. xD Nebo žijí blíže zemskému jádru? :D

7 nettiex nettiex | 17. ledna 2011 v 14:59 | Reagovat

Skoro začínám litovat, že mě ti elfové tak dokonale minuli. xD
I když na textové hry jsem už zanevřela, konožská RPG mě naučila, že "normální" postavy se prostě nevedou... tak aragorn... hm, jo. Uživatel nettiex, účet založen 20. prosince 2007. Přesto jsem tam však nikdy nehrála. Čas začít? xD

8 Rillanon Rillanon | Web | 18. ledna 2011 v 14:21 | Reagovat

[6]: Oni trpaslíci vůbec nejsou tak populární jako elfové, natož temní trpaslíci, jako samostatná rasa jsou snad jenom ve Forgotten Realms a v DragonLance se taky někde objevili, ale tam to byl mám dojem jenom jeden z klanů normálních trpaslíků. Jinak jsou v celku jako normální trpaslíci, ale povahově spíš jako temní elfové. V mythologii to byli normální trpaslíci, než myslím naštvali někoho z bohů, ten je proklel a vyhnal, ale už nevím kdo a proč, bohové jsou věčně na někoho naštvaný:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama