Informace k blogu

Menší oznámení

28. ledna 2012 v 17:17 | Tenny
Pokud sem ještě občas chodíte, asi jste si všimli, že je ticho po pěšině už dost dlouho. Už je skoro únor a poslední článek je z listopadu minulého roku. Pravdou je, že už někdy v tom listopadu jsme se s Lali dohodli, že každá půjdeme vlastní cestou a založíme si blogy vlastní, každá sama. Detaily vás nechci zatěžovat, řekněme, že to prostě skřípalo. Už jsme holt starší, dospělejší a máme odlišné názory na formu a obsah, tudíž to byl nutný krok.
Já i Lali máme teď každá vlastní blog, navíc i na jiné blogové doméně. Čím dál větší procento reklam a hlavně nové podmínky užívání nám prostě blog.cz tak trochu znechutili, takže teď působíme jinde.

Chtěla jsme vám už o tom napsat dřív, ale Layla byla proti, ani nevím proč. Možná abychom měli zadní vrátka, kdyby vlastní blog nevyšel. Jenže už uběhla dlouhá doba a tak si říkám, že by bylo fajn, abyste se o tom dozvěděli.
Blog mazat nebudeme. Myslím, že články mají co říct a na mnohé z nich jsem pyšná. Je to prostě část naší historie.

Mě najdete na mém novém působišti - Zápisky tiché slečny
O manze toho tam sice moc není, zato píšu více o filmech a komiksech, které čtu... Budu ráda,. když ke mě zavítáte. ;)

To bude asi všechno. Je mi z toho trochu smutno, ale každý konec je zároveň začátek, no ne? :)

Asi by bylo poetické zakončit tím samým obrázkem, kterým jsme začali...


Zdraví vás Tenny

Jak jsme se stali nekvalitním blogem

1. března 2011 v 19:43 | Tenny
To, co se může pokazit, se také pokazí. Starý dobrý pan Murphy má pravdu, tohle opravdu většinou platí, alespoň pro nás, věčné pesimisty, ke kterým se řadím.
Co se stalo? No, vlastně nic. Vykopli nás z AK. Protože z neautorskosti nás obviňovat nemůžou,tak to bylo asi kvůli té "kvalitě". Nemůžu říct, že bych to nečekala, protože za a) posuzování kvality bylo na jednom člověku a to na Standovi, za b) Standa má dost odlišné představy od většiny lidí, co se týče kvality, za c) zrovna teď jsme dělali rekonstrukci a d) anime a manga jsou témata "pro malé dětičky" a pro "potenciální čtenáře nezajímavé".
Nebudu si ale hrát na uraženou malou holku, ke který je svět nefér. Tak to prostě je, takový je život.

Seznam

27. listopadu 2009 v 16:00 | Tenny a Layla

Oblíbené blogy


- blog jedné malé psychopatky, která dělá grafiku, píše povídky, vydala i knihu a navíc je prostě skvělá... (alias naše Tachiko)


- blog slečny jménem BuBuAnna, která má velkou slabost pro asijská dorama a asijské... bishíky! :D- Netřeba představovat, legenda českého manga a anime blogování... Kdo nezná, jako by nebyl. :)


- Písmenka psaná z jiskřiček, poesie a jiné od slečny Nefrites. :)

- Tinčin blog, dívka s uměleckou duší, kutilskými schopnostmi, malířským cítěním a andělskou povahou. :)

Kdo další se přidá? ^^

A blogy, kde se rádi objevíme jen tak někdy i bez odezvy, ale velice často. Pravděpodobně je všichni znáte a činíte tak jako my:

- Dívčina pruhovaná od hlavy až k patě s neuvěřitelnými uměleckými schopnostmi a pařmenským duchem.

- Brněnský otaku s duší kritika a organizátora.

- Tak tenhle člověk si ukousl velké sousto, ale mi věříme, že ho spolkne a již brzy spatří světlo světa slibovaný manga časopis.

Pravidla spřátelování

27. listopadu 2009 v 15:52 | Tenny
EDIT: Už nevedeme přímo "spřátelování", spíše máme jakousi zavednou komunitu lidiček které navštěvujeme a oni navštěvují nás... Přesto, pokud si přejete být zapsáni v seznamu našich oblíbených blogů, raději si to přečtěte... ;) Aby jste neměli mylné představy.Pokud se s námi chcete spřátelit, přečetěte si toto!

Nevím, jestli jste si všimly, jak vlastně funguje to spřátelování, alespoň podle většiny dívek. (chlapy to moc nepěstují :D ) Faktem je, že se pod tímto pojmem skrývá zhruba toto:
Budu mít odkaz na tebe na svém blogu a ty na mém. Musíš na můj blog chodit alespoň 5x/3x/2x týdně (záleží na blogařovi) a vždy tam dát komentář. Pokud tak bez předchozí upozornění neučiníš, odstaním tě ze svých spřátelených blogů a dám tě na černou listinu! Tohle se přece spřátelenému blogísku nedělá!

Alespoň tak to většina lidí (těch mladších) bere. A co my? A co si o tom myslíme? BLBOST! Nic takového... I když, samozřejmě máme na vás, pokud se s námi chcete spřátelit, jisté požadavky, kromě toho že na nás budete mít odkaz. :)

1) Náš blog má jistou úroveň, což znamená, že by nějakou úroveň měl mít i spřátelený blog. Pokud vlastníte něco, kam akorát dáváte anime pokradené po netu, hezoučké obrázky vašich oblíbených postav a zkopírované recenze, které se vám líbí, tak počítejte s tím, že vás ODMÍTNEME.
Takže - Ucházející vzhled a články! - Jsme vybíravé... Nějaký hrozný blog s naprosto otřesným desingem a články typu: " New kusovka! New bleskowka!" " Pekjně me se*ou,nesnazim skolu!!!! tO jWe HrUsA! " rozhodně NE!
A také žádné spamerské typy - pokud na každý blog dáváte reklamy, nestojíme o vás!

Upozornění! Nespřátelíme se s blogem, který obsahuje následující: Hannah Montana, HSM a ostatní disnyeovské věci, články složené pouze z obrázků a videí, obrázky zvířátek, agitace na ochranu zvířat, soutěže o nej blogísek/cokoliv jiného, co lidé sami nevytvořili (třeba soutěž o nejlepší fanart je úplně v pořádku, ale soutěž o nejlepší píseň fakt ne...), zkopírované recenze/povídky, EMO, SCENE, a jiné věci, které nám upřímně vadí.
- posouzení těchto věcí prosím nechte na nás...2) Jakkékoliv sprostě zkopírované články nesmí být! Vše má určité meze... Obrázky z mangy a anime se stejně nedají vzít jinde, než na internetu, ale jinak kopírování článků a recenzí NETOLERUJEME! (byť se zdrojem... Pokud by to ovšem byl jeden nebo dva články, které máte se souhlasem autora, nevadilo by to...) - týká se pouze textu, na videa a titulky se toto nevztahuje

3) Nebudete nás nutit dělat ty samé věci, které my vás nenutíme dělat! (viz. dole... )

Co naopak nemusíte dělat?

4.) Nemusíte neustále navštěvovat náš blog a dávat k nám komentáře. Nestojíme o komentáře typu "objíždím SB" nebo "Kawai" a tak dále. Spíše toužíme po komentářích, které dokazují, že jste naší tvorbu přečetli a máte na to svůj názor. Zase jich nemusíte dávat tolik a nemusíte navštěvovat náš blog každý den.

5) Nemusíte se povinně účastnit soutěží. Pokud nějakou soutěž uděláme, je na vás, jestli se zúčastníte, pokud vás zaujme.

6) Nemusíte pro nás hlasovat, pokud se účastníme v nějaké soutěži. (my se stejně do žádných soutěží nehlásíme, ale tohle spíš platí pro bod 3. )

Moc keců a pravidel? Hm, já prostě chci zamezit tomu, aby mi nabídky na spřátelení dávali lidé, o kterých vím, že bych je nikdy ve spřátelených mít nechtěla. Nemějte mi to za zlé... A taky nechci, aby mě někdo ze spřátelených vyšoup jenom proto, že včera se mi nechtělo psát komentář, protože jsem strávila celý den nad učením. A soutěže, kam přihlašujeme věci posbírané na netu, mi s odpuštěním přijdou hloupé...
Pokud na spřátelování máte stejný náhled jako já, jistě spolu budeme vycházet. ;)
 
 

Reklama