Červen 2011

Na co do kina?

2. června 2011 v 18:39 | Layla |  L-mimo japonsko

Nemůžeme si stěžovat, že není na co do kina chodit. Fanoušci fantastiky a sci-fi, případně superhrdinovských bijáků, by měli býti spokojeni s dosavadní nabídkou. Sice se polemizuje o případném úbytku filmů do budoucna a rozpočtu na ně, kvalitně se dá dělat i za méně. Přesto se však nedá říci, že letošní filmy by byly nejlevnější záležitostí. Naneštěstí pro filmaře, mi máme cenu za film jistou. Lístek do kina stojí většinou stejně. Máte požadovanou sumičku? Tak si pojďme vybírat.


Romantic Princess aneb ruce raději dál

1. června 2011 v 16:04 | Layla |  Ostatní dorama
Už máme po krk chvály a doporučování. Co by se vidět mělo, to dokáže říci každý, ale co ne, to je teprve umění. Tak se o nějakou takovou patlaninu pokusíme. Hnedle zde máme prvního adepta s názvem Romantic Princess. Samotný titulek tohoto dorama odstrašuje. Já bláhová doufala v lepší stránku věci(jako třeba u Goongu), ale ne. Předem upozorňuji, tohle nebude nic pro milovníky všeho, co s tímto souvisí.

Zaprvé příběh. Hlavní zápletka je jasná každému natvrdlému po skončení prvního dílu(tak proč se na to pořád dívám?). Xiao Mai je jediná dcera manželského páru. Pracuje do úmorku kosti, aby si vydělala na vysněný chlívek...nebo to byl palác? Aby se mohla rochňat jako bachyně v blátě. Jednoduchá vize, na kterou dokonce vyhledává v realitních katalozích. Snad se jí s tím chlívkem poštěstí. To už ale k ní domů nakráč armáda osobních sluhů a přání je plněno. Bylo totiž (ku podivu) dávno ztracenou vnučkou známého a bohatého (a taky úchylného;)) seniora. Z jeho moci se už nevyvleče a tak ji temný pán moci zavede do svého doupěte, aby mohl hrát loutkové divadélko. Hlavní postavou představení staniž se již zmíněná Xiao Mai. Jejím zachráncem a budoucím chotěm bude jeden ze čtyř vyvolených, ale všem je předem jasné, že zvítězí ten nejhezčí a s největší protekcí. Škoda, že si tento Jin nechce naši Nasťu vzít. On je totiž jeden z těch obyčejných intrikářů, víte. Co bude dál? Ne, nechoďte to shlédnout, i když já vám to pro vaše dobro raději nepovím.

Zadruhé herci. Lituji hlavního sluhu. S takovým účesem bych se pak nikde raději neobjevila.(obrázek jsem ale nesehnala) Z účinkujících herců mi přišla povědom jediná tvář(Jin), kterou jsem dříve viděla v taiwanské předělávce Hana-kimi. Musím říct, že si pohoršil. Celkový dojem z herců byl...křečovitý. Vidíte jim na očích, že je to nebaví a jejich výkony za moc nestojí.
A na konec si pustíme video, ať vás odradím.
http://youtu.be/oRuSg7m1I7A (nějak jim nejdou html)