L-anime a manga

Ensemble - recenze

3. března 2011 v 20:03 | Layla
Je tomu dávno, co jsem se naposledy dokopala k přečtení nějaké předem neověřené mangy nebo manhwy. Navícmanhwy moc nečtu, protože mi většinou nic moc neslíbí už jen tím, že to jsou manhwy. Ale tady jsem si vybrala dobře a vy uděláte stejně, když si ji přečtete.
Ensemble
Rok vydání: 2008
Autor: Yubi
Počet kapitol: 94

(perex)

Království koček - recenze

10. září 2010 v 19:09 | Layla
Nemáte rádi dlouhé seriály a neustálé klikání pro stáhnutí dalšího dílu? Já taky ne. Ale je několik cest, jak se toho ušetřit a jednu z toho nám nabízí zrovna tenhle opravdu kouzelný film. Je totiž jedním z mála anime filmů, kteý je dostupný v české republice na dvd disku. A ani tolik nestojí. Určitě se ptáte, co za dílko se vlastně pod tímto názvem skrývá, jelikož čeští překladatelé dokáží názvy dost komolit. Království koček je v angličtině známé pod názvem Cat returns, ale v japonštině se jmenuje Neko no ongaeshi. Má ho na svědomí Hiroyuki Morita, jehož jméno mi na zadní straně obalu moc neříkalo, ale když jsem zapátrala v dalších autorech, mile mne překvapilo, že na některých částech spolupracoval i Miyazaki. Možná proto nese tenhle takový ten známý nádech spojený s něčím cizím. Takže nečekejte nic krvavého, ale ani nic přehnaně dětského. Tenhle film je prostě japonská pohádka pro menší děti, ale zpracovaná tak dobře, že se na ni může podívat každý. Zase je to trochu oraz od typické Miazakovské kresby k něčemu jinému.
Království koček je překrásný film o zachování svého pravého já

Svět jako králičí nora aneb Alenka kam se podíváš

25. května 2010 v 17:35 | Layla
Alenka se nám fušuje do myslí
Už je to nějaký ten pátek, co do kin vtrhla Alenka v říši divů, začala nám bláznit hlavy a budila nový zájem o tento zajímavý příběh. Já osobně uznávám, že se jim to docela povedlo a bylo to snad stokrát lepší než Avatar, ale stále k tomu mám nějaké výhrady. Mám totiž důvod a to ten, že Alenka v říši divů byla mojí nejoblíbenější pohádkou. To je taky důvod, proč se mi cokoli, co s tím má něco společného, začíná pomalu líbit. I písnička Avril Lavigne mě opravdu chytla za srdce už jenom textem, když jsem netušila, že je z toho filmu. Ale stejně, ať si říká, kdo chce, co chce, mě se stále líbí starší zpracování s brunetkou v hlavní roli.
Ne, tohle není recenze na film, ať už z jakéhokoli roku. Jen mě prostě napadlo, že po mánii se Stmíváním, které mi leze krkem, a po Avataru, který mě nijak nenadchl, máme tu zase něco jiného, že? A znova všude slyšíte jak je Alenka úžasná a skvělá atd. Ano, je skvělá, je to jeden z nejlepších příběhů, které kdy mohly někoho napadnout, ale je tu jeden fakt, který mi na ní dost vadí a o kterém bych chtěla některé poopravit.
Jak jste si všimli, v Tenniině minulém článku byla zmínka o lolitkách. Pokud se to někomu líbí, tak klidně, mě to je jedno. Horší je, když z té spousty názorů nakonec zjistíte, že se mezi nimi často nachází až trochu přihlouplé fanatičky. A tak se nějak stalo, že proti nim začínám mít jakous takous averzi. Zdá se vám to mimo článek? Tak to hned napravíme. Jde o to, že Alenka bývá s lolitkami často spojována, ne-li jí přímo za lolitku někdo vydává(což už je extrém). Mně je jedno, co o tom kdo tvrdí, ale Alenka rozhodně lolita nebyla. Jediné, co s tím má společného jsou akorát její šaty, které jí ve filmech oblíkají, ale ty měla z důvodů naprosto jasných: příběh se odehrával v době, kdy se tohle prostě nosilo.
Tak jsem si vypsala vztek, který si, prosím neberte osobně, je to pouze můj názor, jinak je Alenka v Říši divů jedním z mých nejoblíbenějších příběhů. A to je důvod, proč tohle všechno píšu, že? No a prto jsem se rozhodla si přečíst většinu mang na mangafoxu, které mají s tímhle něco společného a napsat hromadnou recenzi. V Japonsku je Alenka přece tolik oblíbená, takže bych se nedivila, kdybych nic nenašla.

Kde..... k manze otaku přišel?

2. února 2010 v 16:22 | Layla a Tenny
Pamatujete si na článek o způsobech, jak se dostat k manze? Ne? Tady ho máte, a mazejte si ho přečíst. Tento článek se totiž bude týkat prvního a druhého způsobu čtení mangy. A proč? Protože se s vámi chceme podělit, jak se k manze na internetu dostaneme my a vy si to můžete zkusit taky. No, nejenom zkusit, nejlepší by bylo, kdyby jste to taky tak používali, ale myslím ,že většinu z těchto stránek už všichni dávno znáte.
Tak, ať nemusíme daleko cestovat, zůstaneme zatím na českých serverech a já vám představím překladatelské skupiny a jejich sránky, na které chodíme:

Manga boří svět! Jak se k ní dostaneme?

24. listopadu 2009 v 15:08 | Layla
Já osobně znám zatím jen čtyři způsoby, jak k manze. Tři mám ozkoušené a na ten čtvrtý se snad taky jednou dostanu. Většina z vás jich taky používá jenom tři, a hlavně proto se v tomhle článku budu věnovat především tomu čtvrtému. Bla,bla,bla, aby byla zábava, tady vám je hezky vyjmenuju.

1. Někdo může mít na tohle odprný názor, ale je pravda, že většinu mangy si každý její čtenář přečetl na internetu online. Je to dostupné, zdarma a jednoduché. Navíc nemusíte čekat, než se vám něco stáhne. Kdo z vás tvrdí, že to nikdy neudělal, buď na to zapomněl, nebo moc mang nepřečetl.
Co se těchto mang týče, může te je najít snad ve všech jazycích, ale po většinu času jsou nám dostupné převážně v angličtině. V češtině znám snad jenom Naruta a ve slovenštině pak má online čítárnu i jejich překladatelská skupina SMT.
2. Ne každé překladatelské skupiny si můžou dovolit plýtvat časem, který by mohly dát na překládání, na zveřejňování mangy online. Proto taky většina česky přeložené mangy je přímo na stáhnutí. Pravda, trochu vást o zdrží, ale za zjištění, jak dopadlo to a to dobrodružství, to stojí.
I v angličtině najdete pár takovýchto serverů, ale v češtině je jich víc. Snad mezi námi nejsnámější je mangacesky.wz.cz
3. No a nám známý třetí způsob je vymožeností hlavně posledních dvou let. Manga ke koupi se k nám dostala zrovna nedávno a to v nejrůzějších podobách, které většinou nebyly ty z nejkvalitnějších, co se týče příběhu. Ale i mezi nimi se mohlo najít pár skvostů. Mě osobně se, když odbočíme od mangy, líbila manhwa Královnin rytíř a Deník pána démonů, nebo Kill me, Kiss me. No a pro ty, kteří doteď čekali na něco známého, díky překladu manga veterána Hintzua, se k nám dostala i manga Gravitation s konečně dobrým překladem.
4. Tento způsob je nám nejvzdálenější. A proč? No, aby se k nám dostal, je to až moc náročné, a na všechny by se ani nedostalo. O čem, že to mluvím? O časopisech, které se v Japonsku vydávají jednou za čas a jsou nacpané nejnovějšími kapitolami mang a jinak se jim také říká tankóbon. Každý z nás jich pár zná.

Shounen Jump
Weekly Shonen Jump
(shonen manga)
Kdo by tenhle časák neznal. Jeho sláva prostoupila až k nám, na druhou stranu světa, a to díky nejznámějším mangám, které jsou jednou týdně právě v Shonen jumpu. Které?
Naruto
Bleach
One Piece
Shaman King
Dragonball
Gintama
Hikaru no Go!
Yu-Gi-Oh!
Yu Yu Hakusho a další. Jak sami vidíte, většina je jich spíše pro kluky, ale pokud vás chytne amok po něčem akčním, tak proč ne, že?
Jednou týdně je vydáván Weekly Shonen Jump, na kterém je tento založený. Naštěstí pro nás, Weekly Shonen Jump je tak slavný, že je i několikrát přeložený. Jako právě Shonen Jump se dstane k nám v anglické podobě. A další státy mají tu výhradu, mít ho ve svých jazycích: V němčině jako Banzai!, a pak je ještě norsky, švédsky, čínsky a thaisky. Jeden by jim i záviděl.
Afternoon (seinen manga)
Musím přiznat, že já sama jsem tenhle časopis taky neznala, a to jsem z toho jednu mangu dlouho četla. Aby jsem vás moc nemátla, Afternoon je vydávaný měsíčně a mezi série v něm vydávané patří:
Oh! My Goddess!(Ah! Megami-sama!)
Narutaru
Vinland Saga a mnoho dalších.
Je určen hlavně pro muže od 18-30, ale nepleťte si to s ničím nepřístupným. Třeba Oh! My Goddess! je hodně o autech a jedné bohyni a tak.
Hana to Yume (shoujo manga)
Tady najdete hlavně dívčí mangy, které jsou vydávány dvakrát měsíčně. Pokud vám nesedí název, jinak se mu také říká HanaYume.
Gakuen Alice
Skip Beat!
Ludwig Kakumei
Hana Kimi a další

School rumble - recenze

2. září 2009 v 19:13 | Layla
Suki...Záhadné slovo...
School Rumble
(perex)
 
 

Reklama