Pár postřehů o manze a anime

Proč o sobě říkám, že nejsem yaoistka

31. prosince 2010 v 18:10 | Tenny
No, tohle není další z těch článků, kteří vynášejí yaoi do nebes, nebo se nad ním pohoršují. Pochybuji, že by po tomto tématu týdne existoval ještě nějaký blogař, který by nevěděl, co to znamená, ale pokud by se přece jen takový člověk neobjevil, tady se to taky nedočte.
To jen pro jistotu...

Hodně lidí si myslí, že když člověk čte yaoi, je automaticky yaoistka. (ač si některé slečny myslí opak, většina homosexuálů z yaoi příliš nadšená není a nečtou to, takže termín yaoista se ani nebudu obtěžovat používat)
Já yaoi čtu. Přitom yaoistka nejsem. (repspektive se tak nenazývám a říká mi tak jenom Lali, když mě chce naštvat)

Zásadní yaoi problém

15. října 2010 v 19:16 | Tenny
Na tenhle úžasný obrázek jsem narazila při čtení jedné mangy. Vážně mě pobavil. Víte proč?
Jsi gay? .... Ne.

No jistě, protože se jednalo o yaoi mangu. xD A protože to byl zrovna uke typu stíhačka. (proto se ho tak na to hlavní hrdina ptal... A pak řekl: "Proč tam byla tak dlouhá pauza?" )
Ale stejně, výtaz toho ukeho je nejlepší. Ona to vlastně nebyla ani yaoi, ale shounen-ai. I když situaci to i tak vystihuje skvěle... :D 

Anime, jó anime, zděšení nás nemine

6. srpna 2010 v 20:12 | Tenny
Hm... Občas mám opravdu chuť napsat ultrakraťoulinký článek... Ale vzhledem k tomu, že se stejně vždycky rozepíšu, tak na tom nezáleží.
Když jsem minulý týden viděla anketu, mé nemyslící já okamžitě máčklo na "anime", nejspíše puzeno vnitřním smyslem pravověrného otaku. Když jsem o tom dodatečně přemýšlela, došlo mi, jaká je to blbost - místo inteligentích, zamyšlujících se článků budeme zaplaveni skvosty typu: "Anime jsou takový kreslený seriály od japončíků, já už musim letět, čau!" či "AnImE jE pLoStĚ ÚÚÚÚÚÚÚžA A KAWAIIIII!"  a tak dále...
No, samozřejmě, nemýlila jsem se.

Tak, ale abych přestala plkat a konečně uspokojila trpělivé hledače článků na téma týdne, které mají alespoň hlavu a patu...
(mimochodem, pokud nevíte, co je to anime, tady se to nedozvíte a já doporučuji použít strejdu Gůgla)

Šílený vědomostní anime-manga kvíz!

27. června 2010 v 18:00 | Layla a Tenny
No, hodně dlouho tu nebyla žádná soutěž. (Vlastně tu nikdy žádná nebyla, když nepočítáme tu věc s odhadováním pohlaví manga postaviček xD)
Tak proč nějakou neudělat, když máme fůru volného času?
Všelijaké soutěže o nej blog, nej písničku, nej bishíka a podobně nemají smysl a soutěže s obrázky mají problém v nízkém počtu participantů. Ale v tomhle se může zúčastnit každý, kdo má alespoň dojem, že se v anime vyzná, nebo kdo jich pár viděl...

Cena pro vítěze? Nádherňoučký diplomeček od Lali, pocit vítězství a čestný titul "Všeznalý otaku".
Odpovědi NEPIŠTĚ do komentářů, ale na náš email tennyalayla@gmail.com . (aby to bylo fér a všichni měli stejné podmínky...)

A jen tak mimochodem - nepoužívejte google ani jiný vyhledávač. Měli byste potom špatný pocit... Ale některé otázky jsou udělané speciálně tak, aby nešli vyhledat a jiné právě tak, abyste si museli trochu zahledat... xD Tak směle do toho!
 P.S. - Bacha na chytáky... ;)

EDIT 29. 06. : Vy skunci jedni! Co to vidí oči mé? 29x přečteno, 2 komentáře... A ani jeden email? Hošani, styďte se... Vsadím se, že jste si to jen přečetli a řekli si, že všechno víte, hm? Tak to bych se hádala... Pošlete nám ty zatracený emaily a uvidíte! :P 

Až tu mangu příště nedočtu, připomeňte mi, že jí můžou smazat...

21. června 2010 v 16:34 | Tenny
Zatraceně, zatraceně a ještě jednou zatraceně! Víte, stala se taková nepěkná věc. Na stránce, kde vždycky čtu mangy v angličtině (www.mangafox.com) a je jich tam hromadu, udělali čistku. Smazali všechny velké a důležité série typu Naruto, Bleach, Skip Beat! a podobně... Jediné, co se mě dotklo, bylo smazání Skip Beatu!, protože Naruta čtu na konoze... Naštěstí je SB i na onemanga, tudíž to zas tolik nevadí. Smazali mimojiné i FMA a já ve strachu, že bych se nikdy nemusela dovědět, jak to skončí, jsem to dočetla na jiné stránce. :D Byla jsem vzhůru asi do dvanácti a slzičky skápěly... No prostě ten konec byl vymazlený. Všechny mé oblíbené postavy přežili, Ed a Al mají zpátky svoje těla a je to ukončené, ne jako první anime.
Jenomže dneska jsem se rozhodla zvětšit svojí CLAMP galerku. Jejich obrázky jsou prostě boží... Zbožňuju jejich mangy i jejich kresbu! Přečetla jsem Tsubasa, xxxHolic, Tokyo Babylon, Clover, Card Captor Sakura... A taky jsem četla X/1999 . Přiznám se, že jsem to z blíže nespecifikovaného důvodu nedočetla. No a dneska jsem si řekla, že bych si to mohla přečíst znova. Přečetla jsem si přeložené kapitoly na www.mangacesky.wz.cz a spokojeně klikla na mangafox, abych si v aj přečetla zbytek... Jenže sakra - ony tam nejsou! Smázli je! Klídek, koukneme se na onemanga.com... Cože? Tam nejsou? A nebyli ani na mangatraders.com . Tím je ovšem má manga databáze vyčerpána. (ještě jsem si stahovala z VNmanga.com, ale tu smazali celou... -_-")
Co já si nebohá počnu, dyť já nevím, jak to dopadlo s Kamuiem! (tedy, vím, že to nijak nedopadlo, jelikož tu mangu nedokončili, ale k tomu konci mi chyběli ještě nejmíň tři volume... :/ )
Ach jo... -_-" Takže jestli víte nějakou stránku, kde bych si to mohla stáhnout, bude vám ze srdce vděčná. :)

No, mimo můj pláč na Xkem, je tu jedna dobrá zpráva - Iron Man bude anime! Jeden z mých nejoblíbenějších superhrdinů a anime? Skvělá kombinace americké a východní animace, jej! pro toho chlapíka v brnění jsem měla vždycky slabost... :D
Jinak, tady máte odkaz na trailer - http://www.youtube.com/watch?v=L4Q7xgxDJh4&feature=fvw

Mám pocit, že jsem vám chtěla ještě něco říct... Ale už si nevzpomínám a nechci tu plakat sama nad sebou, tudíž si tu přečíst nějakou yaoi mangu. *rádoby nevinný úsměv* A tím vás přece nebudu zatěžovat, ne? :D

Ale kdybyste znali nějakou stránku, kde se dá Xko stáhnout, budu vám líbat ruce. ( ne, odkaz na amozon za vtipný považovat nebudu :P )

Jihočeští otaku - potvrzeno!

29. dubna 2010 v 17:20 | Tenny
Popravdě, konečně jsem se dohrabala k nějaké akci. Nebránila mi v tom moje lenost, jak to často bývá, nýbrž můj zdravotní stav. Naštěstí už mám za sebou lumbální punkci (pokud se nedíváte na doktora House - je to odběr mozkomíšního moku, tj. zasunuli mi vélkou jehlu do páteře).
Vyšetření samotné nebolí, potíže je v tom, že musíte 24 hodin poté ležet v jedné poloze. Celý den a můžete jen trochu hýbat rukama... Vydržet by se to dá, ale nesmíte zapomenout na neuvěřitelnou bolest v zádech kvli vyrovnávání tlaků... Naštěstí už je to za mnou. :)
No, konec pindání o mém ubohém já, zpět k tématu.

No, jihočeští otaku opravdu nemají svou základnu. Sice vůbec nechápu, proč zrovna v našem kraji je tak malá koncetrace lidí, co mají rádi anime a mangu (když to třeba srovnáme s Moravou... ), ale možná je to výhoda. Aspoň se nemůže stát, že tu bude několik konkurečních skupin, které se budou hádat o tom, kdo kde byl dřív a "tohle bylo vždycky naše shromaždiště" (jako jsem to viděla u některých Pražských otaku)

Takže, jelikož jsem člověk akční a jelikož ráda organizuju (já vím, že tvrdím opak, ale vlastně se v tom strašlivě vyžívám... xD ), tak je to jasné - TÍMTO OKAMŽIKEM VZNIKÁ OFFICIÁLNÍ SKUPINA JIHOČESKÝCH OTAKU!

Takže, jste z Jižních Čech? Máte sympatie k anime a manze? V tom případě čtěte dále... ;)

1/2 prince - dobrá a špatná zpráva

9. dubna 2010 v 9:26 | Tenny
A jestlipak znáte Taiwanské dílko 1/2 Prince? No, pokud ne, docela mě to překvapuje... Protože je to prostě geniální věc! Tak, jestli opravdu nevíte o co se jedná, můžete si přečíst recenzi tady.

Ale pokud víte, o co se jedná, a trávíte dny u netu vzdychajíc čekáním, proč vlastně nevyjde další díl... Mám tu pro vás moc špatnou zprávu. Zdá se, že překladatelská skupina do angličtiny ztratila svého "scanslátora" v Taiwanu. (vážně nevím, jak to říct česky... Je to prostě ten člověk, co vám dodá stránky komiksu a vy to můžete přeložit. Prostě někdo, kdo to oscanuje/oskenuje, no. xD )
Takže pokud se neobjeví nějaká Taiwanská dobrá duše, pravděpodobně budou další díly až v... červnu.
To si teda počkáme, co?

No, tak to byla ta špatná zpráva. A ta dobrá? Když jsem včera v nudě projížděla net, našla jsem odkaz na 1/2 prince knihu!
Možná to víte, možná ne, ale tohle dílo byla původně kniha... A parta ochotných lidí to přeložila, dala vysvětlivky k čínským názvům a dala k dispozici k online čtení!
Pokud si myslíte, že je zbytečný to číst, když už jste četli komiks, tak vás musím vyvést z omylu. Je tam plno, řekněme pikantních informací navíc a hlavně skvělých hlášek, které se v komiksu neobjevili.
"Za celý svůj život jsem viděla jenom dva kluky tak k sežrání, že jsem musela vzdychat.
Prvním byl, bohužel, můj mladší bratr. (to musím přiznat, vypadá fakt dobře, i když jeho osobnost je odstrašující a je to naprostej debil...)
Ten druhý... jsem byla já."

xD

No, jsem terve ve druhé kapitole, ale musím vám říct, stojí to za to! xD
Máte to rovnou na první kapitolu... ;) Takže, pokud umíte anglicky, směle do toho!

Pokud ovšem dokážete číst anglicky jen v případě, že je to v komiksu a na celistvý text si netroufáte, mám tu pro vás jinou, ovšem také příjemnou alternativu. Pokud vás zaujala myšlenka mangy odehrávající se při hře, existuje ještě jedna, která také dosahuje kvalit polovičního prince (ono jich existuje mraky, ale znám jen dvě, co jsou dobré xD )
Toto dílo se jmenuje Yureka. Hlavní hrdinou je sice kluk a zatímco v polovičním princi se řeší, jak si žije "transka" ve hře, tady se řeší, co se může stát, když se třeba zabouchnete do umělé inteligence... Je to prostě jízda, souboje jsou mnohem lépe vypracované než v princovi, ale zas tam není takový důraz na romantiku. No, každopádně to zkuste - http://www.mangafox.com/manga/yureka/
Já říkám, nebudete litovat.
Sakra, neměla jsem mluvit o těch bojových pasážích... Už zase se mi vybavila Feng Lang se sekáčkem honící vlky. xD

Povzdech nad překlady mangy

6. dubna 2010 v 21:59 | Tenny
Mám neodbytný pocit, že mě někdo sleduje.
Ehm... Já vím, zní to pitomě. On mě totiž nikdo nesleduje. Ale co byste si pomyslely, kdybyste právě přečetli skvělou mangu v angličtině a druhý den náhodou narazíte na anime-manga,cz na nové překlady mangy a dotyčná manga tam je? To mě tedy hodně překvapilo, abych se přiznala. Ostatně, co si o téhle stránce myslím, určitě víte ( a jestli ne, tak se podívejte na článek o anime a manga boomu v Čr...)

Anime a manga boom v ČR - výhoda nebo nevýhoda?

23. března 2010 v 17:17 | Tenny
Víte, když jsem před třemi lety vyslovila slovo "manga", tak se mě většina lidí zeptala, o jakém mangu tu mluvím. A když jsem jim tento pojem vysvětlila, prohlásili, že je nějaký připitomělý Pokémoni nezajímají.
Začalo to v minulém roce - popularita anime se neuvěřitelně zvýšila. Dokonce je vydávána i manga v češtině, existuje plno překladatelských skupin, blogů, stránek…

Podpořte vydávání mangy v České republice!

26. února 2010 v 15:50 | Tenny
Taky vás štve, že většinu zajímavých titulů si můžete přečíst pouze v hrozivé kvalitě a v angličtině? Chtěli byste konečně přijít do knihkupectví a odejít s náručí plnou mang? Pokud se vám o nocích zdají takové sny, vězte - možná se splní. Ale rozhodně to nebude procházka růžovým sadem a bude se proto muset něco udělat.
A jak podpoříte vydávání mang? Jednoduše - koupíte tituly, které už v češtině vyšli!

Ta pratristní situace jihočeských otaku...

6. prosince 2009 v 13:20 | Tenny
Pokud nevíte, co je tristní, tak to znamená smutná. Je to z francouzkého "triste"...

Ti bystřejší asi postřehli, že já a Lali pocházíme z té jižní části naší překrásné zemičky. A to mě právě tak štve. Jak je možné, že v severních Čechách a na Moravě je tolik japanofilů, kdežto tady by člověk pohledal?
Příklad číslo jedna - Na Celorepublikovém Celokonožním srazu jsem byla jediný zástupce jihočeské vlajky. Z každého kraje alespoň 3 lidi, z některých plnooo lidí, hodně lidí ze Slovenska a od nás všeho všudy jeden človíček, ještě navíc já. Tomu tedy říkám extra tristní...

 
 

Reklama