Povídky - rozcestník

27. února 2011 v 20:24 | Tenny |  Povídky
Nikdy jsem nebyla a nejspíš ani nebudu velkou pisatelkou. Psaní mě sice vadí, ale většinou se dostaví buď má lenost (a podívku nedopíšu), nebo můj perfekcionismus. Snažím se, aby každá má povídka byla dokonalá a protože mi taková nikdy nepřijde, ve výsledku jí nikdy nezveřejním. Proto na internetu naleznete pouze zlomek mé tvorby a většinou jsou to pouze fanfiction, které někteří považují za "nižší formu literatury, horší než brak". Já osobně a stejně tak si myslím, že mnozí jiní, jsem na fanfikcích začínala a nic špatného na nich nevidím. Někdy je lepší vymyslet příběh zasazený do reálí již existujícího světa, než vymýšlet svůj vlastní. Přinejmenším se při psaní fanfikcí dá hodně naučit.
Mé autorské, vlastní povídky (snad až na slečnu z temnot, u které vznikly dvě kapitoly) na internetu nenajdete vůbec. Mám v hlavě mnoho námětů, postav a příběhů, ale zatím jsme je nezapsala na papír, nebo vznikla pouze první kapitola či úvod. Má složka s nápisem "Psaní" je prvními kapitolami doslova přesycena.
A pro koho vlastně píšu? Víte, já ani nevím. Někteří tvrdí, že povídky, které píšeme pro sebe, by se ani neměli zveřejňovat a jiní zase, že tvrzení, že píšeme pro ostatní, je vždycky pokrytecké. Ale já nejspíš nepíšu ani pro sebe, ani pro někoho. Píšu prostě proto, že je to zábavné, zapisovat své myšlenky na papír a také proto, že by byla škoda schovávat ty příběhy ve své hlavě, když jsou tak zajímavé. (zajímavé jsou ovšem jen do té doby, než se napíšou na papír) Tak si z toho vemte, co chcete.

Seznam mých povídek

Fanfikce

- má první povídka, dnes sedmidílná, stále nedopsaná. Je to takové všelijaké, kvalitativně kolísavé, psané ze třech pohledů v ich formě. Dnes již otřepaná klasická zápletka s domluveným sňatkem, ve které jsme se zároveň snažila kritizovat válku a lidské sobectví. V hlavní roli Narutovi rodiče.

- v hlavní roli opět Narutovi rodiče a opět nedopsaná povídka, která skončila první kapitolou. Přesto ze zpětného pohledu, není to špatné. Možná se k ním někdy vrátím.

- první a poslední povídka, kterou jsem psala jenom pro sebe a byla to jakási "terapie". Opět protiválečná a poněkud depresivní. Jednodílná, kompletní.

- pokus o humor, parodická povídka, kteá si střílela z oněch pověstných povídek o nových generacích. Jednodílná, kompletní.

- povídka o gamblingu, zoufalství, naději, ale především o tom, na jakou stranu se štěstí obrátí. V hlavní roli Tsunade. Jsme z ní spokojená tak z poloviny, její vyznění není takové, jak jsem si představovala. Jednodílná, kompletní.

Další Naruto FF ode mě naleznete zde.

-jediná fanfikce, která je neNarutovská. Měl to být lehce komediální romantický příběh v historických reálích (Japonsko v 19. století). Bohužel, opět skončil u jedné kapitoly. Fakt, že čtenáři netuší, na co je to fanfikce, je jeden z pilířů povídky. (alias v tom je ten vtip...) A také bych řekla, že je to povídka psaná tak nějak nejvíc od srdce.

Vlastní povídky

- pokus o fantasy, již staršího data. Nekompletní, pouze úvod a první kapitola. Vznikla tak trochu jako reakce na ty různé Pány temnot a podobně, kteří prostě chtěli zabít hlavního hrdinu a ovládnout svět bez nějakého důvodu. (prostě proto, že byli "zlí") Měla to být jakási hořká komedie o tom, že zlo je relaticní a vše ve světě má svůj důvod či příčinu.

- romantická komedie o jedné superhrdince a cynickém novináři, který se specializuje na odhalování tajných identit. Taktéž skončila po jednom dílu, další jsme nedokázala napsat. Má ovšem celkem dobrý nápad. (který jsme ovšem poté použila asi v dalším pěti povídkách, které nejsou zveřejněné... )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama