Ensemble - recenze

3. března 2011 v 20:03 | Layla |  L-anime a manga
Je tomu dávno, co jsem se naposledy dokopala k přečtení nějaké předem neověřené mangy nebo manhwy. Navícmanhwy moc nečtu, protože mi většinou nic moc neslíbí už jen tím, že to jsou manhwy. Ale tady jsem si vybrala dobře a vy uděláte stejně, když si ji přečtete.
Ensemble
Rok vydání: 2008
Autor: Yubi
Počet kapitol: 94

(perex)Nenenechte se vyděsit počtem kapitol. Je to sice úctyhodný počet, ale to je hned první věc, ve které se vás toto dílo snaží zmást. Poperte se s tím a zjistíte, že máte co do činění s kapitolami o třech stranách. Ale pozor! Ne jen tak ledajaké strany. Na A4 zapomeňte. Zde musíte rolovat a rolovat. To však nebrání rychlému čtení.

Žánr je další věc, co balamutí. Ano, je to komedie. Ke všemu školní komedie. A taky gender bender. Přesto se můžete těšit na spoustu akce, dojemných chvil, výbuchů smíchu a postavy si rozhodně zamilujete. Tentokrát to však nebude ten styl ala chci ho živého. Sympatické a příjemné charaktery jsou zde snad jedny z nejlepší, co jsem kdy viděla. Jakoby jste jim ani nemohli nic vyčíst s tou jejich lidskou upřímností. Prostě takoví jsou a není co řešit.


Překvapilo mne, že je celá série vybarvená a moc krásně kreslená. Čáry jsou sice vedeny rychlým a chaotickým tahem, ale všechno dělá tak nádherný dojem, že jsem se do té kresby snad zbláznila. Vydat to u nás, běžím do obhodu hned.

Nebudu vás napínat a přejdeme k ději, ne?
Zajímalo by mě, co by dělal takový Colombo, nebo Shawn Spencer (Agentura Jasno), kdyby jim přidělili případ jako je tenhle. Detektiv Kim si s tím očividně totiž neví rady. Jeho nejnovější případem je chlapec jménem Mansoo. Podle všeho je očitým svědkem jakéhosi zločinu a je v ohrožení života. Z toho důvodu se o něj musí starat a předstírat, že je jeho otec. Jeho vlastnímu synu se to ani za mák nelíbí, ale Bohmovi se nelíbí nic, co jeho otec dělá, tak proč to řešit, že? Aby nebila Mansoova identita prozrazena, musí se převlékat za dívku. Ale ejhle. Manhsoo jako dívka jakoby z oka vypadl Bohmově mladší sestře, která zahynula před čtyřmi roky. Tím se začíná koloběh děje kolem případu a historie nejen chlapce pod hnědou parukou, ale i jeho náhradní rodiny. Proč to mezi nimi tak vře? A stane se z toho nakonec shonen-ai nebo hůř?
Když se tak nad tím zamyslím, byl by to zajímavý příspěvek do nové kategorie komiksů. Máme rodinné komedie jako filmy, tak proč ne jako komiksy. Asi proto, že si je celá rodina číst nemůže. Ale bylo by to fajn.
Nebyl by to pořádný školní příběh bez pořádné pěkné tvářičky a školního rváče. A Bohmův nejlepší kamarád také stojí za zmínku. Pod jménem Yuhrm, které Manhsoo přijal se skrývá víc, než se zdá, a přitahuje k sobě čím dál více podivných existencí. Tak proč je celý nadšený z toho, že ho šikanují? Že by sadomasochista? A proč tak moc touží po sblížení se se svou novou rodinou? V tomto případě by to mohlo být také pokládáno za sadomasochismus. Aby jste zjistili, co za tím je, musíte číst až do konce.
No dobře. Takhle to zní jako strašná kravina. Ale věřte mi, užijete si to. Prostý námět nemohl být lépe proveden.
zdroj obrázků: mangafox.com
A ještě pár pro kochání:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | 4. března 2011 v 20:54 | Reagovat

Škoda, že teď skoro nemám čas (a to mi začínají prázdniny ToT), vypadá to celkem pěkně :) Je fakt, že celovybarvenou mangu jsem asi ještě nečetla :D Ten styl mi, aspoň v těch prvních obrázcích, trochu připomíná Rychlé šípy... :D

2 Wicky Envy Leviathan Wicky Envy Leviathan | Web | 29. dubna 2011 v 17:09 | Reagovat

=^w^= Jeeeeejo to vizera to zaujimavo x"3 snad sa k tomu dakedy dokopem XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama