Březen 2011

20th centry boys - recenze na čtvrtou

29. března 2011 v 17:44 | Layla |  Anime a manga(zdroj obrázku: mangatraders.com, http://www.4digitalmedia.com/20cb/, zdroj videa je snad jasný)
(Nevidíte-li dole obrázky celé, není to moje chyba. Nějak se to nemění, ať to opravuju, jak chci.)

Konečně nějaký film, z kterého mi padla čelist dolů. A ne až na konci, ale hned po několika minutách. Že stojí za to je jasné komukoli, kdo si přečetl název. Už snad jenom proto, že autor mangy, podle které je tato trilogie natočena, je jednou s těch známějších legend historie mangy. Ale ten film... Zpočátku jsem si nebyla jistá, protože ho stáhla mamka, abych si pořád nestěžovala, že se nedíváme na nic japonskýho. Nakonec jsem se dívala stejně jenom já a sestra, ale stálo to za to. Takhle dobrý akční filmy už jen tak něco nepředčí. Dokonce ani nemají takovou tu dílovou sestoupnost kvality. Jenom jsem si pustila písničku a ten pocit, který nastal po shlédnutí prvního dílu, je zpátky. Takže si ji pusťte a vrhněte se do čtení recenze, aby jste chytili náladu to shlédnout. A žádné poznámky, že je to starý song. K pozadí filmu se hodil a nadchl.

(perex)

Supernatural / Lovci duchů - recenze

14. března 2011 v 17:59 | Tenny |  Recenze (hrané seriály a fimy)
Jo, jo. Kasala jsem se, jak budu psát recenze, až se ze mě bude kouřit a skutek utek. Věcí, která mi v tom bránila, ale nebyla moje pověstná lenost, spíše nedostatek materiálu na recenzování. Poslední anime jsem viděla tak před půl rokem a já vám nevím, ani jsem neměla chuť hledat a pouštět si další. Mangy sice čtu, ale žádné nové, pořád ty samé, jenom čekám na nové díly.
Ale i když jsem to nečekala, strávila jsem celé prázdniny (doslova) sledováním seriálu Supernatural - v doslovném překladu "Nadpřirozeno", u nás na Primě Cool dávané pod názvem "Lovci duchů". Tentokrát si člověk sice netrhá z české verze názvu vlasy (jako třeba u Počátku), ale přesto je poněkud nepřesný.
Ale ještě než vám přiblížím děj, postavy a všechnu tu omáčku kolem, odpovím na tu nejdůležitější otázku. Má cenu se na tento zatím 6. sériový seriál koukat? Ano, má. Já jsem začala v sobotu odpoledne a dnes večer jsem shlédla 1. díl 6. série. 1. díl má 40 min., každá série 22 dílů kromě třetí, tam má 16. Tak si o tom udělejte obrázek. :D


Ensemble - recenze

3. března 2011 v 20:03 | Layla |  L-anime a manga
Je tomu dávno, co jsem se naposledy dokopala k přečtení nějaké předem neověřené mangy nebo manhwy. Navícmanhwy moc nečtu, protože mi většinou nic moc neslíbí už jen tím, že to jsou manhwy. Ale tady jsem si vybrala dobře a vy uděláte stejně, když si ji přečtete.
Ensemble
Rok vydání: 2008
Autor: Yubi
Počet kapitol: 94

(perex)


Jak jsme se stali nekvalitním blogem

1. března 2011 v 19:43 | Tenny |  Informace k blogu
To, co se může pokazit, se také pokazí. Starý dobrý pan Murphy má pravdu, tohle opravdu většinou platí, alespoň pro nás, věčné pesimisty, ke kterým se řadím.
Co se stalo? No, vlastně nic. Vykopli nás z AK. Protože z neautorskosti nás obviňovat nemůžou,tak to bylo asi kvůli té "kvalitě". Nemůžu říct, že bych to nečekala, protože za a) posuzování kvality bylo na jednom člověku a to na Standovi, za b) Standa má dost odlišné představy od většiny lidí, co se týče kvality, za c) zrovna teď jsme dělali rekonstrukci a d) anime a manga jsou témata "pro malé dětičky" a pro "potenciální čtenáře nezajímavé".
Nebudu si ale hrát na uraženou malou holku, ke který je svět nefér. Tak to prostě je, takový je život.

Novinky a nějaká ta reklama

1. března 2011 v 17:50 | Layla |  L-o mě
Půl roku sem, půl tam, ale jsem zase zpět. A hodlám vše uvést na pravou míru. Říkáte si asi, co to tu vyvádíme? Jednoduše nám šiblo, ale to není žádná novina. Pro zvědavce, můžu vám ten půlrok klidně i zdefinovat, ale bude to stručné. Já taky nic víc, než stručně nic neumi. Někdy to je výhoda, ale tady...
Když se tak podívám zpátky, zjistím, že naposledy jsem psala recenzi na Království koček. No to je teda pěkně dávno. Od té doby jsem se zúčastnila prvního srazu Jihotaku(skupina pro otaku z Jižních čech), z kterého si pamatuji velice pěkné chvíle. Tato zmínka je velice příhodná, když vlastně teď v neděli budeme pořádat druhý a už se opravdu těším. Taky proto, že to budu pořádat skoro celý já, ale to je vedlejší.
Následovně v prosinci jsem si užila parádní adrenalin během floorballového turnaje. Řeknu vám, já se tak bála. Na každém zápase se mi třásly nohy, že jsem mysleala, že tam padnu, ale vydržela jsem to. A stálo to za to. Sice jsme tentokrát za první místo nedostaly pohár, ale jenom nějaký namalovaný na diplomu, ale pocit zůstal a dodal tolik potřebné sebevědomí. Díky tomu jsem taky pak k Vánocům dostala vlastní floorballku, takže už nemusím hrat s těmi školními krámy.
Vánoce, Nový rok....Konec prvního pololetí mohl být lepší... A konečně minulý týden jsem byla na maturitním plese mé sestřenky. Vůbec jsem tam nechtěla, několikrát mi předtím ruply nervy, ale nakonec se mi to líbilo. Ještěže mě tam sestřenka a kamarádka držely nad vodou.
Tak a už jsme zase v realitě. Podoba blogu tak, jak to vidíte nyní, je pouze provizorní. Až se mi spraví mamky počítač se skenerem(zde mám pouze takový ten dokumentový), pak se můžete těšit. Původně to mělo být laděno pohádkově, ale nakonec se asi budete koukat na chrliče s harpijemi (pro pány specielně nahoře bez).
V budoucnu bych tu chtěla mít takovou komiksáckou základnu pro mou tvorbu. Aktuálně pracuji na reinkarnaci starých nápadů. Můžete se těšit na steampunkového za každých okolností dokonalého hrdinu, kterého jsme s Tenny vymyslely v rámci úkolu na francouzštinu. Od té doby prošel jistými úpravami a značně jsem se inspirovala stylem slečny jménem humon z DA. Snad se vám tento stripový komiks bude líbit.
Časem bych chtěla podobně zvěčnit i příběh, který aktuálně hraji na serveru Aragorn.cz. Snad se najde i čas přivést k životu Neskutečnou Tenyu (komiks, který jsme s Tenny tvořily v tercii), příběh závislačky na kávě přenesené do jiné dimenze něšťastnou náhodou a také můj další nápad pro úkol z francouzštiny o tom, jak si žijí krávy(aneb čím barevnější, tím slavnější). Tu poslední zmínku si nijak nevykládejte. Prostě jsme měli udělat komiks na téma rasismus a já vymyslela příběh o komunitě dobytka, kde na vrcholku je ta kráva, která je svou barvou zastoupena nejméně(Milka). Porovnejte to s lidmi. Běloši se v historii většinou chovali nadřazeně nehledě na to, že tvoří nejmenší část populace naší planety.
To bylo něco k zamyšlení a nyní ke slibované reklamě. Mám dva favority, co se týče vtipných komiksů na DA. Výše zmíněnou humon, která má tak úžasné příběhy. Zbožňuju Love and Tentacles nebo komiksy o Nielsovi. A vy budete taky. Hlavně milovníci genderbender a odobných komiksů, které narážejí s vtipem na lásku bez rozdílu na pohlaví.
A pro obdivovatele němých stripů s vtipem, nebo komiksů ze života doporučuju matku a tvůrkyni komiksů z povolání SilentReaper. Stupid Fox je geniální a její příhody jakbysmet. Tak si to užijte.